Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom felháborítónak,...

Csak én tartom felháborítónak, hogy az egyedülálló munkavállalók ekkora adót kell, hogy fizessenek?

Figyelt kérdés
Rendben támogassuk a családokat, fontosnak tartom, de mi fiatal és nemcsak pályakezdő dolgozók, komolyan 34% adót fizetek mindennel együtt? Nevetséges. Azom borult ki most nálam a bili, hogy büszkén bejelentették a minimálbér középfokúvégzettség esetén bruttó 210 eFtesz, ha ebből kézhez kap az ember 143 eFtot, köszi. Nem vagyok minimálbéres, de mint egyedülálló munkavállaló felháborítónak tartom ezt, mint egy bélyeg ránk van sütve ezt, mert nem vagyunk házások, sőt jó páran szinglik, és még gyerekünk sincs. Miért kell ezért minket megbélyegezni és szivatni?27f

2019. dec. 30. 16:03
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%

#19 És? Miért kell az árakat összehasonlítani amikor arra válaszoltam hogy az illető szerint MOST vannak lenyúlva az egyedülállók?

Utána meg azt várod majd el hogy a csapadékszinteket is hasonlítsam össze meg az üzemanyagok biotartalmát?

2019. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
43%

"2009-ben a bruttó átlagbér 200 ezer volt"


2009ben 10,1% volt a munkanélküliség, most 3,7% ami jelentős részben egyébként a gyengén iskolázottak foglalkoztatásán javult

tehát nyugodtan tessék ezt a 200 bruttót kritikával kezelni

nyilván ha nincs állásod akkor nem vagy benne a statisztikában

2019. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
#22 Ez így van. de mit változtat azon amit leírtam?
2019. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%
67%-ostól idéztem aki szerint a mostani átlagbruttó összeshasonlítható a 2009essel
2019. dec. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 árokpart ***** válasza:
Aki polgármesterként hozzászólt az csak ennyit tud ötletként tanácsolni? Ezért "érdemes" is azt a tisztséget betölteni. Az ilyen hasonló fiataloknak mint a kérdező miért nem ad helyben munkát a helyi önkormányzatnál, hogy legalább minimálisan fogjuk valamilyen ösztönzéssel a fiatalokat. Addig kell amíg nem késő, mert ha még többen kivándorolnak akkor nem lesz miből családi adókedvezményt adni. Mondom ezt úgy, hogy egyébként maximálisan helyeslem a családi adókedvezményt.
2019. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Egyelőre" még nem dolgozom polgármesterként. Én magam is dolgoztam korábban külföldön, ez a mai korban könnyen megoldható kereseti lehetőség főleg a fiataloknak, egyedülállóknak. Remélhetőleg hozzám hasonlóan többen is visszatérnek és itt telepednek le és alapítanak családot és akkor majd nekik kedvez ez az adórendszer.

Másik lehetőség a tanulás, amit szintén említettem. Egy önkormányzatnál nagy szükség van diplomás szakemberekre, remélhetőleg sok fiatalnak tudok majd munkát biztosítani az önkormányzatnál is megválasztásom esetén. De csak is érték teremtő munkára, nem Patyomkin munkahelyekre van szükség.

2019. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
11%

Svédországban és Norvégiában ennél sokkal magasabb az adóteher és mégis milyen jól élnek.

Ja bocs ennek többszörösét keresik. Na itt a probléma gyökere.

2019. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
67%
27#: Ja, bocs! Svédországban a sok menekült miatt a közbiztonság enyhén szólva cikis... Ha nem is médiaceleb vagy vánszorgó kétballábas focista szinten, de azért nem utolsó dolog biztonságban élni Magyarországon. Lehet jajongani, de akár el is lehet menni, ma már nem tiltott. Aztán el lehet kezdeni ismét gondolkodni...
2019. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%

#29: Miért vagy még itt? Az olyanokat, mint te, tárt karokkal várják. Te csak menj el, a sok "ostoba" meg itt marad, és hallgatja az unalmas politikai propagandát, a nem létező migránsáradatról... Persze, csak a buták teszik ezt, te aztán nem, mert tudod, mi a tuti.

Szánalmas vagy, Pubi!

2020. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#10, a szohco a 35%-os elvonás része, mert az SZJA, továbbra is 15%.

Az ÁFA-nak pedig nem minden vásárláskor 27%, rezsiszolgáltatások, könyvek, ha, disznó, tej mind 5% kulcs alá esnek.


Az meg nem diszkrimináció, ha nem esel bele egy kedvezményezett körbe.

2020. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!