Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Magyar politika

A kérdés

A szakközép iskolákban miért csak egy idegen nyelv a kötelező?

Még mindig ez van hogy kiszurnak a szakközépbe járó diákokkal hogy csak egy nyelvet tanulhatnak? Ez abszolút diszkriminatív.

jan. 14. 17:05  Privát üzenet  

A válaszok
Így van! A gimnazisták meg nem tanulhatnak szakmát. Szemétség!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont jan. 14. 17:06 Privát üzenet
ööö... nem, nem az. Bármelyik iskolába jelentkezhetsz amit a tanulmányai eredményeid és az életkörülményeid megengednek. Ha szakközépbe jelentkezel akkor a jelentkezéssel illetve a beíratkozással elfogadod az ottani oktatási rendszert is.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont jan. 14. 17:07 Privát üzenet
Sőt, ének-zene óra sincs, ami szerintem még durvább. :D

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont jan. 14. 18:30 Privát üzenet

Van ének óra legalábbis 10+ évvel ezelőtt volt amikor én jártam...

Amúgy épp azért nincs két nyelv mert szakmai tárgy van. Akinek nem tetszik menjen gimibe.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont jan. 14. 19:59 Privát üzenet

Lehetne két nyelv, ezt értem - és én is ezt hittem a gyerekem felvételijekor, hiszen meg is kérdezték mi lesz a másik választott nyelv.

Azonban a tanítás megkezdésekor elmondták, hogy a második idegen nyelv az tulajdonképpen a szakmai nyelv lesz - szakmai angolt tanulnak az angol mellett.

Ahogy már írták, a szakmai tárgyak miatt nincsen még egy nyelv oktatása a szakközép iskolákban.

Az elmúlt években ugyanis folyamatosan megy a hiszti amiatt hogy túl nagy a terhelés, túl sok az óraszám - ott vesznek le tehát belőle ahol a legkönnyebben megoldható és a legkevésbé fájdalmas.

Így van ez amikor a fagyi visszanyal, nem kellett volna annyit az asztalt verni a terhelés csökkentése miatt és akkor nem csökkentették volna.

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont jan. 14. 22:30 Privát üzenet
Mert deszkát gyalulni, vagy vasat heggeszteni magyarul is lehet.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont jan. 15. 14:36 Privát üzenet
A középiskolai nyelvoktatás színvonala alacsony. Igaz, Lomb Kató megmondta, hogy nyelvet rosszul tudni is érdemes.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont jan. 15. 21:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha informatika szakközép iskolába járok akkor szakmából kötelező emelt szintű érettségit tenni? Vagy lehet helyette pl matekból?
Szakközép iskolában, kötelező a szakmai tárgyból érettségiznünk. Kell még választani mellé egy választható tantárgyat?
Hogy lehet Termeszettudomány nevű tantárgyból érettségizni?
Kérdésem a következő: Magyarországon, hogy lehetek katona? Kötelező iskolát rá elvégezni vagy lehet jelentkezni nélküle is?
Ha szakmunkásban megbukok akkor is kell mennem kötelező nyári gyakorlatra?
Járőrnek jelentkezni miként lehet? Kötelező olyan szakközép iskolába járni, vagy sima érettségi (esetleg más szakma) után is el lehet menni főiskolára?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Magyar politika rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!