Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rinyál egyfolytában...

Miért rinyál egyfolytában mindenki?

Figyelt kérdés
Így szhar az ország, úgy szhar az ország, a Fidesz így, a Fidesz úgy, Orbán egy gechi stb. Én nem vagyok fideszes, messze áll tőlem a politika, de érdekelne, hogy sok ember miért a kormányt hibáztatja minden problémáért. Drágult a kenyér 3 forinttal? Rohadt Fidesz! Csökkent a benzin ára? Jövő héten úgyis drágulni fog, rohadt Fidesz! Sótlan volt a bableves? Rohadt Fidesz! Ha valakinek kicsikét is más a véleménye, az egy hazaáruló libsi gechiputtony stb. stb. Szinte látom a lelki szemeim előtt a mérhetetlen gyűlöletet, amit ez a kérdés ki fog váltani egyesekből. Miért van ez?

2020. febr. 8. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert mást hibáztatni egyszerűbb mint felismerni hogy hol cseszte el az illető és tenni magáért. Ismerek valakit aki régen mindenre hitelt vett fel, aztán bele is bukott és persze a kormány a hibás. Mondjuk ez nem zárja ki hogyha a kormány tényleg rosszul csinál dolgokat ahhoz össztársadalmi összefogás kéne hiszen pl a normális kórházak mindannyiunk érdeke párt állástól függetlenül.
2020. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

"Miért rinyál egyfolytában mindenki?"

Nem tudom. Miért rinyál egyfolytában mindenki, hogy másik állandóan rinyálnak? :)

2020. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mert a való életben bárhol a világon az boldogul aki tesz is érte. Az örök elégedetlenkedők mindíg az adott kormányt hibáztatják mindenért. Természetesen az adott kormánynak is mindíg van felelősége hogy az emberek könnyebben boldoguljanak.
2020. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"de érdekelne, hogy sok ember miért a kormányt hibáztatja minden problémáért."

Ezzel meg is válaszoltad a kérdést. Pontosan azért rinyálnak, azért a kormányt hibáztatják, mert különben be kellene látniuk hogy nagyobb részben a saját hibájukból nem élnek jobban - vagy hogy az elvárásaik irreálisak.

2020. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
72%

A RENDSZERSZINTŰ problémákért a mindenkori kormány felel.


Ha egyszer késik a vonat (állami cég), az megesik. Ha RENDSZERESEN késik a vonat, akkor már jogosan hibáztatható a kormány.

2020. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1) Mindenki rinyál amúgy is mindenért. Nem tudom neked eddig mi a tapasztalatod, de én emlékszem hogy gimiben is mindenki panaszkodott mindenért, aztán egyetemen is, aztán melóban is. Hogy pontosan miért van ez így, azt csak találgatni tudom. De szerintem az áll mögötte, hogy az emberek jobban odafigyelnek a rossz dolgokra, mint a jó dolgokra.


2) Most arra fűzted fel ezt az egészet, hogy mindenki a Fideszre panaszkodik, de elég minimálisan körülnézni hogy lásd, mindenki minden másra is panaszkodik.


3) A mindenkori kormány munkája a társadalmi szintű rendszerek megszervezése. Ezek a rendszerek Magyarországon rendkívül rossz hatásfokúak, és ebből sok probléma ered. Úgyhogy igenis rengeteg probléma van, amiért a Fidesz a hibás. Legalábbis hibásabb, mint mondjuk Soros vagy a migránsok vagy a zsidók, akikre ugyanannyi, ha nem több problémát próbálnak rávarrni.

2020. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert rinyálni a legkönnyebb.
2020. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általánosságban sztenderd dolog nem értékelni a meglévőt, azt, ami van, így csak a rinya a fontos. Nem értékelik sokan azt, ami van, mert van, akiknek a sok is kevés, csak nem látják ezt be.
2020. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 árokpart ***** válasza:
0%
Azért angyalom, mert ha itt vidéken kikukucskálok az ablakon szinkronban sincs azzal mint amit a televízió mond a fene nagy jóléttel kapcsolatban. Pont olyan mintha annak idején Ceausescu Romániájában hallgatnám az állami TV-t a nagyszerű életről.
2020. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is vidéki vagyok cicavirág.
2020. febr. 8. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!