Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten is egyre nagyobb a...

Budapesten is egyre nagyobb a munkanélküliség?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a fiatal munkanélküliek száma rohamosan növekszik a fővárosban is. Meg én személyesen is ismerek egészen csak érettségivel rendelkezőktől kezdve, jogászokon át informatikusokat is, akik munkanélküliek mert nem tudnak elhelyezkedni, nem hívják őket vissza sehonnan.

Az elmúlt 1-2 évben hatalmas gazdasági recesszión ment keresztül az ország, nagyon beszűkültek a lehetőségek.

Meddig folytatódik ez még? Ez már a válság vagy annak még csak az előszele?


2020. febr. 8. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzek ilyesmit.

Budapesten nagyon sok a lehetőség.Nagyváros, folyamatosan fejlődik a munkaerőpiaca.


Vidéki városokkal van baj.

A cégek eleve kartelleznek, ezért a bérek a béka segge alatt vannak.

Továbbá, igazi piaci verseny csak Budapesten van, vidéken nincs.

2020. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így kell alternatív valóságot építeni mesékből meg képzelgésekből.

nem baj, majd ha kimész az utcára azért ne nagyon lepődj meg hogy mások nem tudnak erről a recesszióról - csak mert nem létezik.

2020. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

"Az elmúlt 1-2 évben hatalmas gazdasági recesszión ment keresztül az ország"

Időutazó vagy? Eltévesztetted az évtizedet, nem 2010 van.

2020. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ömmm... nem az lehet a probléma, hogy napjaink frissen érettségizett fiataljai nem akarnak az irodai melón kívül mást csinálni? Meg ha évek óta recesszió van, miért visszatérő dolog a munkaerő hiány?
2020. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 Tényleg vicces az ilyen kérdéseket olvasni a naaaagy munkanélküliségről.

Már vagy 30 éve kezdődött, hogy az ifjaknak kezdett büdös lenni a munka. Amikor kezdtük az egyetemet akkor ha valakinek a városban vagy környékén melósra volt szüksége, az beballagott a koleszba és a portán beleszólt a hangosbemondóba hogy keres embert lapátolni, költözni, betonozni stb. Aki magasabb emeleten lakott az majdnem esélytelen volt hogy melót szerezzen, mert mire lerohant már mások lecsaptak a munkára az alsóbb szintekről.

Aztán eljött az az év hogy hiába kiabálták a hangosba, csak nem akaródzott senkinek jelentkezni. Azóta panaszkodnak a fiatalok arra is hogy nem találnak munkát.

2020. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyes szektorokban van egy lassulás, de nem volt az elmúlt 1-2 évben hatalmas gazdasági recesszió. Még mindig munkaerőhiány van, most a pályakezdő fiatalok is viszonylag könnyen találnak munkát a fővárosban, legalábbis sokkal könnyebben, mint tíz éve. Ami negatív a fiatalok, pályakezdők szempontjából, hogy az ingatlanok, albérletek nagyon megdrágultak, a fizetések nem emelkednek ilyen gyors ütemben.
2020. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 árokpart ***** válasza:
0%
Pedig biztosan nincsen jólét akárki akármit is mond. Itt vidéken ha kinézek az ablakon szinkronban sincs azzal amit a TV mond. Nem hinném, hogy hülye lennék.
2020. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Itt vidéken ha kinézek az ablakon szinkronban sincs azzal amit a TV mond. Nem hinném, hogy hülye lennék."

Ne az atv-t nézd.

2020. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 árokpart ***** válasza:
Az M1-et szoktam nézni azzal nincsen pont szinkronban az összhang. Az hirdeti mindig, hogy hó de fene nagy a jólét. Érdekes nálunk nem ez tapasztalható, csak az, hogy lassan az élelmiszerüzletekbe az árak az egekbe szöknek lassan. Még úgy is nehéz az életet kigazdálkodni, hogy nyáron a zöldséget és minden primőr árut magunknak megtermelünk.
2020. febr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is M1-et nézek, de fene nagy jólétről sosem beszélnek. Ünnepek előtt közölnek adatokat arról, hogy mekkora forgalommal zárnak az áruházak. De mutass nekem egy adót, amelyik teljesen pártatlan, és akkor majd azt bámulom. Ha jössz az atv-vel, azt kihagyom, mert az a hazugságok másik véglete.
2020. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!