Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy idehaza is dübörög a "Me too" örület? Egyre többen állnak elő zaklatási vádakkal, a magyar intézmények is tényleg nyakig benne vannak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 20. 23:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hamis vád esetén ugyanúgy meg fogják hurcolni, és egziszteniálisan ki fogják nyírni a vádlót is ? Így lenne korrekt.
2019. dec. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már visítófrászt kapok ezektől a zaklatásos baromságoktól!

Hatalmas bizonytalanságot okoz a kezdődő kapcsolatokban, s tehetik minden konkrét bizonyítékok nélkül! Elképesztően károsnak tartom azt, hogy ezt így túllihegi a szenzációhajhász média! Akit sérelem ér, az jelentse fel konkrét vádakkal az illetőt, az kapja meg a büntetését... de hogy itt vádaskodunk ész nélkül?!

Én semmibe nem néztem Havas Henriket, de amikor a világ egyik legnagyobb cédája bevádolta, akkor kifejezetten sajnáltam... Annak a tehénnek meg ez lehetett egy a millióból!

A munkahelyemen napi szinten kapom a beszólásokat, az ajánlatokat - egy nő megtanulja ezt a helyén kezelni!

Soha, senki sem erőszakolt meg, és sokszor bizony jól estek a bókok... A mai világban az egész internet tele van meztelenséggel, kísértésekkel - meg kell tanulni ezzel élni és a helyén kezelni!

Az én melleimet is fogta már meg egy pár "kanos" kolléga, de csak egyszer, mert többször nem merte...

Nekem ez az egész annyira álszent, művi és szánalmas, hogy nem szánok rá több időt!

2019. dec. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű lenne érdekeltté tenni a hölgyeket abban, hogy ne hazudjanak. Ha kiderül, hogy nem zaklatta őket senki, akkor minimum felfüggesztett börtön. Az alapvetően jó, hogy lebuknak a bűnösök, de a vádolóknak is legyen tétje a dolognak, ha esetleg mégsem igaz.
2019. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Sokan azért ott tévedésben vannak, hogy mit is jelent a zaklatás. Ez egy büntetőjogi fogalom, ami:

Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja...


Ebben a lényeg az "önkényes" szó, vagyis a másik akarata ellenére. Attól, hogy valaki üzenget, pucér képeket küld magáról, vagy bármilyen módon kommunikál, még nem lesz automatikusan zaklatás. Az is szükséges, hogy a másik fél megtegye a szükséges lépéseket (elutasítás, jelentés, tiltás...), de továbbra is folytatódjon a cselekmény.

2019. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A férj egy pár órai horgászat után úgy dönt, hogy kiköt a csónakjával, és pihen egy kicsit. A feleség ekkor úgy dönt, hogy elviszi a csónakot egy kicsit, és majd olvasgat a tó közepén.

Be is indítja a motort, behajózik, és lehorgonyoz. Nem sokkal később megjelenik a horgászellenőr.

-Hölgyem! A tónak ezen a részen tilos a horgászat!

-De kérem, én nem horgászok, hanem olvasok!

-Igen, de minden eszköze megvan a horgászathoz, és barmikor elkezdheti!

-De mondom, hogy olvasok!

-Ha nem megy máshova, föl kell hogy írjam!

-Olvasásért?

-Nem, hanem mert tiltott területen horgászik! Most lehet, hogy olvas, de minden eszköze megvan a horgászathoz, és barmikor elkezdheti!

-Jó, de én meg akkor följelentem szexuális zaklatásért!

-De hisz magához sem értem! Nem is csináltam semmit!

-De minden eszköze megvan, és bármikor elkezdheti!

-További szép napot Hölgyem! -és ezzel továbbállt az ellenőr...

2019. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha 20 évvel ezelőtt nem molesztál a jelenlegi férjem, soha sem mentem volna férjhez, és nem lenne két imádott gyerekem!

Unalmas már ez az össznépi "Me too" - őrület; minden feltűnési viszketegségben szenvedő nőstény előjön több éves "sérelemmel", miközben már bizonyíthatatlan hogy pont kint volt a fél segge, vagy a melle, és a szerencsétlen kan beszólt neki... és most tönkre tesznek karriereket, egzisztenciákat egy tetves bulvár szintű hírért! Nagyon helyeslem, ha az erőszaknak gátat szabnak, csak már megint (mint mindig!) átestünk a ló túlsó oldalára!

2019. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A #MeToo arról szólt eredetileg, hogy valaki rengeteg embert zaklatott szexuálisan, de mivel túl nagy hatalma volt, és nem merte senki kinyitni a száját. Egy elkezdte, aztán a többi áldozat is megvádolta.


Később ez már nem arról az egy elkövetőről, hanem úgy általánossággá fejlődött: az áldozatok eleve nem sűrűn beszéltek erről, mert nem bíztak az igazságszolgáltatásban, stb. társadalmi megítélés: áldozathibáztatás, és így magukra maradtak, de ezáltal ez megváltozott.


Én jó dolognak tartom, ha egy áldozat fel meri vállalni a nyilvánosság előtt, hogy áldozattá vált, ez más esetekben megelőző erővel is bír.


Persze mint mindenben itt is vannak túlzások, "engem is valaki" konkrét személyre már nem mondható ez, hiszen az már rágalmazás, becsületsértés. Ez a figyelemhiányosok játéka lehet, de alapjában véve nem ők vannak túlsúlyban.


Szomorú azonban, hogy nem a molesztálási őrület hangzik el, pedig nagyon is jellemző még Magyarországon is. Gondoljunk az úszó bajnokunk mekkorát csodálkozott, hogy külföldön ügyet csináltak abból, hogy fenéken csapkodnak. Na de ilyet Magyarországon se szabadna!


Szóval igenis kell a társadalomszemlélet-váltás.

Erre itt egy nagyon pozitív lépés:

[link]

2020. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!