Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyek a legsarkallatosabb...

Melyek a legsarkallatosabb társadalompolitikai kérdések a mai Magyarországon, amik megkülönböztetnek egy baloldali gondolkodót egy jobboldalitól?

Figyelt kérdés

A kérdés a jobboldal és baloldal hagyományos definicója alapján értendő, azaz aszerint, hogy ki mennyire fogadja el a társadalom egyenlőtlenségeit, ki törekszik inkább a hierarchiamentes társadalmi berendezkedésre.


Általánosan a kiszabott adók jellege, az újraelosztás milyensége, a kisebbségekhez való viszonyulás meghatározó.


De mik azok a konkrét, érdemi kérdések, amikben döntési szabadságunk van (vagy legalábbis a vezetésnek döntési szabadsága van), és elválasztják a baloldalit a jobboldalitól.



2019. dec. 21. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg nem ilyen politizálás zajlik, hogy pártok "definíciói" alapján szavazzanak az emberek.

Van a Fidesz és mindenki más, akik semmi áron nem szavaznának át a másik oldalra.


Tehát jelenleg egy pl. szélsőliberális szavazó előbb szavaz a Jobbikra adott esetben, mint a Fideszre, valamint egy Fideszest soha nem fogsz rávenni, hogy egy Momentumosra szavazzon.


Szóval jelenleg fölösleges ilyenekről beszélni, 1 kérdés van csak jelenleg: Fidesz vagy nem Fidesz.

2019. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A kérdés nem pártpolitikára vonatkozott (és nem is a választói magatartásra), de szerintem ez ki is derül abból, ahogy feltettem.

"Magyarországon jelenleg nem ilyen politizálás zajlik, hogy pártok »definíciói« alapján szavazzanak az emberek."

Ezt nem is értem, ki beszélt pártok definícióiról? Én a jobb- és baloldaliság két évszázados definícójáról beszéltem.

És nem, a politikai kérdések nem merülnek ki abban, hogy kire szavazunk és kire nem. Sőt, szerintem az eszmecsere akkor szokott érdekessé válni, amikor elszakadunk a pártpolitikától, mert az szörnyen alacsony színvonalú jelenleg.


Ha valaki kifejti a véleményét a kérdésről, azt nagyon szívesen veszem!

2019. dec. 21. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:
A jobboldal általában nagyobb hangsúlyt fektet a múltra, nemzeti öntudatra stb.
2019. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!