Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor az első Orbán...

Orbán Viktor az első Orbán kormány után azért bukott meg mert akkoriban még túl tisztességes volt? (nem troll kérdés)

Figyelt kérdés
2002 ben én nem igazán követtem a politikát hiszen 1997 ben születtem. Viszont akkor volt miniszterelnök jelölti vita az első Orbán kormány után és Orbán meg is bukott. 2006 ban szintén volt vita, Orbán megint nem nyert, bár tegyük hozzá, hogy a szocik majdnem csődbe vitték az országot. Azóta Orbán nem igazán vitázik, a 2018 as választások előtt maga Vona Gábor hívta ki mire Orbán arrogánsan lekezelte. Miután Demeter Márta kérdezte őt, Orbán arrogánsan boldog Karácsonyozott neki egyet. Ha megnézzük a régi Orbánt nem volt se olyan korrupt se olyan arrogáns mint az elmúlt években mégis 2/3 okat sikerült neki összehoznia. Tehát az első kormánya azért bukott meg mert akkoriban tisztességesebb volt, kiállt vitázni? Jelenleg a csapból is az folyik, hogy Orbán milyen korrupt, az első Orbán kormányról sose hallottam ilyen kritikát, miközben akkor 4 évet kapott most már majdnem 10 éve kormányoz és még kb kettőt szinte biztosan fog is.

2020. jan. 27. 01:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen nem azért bukott meg 2002-ben, mert vitázott. Mivel akkor óvodás voltál, nyilván nem emlékszel, hogy a vita Medgyessy Péterrel folyt, aki finoman szólva nem a szavak embere. Hogy miért bukott a kormány 2002-ben, nem tudom. Talán azért, mert nem tudtak csodát tenni 4 év alatt, illetve valószínleg nem vetett jó fényt a vezetésre az FKGP-vel való konfliktus, amely párt koalíciós partner volt.
2020. jan. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
elsőre megpróbáltak becsülettel helyt állni. Nem tudták megváltani a világot 4 év alatt, le is váltották őket. Megtanulták a leckét: Magyarországon becsületesnek lenni nem kifizetődő. A köz hálátlan és acsarkodó bármit teszel. 10 millió embernek, 4-5-6 társadalmi rétegnek nem tudsz a kedvében járni... Amikor betartották a játékszabályokat, akkor bukás lett a vége. Most ők írják a szabályokat.
2020. jan. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

"első Orbán kormányról sose hallottam ilyen kritikát!"


Szerintem hallottál csak túl kicsi voltál. Ott volt a legendás Happy End Kft., Alcsútdoboz tündöklése, akkor sem lehetett tudni, hogy Orbán Viktor miből vette a pesti lakását. Szegeden is az akkori Fideszes vezetés alapozta meg Botka László 20 éves polgármesteri pályafutását.

2020. jan. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
josip tot és kaya ibrahim tudna mesélni
2020. jan. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
amúgy nem volt tisztességges, nagyon nem! azóta pedig turbó fokozatba kapcsoltak mert rájöttek még az is kevés volt...
2020. jan. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Orban ket dolog miatt nem vitazik.

Az egyik hogy Gyurcsany miniszterelnok ur felmosta vele a padlot.

A masik hogy a vitaban nem eleg felolvasni azt ami Habony "ibiza" Arpi es Rogan el Tonyo es csapata megir neki.

Latta mar valaki Orrbant onalloan beszelni?

2020. jan. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

A 2/3-a sem tisztességesen van meg! A választásokat sok szegény helyen meg úgy nyert meg, hogy minden ember eladta magát 5 ezer forintért. Bizony vannak ilyen szegény települések, ahol azt se ki az az Orbán ki az a Gyurcsány, csak ha meg tudnak könnyebben élni nekik ez az 5 ezer forint nagy segítség. Orbán még gorillákat is küldött oda, mert egy stáb ott forgatott.


Persze könnyű választást nyerni, cig.@nyolással. Látszik, hogy Orbán is egy primitív cig.@ny csak falkában ér valamit. Szétadóztatja a népet, a pénz egy részét ellopja utána kiviszi székely meg ukrán földre rászorulónak. Persze szép dolog egy csóró külföldin segíteni, de az, hogy egy olyan ember, aki pl román vagy ukrán és egy percet nem dolgozott itt, meg nem fizetett közterhet rohadtul nem díjazom, hogy szavazati jogot kap. Életemben nem láttam még ilyet sem románnál sem ukránnál, hogy azt mondták menjek oda savazni. De hát ennek a primitív pártnak ez a fegyvere. Így tudja magát összelopni meg az emberek szavazatát is.


Nekem öreganyámék sokat meséltek az anno létező kommunizmusról, és amit ma kapitalizmusnak nevezünk az nem különb dolog, ami régen volt, csak más néven fut.

Tönkretettek, bezártak mindent, amiket csak lehetett!

Támogatjuk az olyan embereket, akik dolgozni nem akarnak és jót röhögnek a dolgozó embereken, akik a segélyeiket összedolgozzák. És itt nem krónikus betegekre gondolok, mert aki tartós beteg, vagy beteg természetesen azt mondom legyen támogatva, de a naplopó, kerítésen kinézelődő dolgozni nem akaró embernek én egy fillért nem adnék! És itt nem csak az orbán fajta cig.anyokról van szó, hanem mindenkiről!


Zimmer Feri is megmondta: "Aki nem dolgozik, egyen füvet"

2020. jan. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha megengedsz egy párhuzamot; annak idején Hitler sem nyerte meg a választást jófiúskodással.
2020. jan. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

A hármasnál a pont.

Akkor Magyarország régió első volt.

Nekik köszönhető az EU csatlakozás is.

Aztán a sok nagyokos megszavazta Gyurcsányt, aki mindenféle segélyt beígért.

Aztán a többit már tudjuk.

2020. jan. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Orbánnál a tisztesség, erkölcs, csupán elvont fogalmak. Belátta, hogy a kapitalizmusban csak pénzzel lehet megtartani hatalmat, ezért nem adóztatja meg megfelelően az oligarchákat, ezért olyan szoros a kötődése az építőipari cégekhez, ezért van annyi "nemzetgazdaságilag kiemelt" cég, amely adómentes nyereségre tesz szert. Persze ennek "ellentételezéseként" nem történt megfelelő szakmai beruházás az egészségügybe, a szociális ágazatba stb.
2020. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!