Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hőbörög mind az ellenzék...

Miért hőbörög mind az ellenzék mind a kormánypárt a börtönviseltek kártérítése miatt ha ez a legolcsóbb megoldás és ezt jó eséllyel ők is tudják?

Figyelt kérdés

[link]

" a magyar börtönök már akkor 140 százalékos kihasználtsággal működtek ... 1200 és 1600 forint/nap kártalanítást határozott meg a jogos kifogások után a törvény."


Munkásszállón 2500 forintot kérnek el egy személyért, most feltételezve, hogy egy börtön kicsivel komolyabb intézmény, őrizni kell az épületet, szerintem teljesen reális az, hogy egy új rab szállására elmenjen napi 5000 forint.

Ha így számolunk akkor olcsóbb kifizetni a 140%-nyi rab számára az átlag 1400 forintot naponta mint a 40%-nak új börtönöket építeni.

(ráadásul azért feltételezhető, hogy bármennyire is komoly biznisz van erre épülve akkor se fog minden jogosult rab kártérítést benyújtani, plusz a túlzsúfoltság se jelenti azt, hogy minden egyes intézmény minden egyes rabja jogosult a kártérítésre)



2020. jan. 23. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Mert a túlzsúfoltság nem csak kártérítési kötelezettséget von maga után, hanem rengeteg bűnelkövetőnek nincs hely vagy nem tölthet megérdemelt időhosszt a börtönben mert kell a hely az új töltelékeknek. Magyarországon számos bűnöző azért ússza meg a börtönt (pl. az összes állatkínzó, a "kisebb" értékű lopásokat elkövetők, a "kisebb" mértékű testi sértést elkövetők, stb. stb.)mert stadionok épültek börtön helyett. Az ártatlan becsületes állampolgároknak nem vigasz, hogy mi mennyibe kerül, a társadalom érdeke egyszerűen az, hogy bőven legyen hely bebörtönözni akit be kell és akit be kell az le is tölthesse csurig amit érdemel!!!!!!!!
2020. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 erre tudnál példát is mondani amikor valaki azért nem kapott letöltendőt, mert nem volt hely a börtönben?

Eleve eddig úgy tudtam, hogy az a baj a Fidesszel, hogy túlságosan szigorú törvényeket hoz és olyanokért is leülteti az embereket amikért fejlett jogállamokban egy ejnye bejnye jár csak.

2020. jan. 23. 14:34
 3/8 ConnectCare ***** válasza:

Igazából szerintem ezt ilyen szemmel nem is szabad vizsgálni.


Ha a büntetés emberi jogokat sért, akkor ott nem hiszem, hogy pénzügyi megfontolásoknak lehet helye, akkor ott a jogsértő helyzetet kell megszüntetni.

2020. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olcsóbb lenne őket immoortálni Amerikába meg délamerikába, ők nekünk nagyon drágák, majd ott a "luxus" börtönökben megértik milyen jó dolguk volt. Azt a pénzt pedig a családtámogatásra vagy a béremelésre lehet költeni.
2020. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 emberi jogok: munkásszállón mint majom a farknak örülsz, hogy a cég fizeti. A 4nm/fő tudtommal úgy kell meglegyen, hogy a bútorok ágyak által elfoglalt helyet nem lehet számítani és ha így nézzük én 1 évet húztam le olyan helyen ami nem felelt meg még a börtönkörülményeknek se.

(mondok durvábbat a 4nm/fő még a kollégiumban sem volt meg és a folyosó végére járhattál wc-re/zuhanyozni)

Most akkor valaki aki nemhogy dolgozna, adózna, a társadalmat segítené miért kell egy "szabad" embernél jobb körülményeket kapjon?


Nincs pénzünk alapjövedelemre, nincs pénzünk magasabb szociális juttatásokra de ha az EU azt mondja, hogy külön wc kell meg 4 nm akkor arra kell legyen pénzünk?

Ez büntetés nekik nem nyaralás. Miért baj ha nem kellemesen telik az idejük?

Én simán bérleti díjat kérnék tőlük vagy aki nem akar dolgozni az meg olyan szolgáltatásokat kapjon.

2020. jan. 23. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, újra bevezetik a politikai bűnözők számára a halálbüntetést, így akik a Fideszt fikázzák, azok nem sokáig húzzák már, golyót kapnak a fejükbe és akkor alig fognak lézengeni a sitten, mert többnyire ezekkel az elemekkel vannak teli a fegyintézetek.

Nem értek ezzel egyet, mert drága dolog a lőszer, minek pocsékolni, hiszen a kötél sokáig használható, vagy egyszerűen nem adnak nekik semmit enni és magától megoldódik a probléma.

2020. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A feleségem nagybátyja bíró és nem szeretnek beszélni a belső dolgokról de azt mondja az már 20 éve mióta ő bíráskodik probléma, hogy az ítéletek kiszabásakor figyelni kell a börtönhely kvótára, csak ezt nem lehet a nyilvánosság orrára kötni, és tényleg ezért nem kaphat például egy állatkínzó Magyarországon börtönbüntetést. Sok bűnöző szerencséje, hogy kevés a hely mert így nekik alapból max felfüggesztett jár a gyakorlatban hiába van törvényes lehetőség letöltendő kiszabására. Ennek alapján szerintem logikus, hogy például a szabálysértés/bűncselekmény értékhatára sem véletlenül lett megemelve, szerintem is kevesebb ember kerül börtönbe mint kellene és ez nem jól van így, a társadalom biztonsága sérül.
2020. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez büntetés nekik nem nyaralás."


Szerintem emberileg veled van a gond, ha szerinted az nyaralásnak számít, ha valakinek adunk 4 négyzetméter mozgásteret és nem ott sz'rja össze magát a rabtársa, ami mellé a fejét hajtja az ágyban.


Másrészt pedig ki mondja, hogy ez az olcsóbb megoldás? Kiszámolta valaki? Hol? Meg lehet nézni? Ha a válasz az, hogy "nem", akkor ez nem érv, hanem egyéni feltételezés.

2020. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!