Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kezdődik megint a nagy munkané...

Kezdődik megint a nagy munkanélküliség időszaka? Itt a válság?

Figyelt kérdés

Egyre kevesebb az álláshirdetés, újra sokan panaszkodnak itt az oldalon is, hogy nehéz munkát találni, a bérek elkezdtek csökkennni.

Az árak meglódultak erőteljesen.


2019. dec. 13. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Én is tapasztaltam. Egyg tömeg állt a bolt előtt, mindenki üvöltözött, hogy őt vegyék fel, mert ő olcsóbban is tud dolgozni. Nagy nehezen bejutok, és akkor jött a második sokk. 500 forint a lgolcsóbb kenyér. Gondoltam, jól van, akkor veszek egy gyufát, és felgyújtom magam, de az meg hiánycikk. Most itthon ülök, és nem tudom, mit csináljak. Kiemnnék Zimbabwéba, mert ott állítólag még van munka, de nincs pénzem utazásra. :-(
2019. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
40%
Melyik országról beszélsz kérdező?
2019. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
#2 Szerintem ő sem tudja. Ül a gép előtt, a kígyók kígyóznak...Aztán ez lett belőle.
2019. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Hát, vidéken Délalföldön katasztófális a helyzet, nagyon kevés a munka. a meghirdetett álláshirdetések 2/3-a nem létező állás. Igen, sajnos egyre több az ilyen, azért kell meghirdetni, hogy eleget tegyenek a pályázatban előírtaknak. Azt látni, hogy midnenütt leépítések zajlanak, a helyi Tesco is most bocsátott el 20 alkalmazottat itt felénk. Az Auuchan-ból is sok embert elküldtek létszám leépítés miatt. A közszférában nem tudom mi a helyzet, mert olyan területen nem nagyon mozgok, de ott is leginkább csak a rokonoknak, ismerősöknek tartogatják az állásokat, hiába vagy jobb képességű, ha nem valami NER-hez közeli embernek vagy a rokona, akkor esélyed sincs.
2019. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Az árak meglódulása részben a tartósan alacsony forint miatt is van. Mivel mi főleg import ország vagyunk, így ez hatványozottan érzékelhető. A kenyér is sokat drágult az utóbbi hetekben. A sertés húst már szinte arany áron mérik, de ez úgy általában minden élelmiszer cikkre is igaz, de pl. aki most vesz műszaki cikket karácsonyra az alaposan szívni fog az árakkal, mert most a plafonon van minden.
2019. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Remélem igen. Jó lenne már végre.
2019. dec. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!