Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A párok manapság hogyhogy...

A párok manapság hogyhogy korosztályokat képviselnek (Pl. Momentum-fiatalok) és nem társadalmi osztályokat?

Figyelt kérdés
Ugy volt régen hogy a baloldal képviselte a munkavállalói réteget,a jobboldal meg a tőkéseket,az üzletembereket

2019. nov. 27. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A fidesz és momentum támogatottsága fiatalok körében ugyanakkora ha utána nézel.
2019. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Sok magyar fiatalnak van elege abból az agymosásból ami Nyugaton a nagy vállatok, gyárak, bankok irányítása alatt történik, valamint az agyon cenzúrázott mainstream médiából is elegük van.

Ezeket a Momentum szavazói szeretik, de akik nem, azok melyik pártra szavazzanak? Nekik csak a Fidesz marad.

2019. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem úgy volt az csak a sematikusan gondolkodók megfogalmazása, de így soha nem volt igaz.

Az emberiség egy jó nagy massza és rendkívül heterogén, ami a körülményeit illeti. Így volt korábban is, ma még inkább. Egy adott eszmét, elképzelést, célt pedig mindig azok követik, akiknek annak megvalósulása érdekében áll. Ha a rossz munkaviszonyok megszüntetéséről beszélünk, akkor a (bárhol) dolgozó rétegnek lesz ez szimpatikus, akár öreg, akár fiatal, akár fizikai, akár szellemi munkás. Ha a profit növeléséről, akkor meg értelemszerűen a tőkével (vállalkozással) rendelkezőknek tetszik. Ebből következik, hogy egy irányzat követőit nem lehet úgy beosztani, hogy bal meg jobb, fiatal meg öreg, férfi vagy nő. Mindig azt kell vizsgálni, mi a célja az irányzatnak.

2019. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ugy volt régen hogy a baloldal képviselte a munkavállalói réteget,a jobboldal meg a tőkéseket,az üzletembereket"

Valamikor réges-régen, egy messzi, messzi galaxisban...

Amikor volt munkásosztály, akkor kialakult egy olyan párt, olyan politikai irányzat amely a munkások érdekét védte, őket akarta megszólítani. De hol van ma munkásosztály? Sehol.

Megváltozott az élet, nincsenek osztályok. Nincs munkásosztály, nincs arisztokrácia vagy parasztság. Vélemények, érdekel, elvek és célok vannak. Aztán a politikában ezeket hírdetve jönnek létre pártok, majd minden ember maga eldönti hogy szerinte ki az aki a leginkább az ő céljainak, elvárásainak megfelelően politizál - arra szavaz.

A korosztályokon belül is megtalálsz mindenféle pártot. A momentumnak a legtöbb támogatója a fiatalabbak közül kerül ki, de ez nem egyenlő az összes fiatallal.

"Az elmúlt két hónapban a Fidesz tábora a teljes választókorú népességen belül 35-ről 32 százalékra csökkent. ...A Momentum ugyanebben az időszakban bővítette táborát, 5-ről 8 százalékra." Vagyis a legújabb felmérés szerint a teljes népességben alig pár százalékos csökkenés volt a fidesznél, ugyanekkora növekedés a momentumnál. Szimpla mozgás, miközben egy ilyen felmérés hibahatára is 1-2%.

"Van néhány társadalmi csoport – a 30 év alattiaké, a szakmunkásoké – ahol nem változott a Fidesz-tábor mérete,....Ugyanakkor a Fidesz minden rétegben magasan vezet, legkisebb előnye a 30 év alattiak körében van, ott 25 százalékuk van, a Momentumnak pedig 14 százaléka."

Vagyis a fidesznek nem változott a fiatalok között a támogatottsága - eddig sem ott volt a legmagasabb, miközben a momentumé 14%-ra NŐTT. A mumentumé, amelynek az össz támogatottsága 8%-os a biztos választók között. Hiába lett több szavazójuk a fiatalok között, ez a momentumos szavazóknak majdnem a teljes számát lefedi és így is kevesebb, majdnem fele annyi mint amennyi szavazója van a fidesznek a fiatalok között. Ellenben a fidesznek ebben a korosztályban van a legkevesebb támogatója, a többiben jóval több - a momentumnak meg szinte semennyi.

Vagyis a fiatal korosztály éppen úgy nem egységes, nem támogat egyféle pártot, oldalt, mint ahogyan a többi sem. Minden korosztályban van mszp-s, dk-s jobbikos, lmp-s, momentumos és fideszes is, meg egy csomó más is. Az arányaik változnak.

Ma már nem csak az "osztályok" nem léteznek gy mint régen, de a politikai oldalak sem jelentik ugyanazt. Jobboldalnak meg baloldalnak, liberálisnak nevezzük, mert ez maradt rajtuk cimkeként a rendszerváltástól. De a jelentése már elveszett, megváltozott. A "baloldali" pártoknak milliárdos miniszterelnökei, politikusai vannak/voltak, a 100 milliós eltitkolt bankszámlával éhség menetelőktől gyurcsányon át Medgyessyig. Egy percig sem képviselik a szegényebbek, a dolgozók érdekeit amikor hatalmon vannak, csakis a kampányokban amikor meg kell szerezni a szavazatukat. Ahogyan nem jobboldali a hagyományos értelemben a magyar jobboldal, hiszen több baloldali értéket képvisel ma már, mint akár a nyugati baloldali pártok. Vagy nem liberálisak a liberálisnak nevezett pártok, hiszen éppen a szólás és véleményszabadság ellen harcolnak a cenzúra szorgalmazásával, a megválasztott magyar kormány és képviselők elleni fellépéseikkel stb. stb.

2019. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A régen hogy volt az már nem számít semmit? Azóta a világ jelentősen megváltozott. Azóta oda lett a Szovjet-Únió, véget ért a hidegháború. Már a 25. Bond filmnél járunk.
2019. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!