Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keresztül lehetne azt vinni,...

Keresztül lehetne azt vinni, hogy a belső kerületekben megszüntetik az ott lakó autósok ingyenes parkolását?

Figyelt kérdés

Megvalósulna az egyenlő elbánás az autósok és a többiek között, akiknek jelenleg semmi nem jár.

Csökkenthető lenne az autóforgalom és a zsúfoltság. Vagy kijjebb parkolna vagy eladná a kocsit. És persze fizethet is, amivel az önkormányzat jól jár.


2020. febr. 9. 14:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélek, hogy a város ebből adódóan élhetőbb is lenne. A turizmusnak, vendéglátásnak is valószínűleg jobbat tenne, hogy nem a szürke szmogos várost látnák a turisták.. elégedettebben távoznának.
2020. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#10, #11 vagyok.


Elnézést, nem konkrétan a kérdésre adtam választ.. inkább az egész belvárosi parkolásra, mert szerintem az sincs rendben, hogy az agglomerációból sokkal többen járnak be kocsival arányában, mint a városi lakók. Ugyanúgy foglalják a parkolóhelyeket, és városképet bizony rombolja, a többit már leírtam.


Konkrétan a kérdésre válaszolva: szerintem simán megoldható kiváltva egy ingyenes tömegközlekedési bérlettel. De szerintem ennél komplexebb a probléma, ki is fejtettem.

2020. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, tulajdonképpen ez úgy lenne igazságos, ha az, aki nem kap ingyenes parkolást, mert mondjuk nincs autója, az a BKV bérletre kapna támogatást. Sőt, kb ingyen lehetne a BKV, hiszen az ingyenes parkolás többet spórol az autósoknak, mint 9500 forint, ez biztos. Abszolút múltszázadi szemlélet az egyéni közlekedést, ami a környezetre nézve minden szempontból teher (még akkor is ha áll az autó, mert foglalja a helyet), külön támogatni ilyen dolgokkal.
2020. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

aki autózik szerinted mennyire számít neki az ingyenbérlet?


én is autózom pedig diákbérlettel járhatnék, de egyszerűen nem megy autó nélkül a napi 2 óra időveszteséggel ami a tömegközlekedéssel jár

2020. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 sokat, főleg ha megszüntetik az ingyenes parkolást és fizetni kell rendesen a parkolásért. Azért az nem két forint..
2020. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Aki napi két órát járna BKV-val autó helyett, az biztos nem a belvárosban lakik, szóval rád nem vonatkozik a kérdés.
2020. febr. 9. 19:35
 17/17 anonim ***** válasza:

#14 Azzal jársz, amivel akarsz, de miért kell emiatt a közös kasszából neked parkolóhelyet fenntartani a közterületen? Miért jár? Erre adjál érvet. Ne fizesse az önkormányzat esetleg az autómosást is? Autótulajdonosként a te felelősséged a jármű karbantartása, üzemeltetése, és kapaszkodj meg, a tárolása. Attól függetlenül, hogy hol laksz. Az egyéni probléma, hogy esetleg a belvárosban laksz olyan környéken ahol fizetős a parkolás.


Az ingyen BKV-bérlet mindenkinek nyilván nem reális, csak arra akartam rávilágítani, hogy akinek autója van, az gyakorlatilag extra támogatást kap az önkormányzatoktól. Holott elvileg az lenne az érdeke mindenkinek, hogy kevesebb autó legyen a belvárosban.

2020. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!