Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem az emberek felfogásá...

Miért nem az emberek felfogásában keresik a népességszám csökkenés megoldását?

Figyelt kérdés
Annak a korosztálynak a szülei, akitől most a családalapítást várnák, még egy egészen más értékrendben és férfi-női szerepek között nevelkedtek. A változás hatalmas és alapvető. Valószínűleg ezt kellene tanulmányozni a kérdés megoldásához.
2020. jan. 15. 18:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
1 : Te nagyon intelligens lehetsz, ha ezt ennyire tudtad értelmezni. A gépelés előtt nem szégyen gondolkozni!
2020. jan. 15. 18:11
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Hányok már ettől a jobboldali értékrend válság koncepciótól.

Nincsenek férfi és női szerepek.

Ez a keresztény civilizációs elméletben létezik csak. Nem több egy ideológiánál.


Az én szüleim engem a nyugati gomdolkodásra neveltek, nem erre az erőszakon alapuló, minden emberi értéket kitagadó és szorító elmebajnak, amit te értékrendnek nevezel.

2020. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
3 : "Erőszakra alapuló"?
2020. jan. 15. 18:15
 4/17 cro-minyon ***** válasza:
18%
A népességszám csökkenése itthon nagyon hasonló a nyugati világ egészében tapasztalhatóhoz. Globálisan még 2,5 feletti a nyers termékenységi arányszám, de ez is folyamatosan csökken. Szerintem hazánkban komoly probléma az ügy és sajnos nem látom, hogy a politika (bár ebbe szerencsére nem csak a politikának van beleszólása) ezt felfogná. Szerintem nem azért nincs elég gyermek, mert nincs rá a szülőknek pénze, hanem értékrendbeli változások voltak. Én ezalatt azt értem, hogy egyfajta áldozatot jelent a gyermek, ha azt nézzük, hogy akkor jut-e időm konditermezésre, szolizásra, utazásra, kocsmázásra. Nyilván nem annyi, mint előtte. Sokunk oly mértékben önző, hogy ezen nem tud felülemelkedni.
2020. jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Abszurd idiotizmus ez.

Mi csökken és hol????

A világ túl van népesedve.


Egy pár akkor szüljön ha egy gyerekből szellemi tőkét lát.

Akit értelmes, tiszta embernek nevelhet.


Nem Orbánért szül egy nő, nem a hazáért, nem a Kereszténységért!!!

Legalábbis egy józan nő...

2020. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
6 : Melyik részei is vannak túlnépesedve a Földnek? Igen, jól mondod, ahol nem a szellemi tőkét látják, mert tombol az analfabétizmus.
2020. jan. 15. 18:27
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Azt mondjátok meg, hogy miért baj, ha csökken a népesség? Miért kellene ez ellen hadakozni?
2020. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Idehaza is tombol.

Főleg az Orbán félék miatt.


Pénzért szüljenek az emberek? Hova akarja még süllyeszteni az országot?

A vallás magánügy, nem családpolitika.


Aki épeszű nem akar ide most gyereket.

Nem azért mert értékrend válságban szenved, hanem mert halott az oktatás a teljes közétkezéssel együtt.


Mert minden természeti erőforrást szétroboltak már, és egy gyerek nem tud a szellemi erejére építeni.


Én 25 évesen, mellettem a barátnőmmel nem vállalnánk Magyarországon gyereket.


Én nem tudom azt hazudni, beteg és aljas módon, hogy mennyi fát ültetnek itt, nézd vsak kisfiam...

Mert a vak is látja, hogy már a Bakonyt is kiírtották.


Én nem fogom azt végignézni, amit a nővérem kislányán láttam legutóbb.

Hogy a gyereknek azt tanítják az iskolában, hogy Orbán Viktor rendes bâcsi!

2020. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8 : A színvonalat próbáljuk megtartani szerintem. Ez butaság. Gondold át vagy beszélj róla a szüleiddel.
2020. jan. 15. 19:10
 10/17 cro-minyon ***** válasza:
Kedves Kérdező, itt most arra gondoltál, hogy a politika vagy esetleg a tudomány képviselői miben is keresik a népességcsökkenés megoldását? Politika topicban vagyunk, ezért gondolom ez a releváns. Jobb híján az anyagi ügyeket szokták felhozni a politikusok, mert az mérhető és sokan elfogadják, hogy nagyobb anyagi biztonság nagyobb gyermekvállalási hajlandóságot eredményez. Ezt statisztikák soha nem igazolták még, hiszen Fekete-Afrikában akár 6 felett is lehet a termékenységi ráta, az iszlám világban 3-3,5 körül, míg a legmagasabb jövedelmű országokban 2 feletti érték csak Izraelre és Guamra jellemző, Írország van még akörül, amúgy igen siralmas itt a kép, elöregedő társadalmak tömkelege jelent meg. Mi lehet az ok? John D. Mueller könyvében például arra mutat rá, hogy az USÁ-ban a templomba járás gyakoriságával van a leginkább pozitív statisztikai kapcsolatban a termékenységi ráta. Szerintem is ez az egyik legfontosabb alapok, bár Európa erre nem ad bizonyítékot. Mindemellett a másik jellemző ok a nők felsőoktatásban való részvétele. Minél magasabb, annál kevesebb gyermek jellemző az országokra, ez megintcsak komoly szorosságot mutató kapcsolat. Amúgy pedig az önzőség, a jelenre való kizárólagos orientáltság, a hedonizmus jelenti a gátját a gyermekvállalásnak. Ezeket kimondani, így cselekedni viszont nehezen tud egy kormány, mert át kell lépje a PC határait, erről nem illendő beszélni, ilyen világban élünk. Sajnos.
2020. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!