Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem ezt a szakaszt....

Nem értem ezt a szakaszt. Minden keresztényt ezek a csodák követik, illetve képesek megtenni? A HIT gyülekezetét ismerem csak, akik így teszik. Márk 16:17,  18

Figyelt kérdés
Kár.: „ Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólanak. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak.”
2011. jún. 6. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ó, vannak ennél jobbak is, például a hegyek áthelyezése, fák vízbe plántálása Krisztus minden olyan követője által, akinek "csak egy mustármagnyi" hite is van. Emellett Jézus azt is többször kijelentette, hogy amit az ő nevében kérnek a hívők, ő azt megcselekszi - _mindent_, _kivétel nélkül bármit_.


Ehhez képest ha körülnézek a világban, nekem legalábbis nagyon úgy tűnik, mintha azóta sem élt volna még soha egyetlen olyan ember sem, akinek akár "csak egy mustármagnyi" hite is lett volna.


Ezek szerint valójában még azok is ateisták, akik egyébként kereszténynek vallják magukat? Elvégre Jézus tényleg sokszor utal követőinek isteni csodatevő képességeire, de semmi ilyesmit nem látni a valóságban. Ezek szerint nincsenek is igazi követői...?

2011. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Akkor ne feljtsd összevetni ezzel is, talán jobban megérted:


Korinthusbeliekhez írt I. levél 12. rész 3-12:

"Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.

A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.

És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.

Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.

Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.

Mert a miképen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképen a Krisztus is."

2011. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Elizeus és az Emmausz közösségekben szoktak érdekes dolgok történni:

[link]

[link]


De egyébként a csodákhoz hit kell. (Márk 6.1)

Itt magyarországon nem sok hite van az embereknek, ezért nem is történik sok csoda. De nézd meg hogy mi folyik afrikában. Az emberek fele keresztény annyi csoda történik ott.

2011. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én egyébként láttam már olyat amikor valaki megkapta a Lélekben nyugvást (édesanyám is többször megkapta) és olyat is amikor valaki megkötözöttségből szabadult (nem megszállott volt, de olyasmi).
2011. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak a hitgyülisek között tudsz ilyet, akkor még nem voltál máshol. Sok pünkösdi kisegyházban történnek ilyesmik, és nem utolsó sorban karizmatikus katolikusoknál is. És igen, Magyarországról van szó.
2011. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérdező te milyen felekezethez tartozol?
2011. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy dolog a bűvésztrükk, másik a csoda.

Bűvésztrükköket tényleg nagyon sok szektában meg gyülekezetben előadnak, a tömegpszichózis lehetőségeiről nem is beszélve. De olyan IGAZI csodákat, amilyenekről Jézus beszélt, még mindig nem produkált soha, sehol senki.


Majd akkor szóljatok, ha Jézus hajlandó lesz végre visszanöveszteni bárkinek egy amputált végtagját, például. Vagy valamilyen kiműtött szervet, elvesztett fél szemet és más ilyesmiket.


És ne mondjátok, hogy ilyenekre nem vonatkozik a dolog, mert Jézus bizony SEMMILYEN kivételt nem említett. Világosan megmondta, hogy BÁRMIT megcselekszik, amit kérnek tőle (János 14:13-14). Sehol semmilyen kivételt nem említett.


Pállal pedig szintén ne gyertek, mert Pál hobbit űzött abból, hogy semlegesítse Jézus kijelentéseit, pedig ha már, akkor szerintem legalábbis még mindig inkább Jézussal kellene foglalkozni, mint Pállal.

2011. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Pállal pedig szintén ne gyertek, mert Pál hobbit űzött abból, hogy semlegesítse Jézus kijelentéseit, pedig ha már, akkor szerintem legalábbis még mindig inkább Jézussal kellene foglalkozni, mint Pállal."


Hol semlegesítette Pál Krisztus kijelentéseit? Mondanál példát? Ne hivatkozásokkal gyere, mert a google-ba én is be tudom írni, hogy pál vagy jézus, de amit ott leír, na azt tessenek egy kicsit végigtanulmányozni, mert két éve engem is megvezetett, de csak azt, aki nem néz utánna semminek.

2011. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Aki hisz,annak minden lehetséges. Jézus nevében erős és hatalom van.
2011. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Márk 16:17, 18


Nem arra utal a Márk 16:17, 18, hogy az lesz a hívők egyik ismertetőjegye, hogy képesek betegeket gyógyítani?


Ezek a versek az i. sz. V. és VI. századból származó egyes bibliai kéziratokban és fordításokban fordulnak elő. A régebbi görög kéziratok, a Codex Sinaiticus és a IV. századi Codex Vaticanus 1209. számú kézirata nem tartalmazzák. Dr. B. F. Westcott, a bibliai kéziratok egyik szaktekintélye azt mondta, hogy „ezek a versek . . . nem részei az eredeti írásoknak, hanem betoldások” (An Introduction to the Study of the Gospels. London, 1881, 338. o.). Jeromos (Sophronius Eusebius Hieronymus), az ötödik században élt bibliafordító ezt mondta: „szinte egyetlen görög kézirat sem tartalmazza ezt a részletet” (The Last Twelve Verses of the Gospel According to S. Mark. London, 1871, J. W. Burgon, 53. o.). A New Catholic Encyclopedia (1967) ezt írja: „Szókincsben és stílusban oly élesen elütnek az evangélium többi részétől, hogy aligha képzelhető el, hogy Márk írta volna azokat [a 9–20. verseket]” (IX. köt., 240. o.). Egyetlen olyan feljegyzésről sincs tudomásunk, hogy a korai keresztények mérget ittak vagy kígyót vettek fel hívő voltuk bizonyítékaként.

2011. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!