Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány mivel indokolja,...

A kormány mivel indokolja, hogy nem emelkednek a pedagógusok fizetései?

Figyelt kérdés

2020. jan. 8. 23:25
1 2 3 4
 31/38 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ugyanazokat a dolgozatokat íratjuk minden évben, mivel nem igazán változik egy emberöltő alatt a tudomány, már amit tanítunk. A válaszok nagy részét ránézésre látjuk."


És ha ez van egy elit gimnáziumban (amit persze nem hiszek, és erősen kétlem, hogy a válaszoló egy ilyenben tanítana), akkor mi van egy szabolcsi kisiskolában?


Amúgy a pedagógusok egy része elhivatottságból nem megy máshova dolgozni, más része azért, mert a tanításon kívül máshoz nem ért. A pedagógusképző főiskolákon meg meg kell nézni a felvételi ponthatárokat, és egyből lehet látni, hogy nagy többségében kik mennek oda tanulni.

2020. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Andizsuzsi ***** válasza:

"Egy húsz éve tanító, főiskolai végzettségű pedagógus 2010-ben bruttó 149 ezer forintot keresett, míg tavaly ez az összeg bruttó 301 ezer forintra emelkedett."


A 20 éve tanító főiskolai végzettségű pedagógus 2020-ban bruttó 274.050 forintot keres. A 301.000 forintos bért az idén a 27-29 éve tanítók kapnak.

2020. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

# 30


Az egyetemen tudod mi megy? Olyan szakosodás van, amelyikre van tanár. Én elhiszem, hogy nem akarok többé magyar mérnököket, közgazdaságokat és egyéb embereket képezni, csak akkor ki kellene már végre mondani és nem jobb a helyzet Miskolcon sem.

2020. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Hát én egerbe elugrottam legyalulni eg tanárképző főiskolát, de tanítani nem akarok. Nem olyan nehéz tanárrá válni de megélni nem lehet belőlle...
2020. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Úgy vannak vele, hogy meggyesi megduplázta 20 éve a fizetésüket, ezért inkább a felcsúti vzesés, vonat, tó, stadion a súlyponti kérdés.
2020. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
58%
Én kimentem tanárként svejcbe gipszkarton szerelőnek, mert jó az a 8600 euró havonta. Jobb mint túlkoros cigány fossal küzdeni 120 ezerért.
2020. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
30%

#36 "Jobb mint túlkoros cigány fossal küzdeni 120 ezerért."

Hát, akkor vagy te tanár amikor én vagyok a dalai láma!

ha valamilyen hatalmas tévedés folytán mégis szereztél valamilyen tanár diplomát akkor meg a Jó Isten segítette meg a gyerekeket hogy ne juss a közelükbe.

2020. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
53%

"jun 20- aug 21-ig be sem kell tenni a lábad a suliba."

hivatalosan sajnos júniust (érettségi) és augusztust (pótvizsga) is végig kell dolgozni. csak vannak igazgatók, akik jó fejek és bevállalják hogy meghamisítják a jelenlétit és remélik hogy senki nem fogja ellenőrizni hogy tényleg bent vannak-e a tanárok.


"Ott van az őszi, téli, tavaszi szünet is"

igen, 1-1 hét. amit mások akkor vesznek ki amikor akarnak. a tanárok meg akkor, amikor a szünet van. alig van szabadon kivehető fizetett szabijuk.

2020. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!