Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyöngyöspatai eset, a...

A gyöngyöspatai eset, a megítélt 100 millió igazságos vagy a liberalizmus újabb gyöngyszeme?

Figyelt kérdés

2020. jan. 12. 14:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%
Pontosan hány forinttól lett a liberalizmus gyöngyszeme?
2020. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
1, attól, hogy spontán "szegregáció" volt, nem érte igazi hátrány a tanulókat, akik vagy akik ellen spontán szegregálták magukat. Ugyanúgy megtanulhatták az anyagot csillogó szemmel, tudásra éhesen. Sok embert ér sokkal nagyobb sérelem, például primitív, kisebbségi emberek miatt. Magam is többször láttam annak idején, hogy néhány ilyen egyed ver, terrorizál másokat. Az picit nagyobb sérelem, mint a sajátjaim közt tanulni.
2020. jan. 12. 14:56
 3/31 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem igazságos, ha ok nélkül, pusztán származás alapján szegregálták őket.
2020. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Én inkább azoknak a magyar gyerekeknek adtam volna kártérítést, akiknek sérült a normális oktatáshoz való joga, mikor még nem volt szétválasztva az iskola!


Amúgy nem pusztán a bőrszín alapon ment az egész - csak a Mohácsi vészbanyák felfújták az egészet. A normál részbe is jártak (jómódú) cigányok gyerekei, és cigány gyerekeket is vittek el a szülők Gyöngyösre, mert a lehúzó putris gyerekek miatt majdnem ellehetetlenült az oktatás.


Mindennek OKA van!

2020. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%
Ok nélkül szegregálni igazságtalan. De ha mondjuk a tanulókat a képességük alapján csoportosítják, akkor az elfogadható.
2020. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

Egy remek cikk, ajánlom olvasásra!


[link]

2020. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
48%

Nem igazságos, főleg ennyi idő után.


Még ha igazságos lenne is, nem lenne adható személyeknek-családoknak, hiszen nem személyesen, hanem közösségi alapon történt. A közösség fejlesztésére kéne adni.

2020. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Ez ennél sokkal bonyolultabb. Távol álljon tőlem, hogy a Fideszt védjem, de pontosan ismerem a gyongyospatai szegregáció világát, én is egy faluba jártam iskolába, tudom hogy próbálnak a magyarok elvonulni a cigányság elől sok esetben. Ezen mit lehet büntetni? Miért lenne az iskola vagy az önkormányzat hibája? Akivel nem akarod tartani a kapcsolatot azt elkerulod ennyi. Persze Budapest belvárosából teljesen máshogy látszik, az olyan jogvédők akiknek ott nyílt fel a szemük a nagyvilágra és kishazánkra sosem fogják megérteni a helyzet kényes természetét. Nem volt jogos a büntetés.
2020. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

# 9/

kTanulmányi eredmény alapján történt a szétválasztás. Ha ez véletlenül egybeesik a cigány-magyar választóvonallal, hát senki nem csodálkozik!

2020. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%

"attól, hogy spontán "szegregáció" volt, nem érte igazi hátrány a tanulókat,"


Az elsőfokú bíróság kimondta, hogy a legalább 1 évtizeden át tartó szegregáció keretében alacsonyabb színvonalú oktatást tartottak fenn a roma gyerekeknek.


Az összeg tehát egyrészt a nagyon hosszú jogsértési időszak, másrészt pedig a nagyszámú érintettség (60 fő) miatt ilyen magas. És ebben valószínűleg az is közrejátszott, hogy a jogsértés feltárása után sem rendeltek el vizsgálatot, vagy átalakítást az illetékesek, illetve nem fizettek egy jelképes kártérítési összeget sem. Ha akkor leperkáltak volna fejenként 200 ezret mondjuk, ma nem tartanánk itt.


"Sok embert ér sokkal nagyobb sérelem, például primitív, kisebbségi emberek miatt. "


Rengeteg más ember is így van ezzel, de csak az esetek elenyésző számában mennek el bíróságra, vagy kérnek egyáltalán valamilyen kompenzációt. A Győngyöszpataiak is csak azért tudták ezt végig csinálni, mert pro bono alapon melléjük állt egy szervezet.

2020. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!