Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogy értékelitek ezt...

Ti hogy értékelitek ezt üzletpolitikailag? Tisztességes az ilyen?

Figyelt kérdés

Erről a hírről lenne szó:


[link]


Szerintem megbecsülhetetlenül undorító így visszaélni a vállalatok helyzetével és jóhiszeműségükkel. Nemcsak, hogy folyamatosan nyelték, hogy nem kapják meg időben a követelésüket, most ennek fejében nemcsak, hogy még tovább kell várniuk, de egy ötödüktől búcsút is inthetnének. És nyilvánvalóan nem csinálhatják meg azt, hogy sztrájk jelleggel mostantól nem szállítanak semmit sem, mert egyrészt sejthető, hogy a kormány az egész propagandáját arra használná, hogy lejárassa az adott céget, mintha az lenne a felelős, ha meghal valaki az adott eszköz hiánya miatt, vagy tudom is én. És nyilvánvalóan kiesne a piacról, hisz egy vetélytárs gyorsan a helyére állna, de ha nem is, biztos rontja majd a saját esélyeit a jövőbeli sikeres üzletre.


Másrészt pedig ez nem az EMMI dolga lenne megoldani? Mármint a Pénzügyminisztérium most arra használta az erőforrásait, hogy monitorozza a követelő cégek hátterét, hogy kiszámolhassák, mégis mennyire lehetne őket lehúzni (egy érvényes és teljesített szerződés után a vállalkozók részéről ugye).


És ami még kérdőjel a számomra az az, hogy ha elfogadják ezt az alkut a cégek, akkor varázsütésre megkapják a jussukat? Ha igen, az azt jelenti, hogy van pénz a kifizetésükre (elvileg jobban teljesít amúgyis az ország), ergo tudatosan vissza lettek tartva a jogos fizetségüktől. Mármint számomra felháborító lenne, hogy nekem tartozik az állam 80 forinttal, barátomnak 100-al, de ő elfogadja a 20%-os megnyesést, megkapja a pénzét, én meg ott állok még mindig kifizetetlenül tudván, hogy csak azért vagyok kihagyva, mert az eredeti, megállapodott összeghez ragaszkodom.


Az lenne a normális, hogy engeszdelésül én kapjak még +20 százalékot, nemhogy még kevesebbet kényszerítsenek ki belőlem.



2020. febr. 1. 20:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Valahogy így viselkedik a TESCO is a beszállítókkal.
2020. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!