Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek eljuthatunk...

Szerintetek eljuthatunk odáig, hogy a FIDESZ propaganda szemléletű politikájának következtében a cigány származásúakra úgy tekintenek nem cigányok, mint a németek a zsidó vallásúakra a XX. Század első felében?

Figyelt kérdés
Miért jó ez a FIDESZ-nek?
2020. febr. 8. 16:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
szomorú dolog lenne.
2020. febr. 8. 16:15
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Nem hinném. De azon nem kell megsértődni ha az álltalános vélemény hogy tanuljanak és dolgozzanak.
2020. febr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Ugyanis veletek ellentétben a fideszesek pontosan azt mondják és vallják, hogy mivel a cigányok PONTOSAN UGYANOLYAN EMBEREK? UGYANOLYAN értékesek és UGYANARRA képesek, EZÉRT tőlük is UGYANAZT kell megkövetelni, elvárni MINT SAJÁT MAGUNKTÓL.

Éppen a hozzád hasonló liberálnácik azok akik lenézik a cigányokat és azt hiszik, hogy nem tudnak tanulni, dolgozni.

Tudnak. Nagyon sok rendes, tisztességes cigány ember van ebben az országban. És éppen úgy ahogyan a nem cigányoknál is vannak lumpenek, a cigányok között is vannak. A fideszesek pontosan azért tesznek, hogy egyre kevesebb legyen a lumpen a cigányok és nem cigányok között egyformán és egyre több a képzett, dolgozni tudó és akaró tisztességes ember.

A fidesz ösztöndíjakat fizet azoknak a cigány származású gyerekeknek akik tanulnak, segítik őket, hogy egyre több legyen a diplomás közöttük is. A segélyekkel meg a megélhetési bűnözéssel, azzal hogy elhitetitek, ők nem is képesek megcsinálni, ti ártotok és ártottatok nekik a legtöbbet.

2020. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
#3, tőlem kapod a zöldet mert egyetértek veled de ezen a felületen ne remélj sokat mert itt túlsúlyban vannak a fideszgyűlölők.
2020. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
85%
#3 Nagyon jókat írtál. Pontosan erről van szó hogy eleve rájuk van monva hogy hátrányos helyzetűek aztán kész. Miközben a lehetőség megvan. Van pár cigány barátom ismerősöm a melóhelyen. Évek óta ott vannak. De sajnos ez a kis %-uk. Vagy 30 megfordult az utóbbi 3 évben nálunk de egy se maradt meg . Tegnap volt szerencsém gimnáziumi szalagavatón részt venni vendégként. 70 gyerek volt. Egyetlen egy cigány se volt. Miért? Ha a lakosság arányát nézzük legaláb ötnek lenni kellett volna.
2020. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

@2020.02.08. 16:26 válasz:

1. Egyetértek azzal, hogy mindenki egyforma, ugyanazt várjuk el mindenkitől.

2. Csak véleményt kérdeztem, mert komolyan kíváncsi vagyok komoly véleményekre.

3. Nem tudom, miért érzed támadásnak, vagy provokatívnak a véleménykérdezést. Kikérem magamnak, nem vagy sem liberálnáci, sem a hozzám hasonló emberek nem liberálnácik, mert én alapvetően közép/jobboldali nézetű vagyok és ha a hozzám hasonlókat, pl. fidesz szavazók nagy részét is liberálnácizod, azzal magadat és még milliós számban hozzánk (igen, hozzád és hozzám) hasonlókat mélyen megsértesz.

2020. febr. 9. 10:20
 7/11 A kérdező kommentje:

és biztos vagyok benne, hogy ha a FIDESZ vezetői, főleg Orbán Viktor komoly, egy ország vezetésére alkalmas vezető, akkor intelligens emberként szerinted nem gondolja végig a tervezett intézkedéseinek minden lehetőséget, hogy milyen irányba terelheti az országot egy-egy intézkedés, irányvonal?

Ha értelmes, akkor nem csak a lehetséges irányok kiválasztását gondolja végig, hanem a végül kiválasztott egyetlen irány, intézkedés esetén lehetséges eseményekre is előre kész intézkedési tervnek kell lennie a fejében, felkészülten. Enélkül nem maradhat hatalmon egy párt, vagy vezető.

2020. febr. 9. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nem úgy gondolkodsz a cigányokról ahogyan azt a kérdésed sugallta, akkor elnézésedet kérem a jelző miatt - amit viszont fenntartok azokra akik szellemiségét megidézted.

Ne fogalmazza ennyire félreérthetően, mert a kérdésedből pontosan az látszik - hiszen ezt is írtad le -, hogy szerinted a fidesz hasonlóképpen gondolkodna a cigányokról, mint anno a németek a zsidókról. És ez bizony ordas nagy hazugság. A valóság az, ahogy én írtam le, hogy az úgynevezett "liberálisok", "jogvédők" azok, akik hasonlóképpen tekintenek rájuk, mintha nem lenének éppen olyan értékes emberek, mint ők maguk, mintha nem lennének képesek betartani ugyanazokat a törvényeket, nem tudnának önerejükből pontosan úgy tanulni, dolgozni.

Éppen a fidesz politikája az ami ezt az "úgy tekintenek rjuk a nem cigányok" sztorit alapjaiban változtatta meg azzal hogy EGYENLŐ MÉRCÉVEL tekint a cigány emberekre, mint a nem cigányokra. Nincs kiskapu, nincs álságos hazugság, nincs olyan hogy a "szokásaik miatt elfogadjuk" vagy "megélhetési bűnözés". Olyan van hogy lehetőség, amivel élni kell és tanulni, dolgozni kell. Olyan van hogy bűncselekmény, törvény és aki kiskorút ejt teherbe annál nem számít hogy cigány vagy nem cigány, az bűncselekményt követ el, aki lop annál nem számít hogy cigány vagy nem cigány megbüntetik érte.

Ha magadat közép/jobboldalinak és intelligens embernek tartod akkor figyelj arra hogy a kérdésed mit tartalmaz és milyen vélemény fogalmaz meg. Mert ha olyan véleményt írsz, mindegy hogy kérdésbe burkolják vagy kijelentésbe.

És már bocsánat, de elegem van abból hogy engem, mint egy fideszes próbálnak - és most a kérdéseddel te is azt tetted - nácinak meg hasonlóknak beállítani. Sértő, otromba és már elég volt belőle! Ne megsértődj azon ha válaszul visszavágok rá, hanem értsd meg, hogy még egy ilyen kérdésbe ágyazott véleménnyel sincsen jogod a fidesz politikájáról és így a támogatóiról olyasmit írni, mintha hasonlóak lennének a német nácikhoz.

2020. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem igen.
2020. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 robi1980 ***** válasza:
100%

Nem fogunk odáig eljutni, hiába erőlködik ezen az ELLENZÉK. :)


A #3-as írásával tökéletesen egyetértek, a #4-es is nagyon igazat írt. (Látszik is a két válasz értékelésénél... :p )


Annyiba egészíteném még ki a dolgot, hogy van egy "érdekesség" a dologban. A gyöngyöspatai szegregáció (tekintsünk el most attól, hogy "jogos"/"szükségszerű" volt-e) 2004 (!)-ben kezdődött, de érdekes módon, a polgári kormány hatalomra kerülésekor, 2011-ben jutott eszükbe a pert kezdeményezőknek perelni...

2020. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!