Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik a fideszes szavazók?

Kik a fideszes szavazók?

Figyelt kérdés

Egyszer azt mondják hogy a nyugdíjasok, aztán meg hogy hát azok biztos nem. Utána hogy a fiatalok, majd hirtelen azok sem.


Nem is ismerek olyat aki fideszes lenne. Nem is ismerek személyesen olyat aki tudna bárkiről aki fideszes lenne. Szóval ebből se tudom leszűrni, hogy kik lehetnének a valós szavazói. De itt is csak a mutogatás megy és az ellentmondás.



2020. febr. 20. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
A fideszes egy olyan valami, ami a krumplit szavazattá alakítja.
2020. febr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Nyugdíjasok pedig nagy arányban Fideszesek. Ezen kívül jellemzően felső középosztály egy rétege, oligarchák, kitartottak és környezetük, plusz vidéken az alacsony végzettségűek között is sokan.


Simán lehet, hogy te is ismersz Fideszest, csak nem ismeri be neked, ma már azért elég gáz Fideszesnek lenni.

2020. febr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Sok a kényszer-fideszes is,a jobbikosok is ilyenek.
2020. febr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1

Értem én hogy a fidesz sok mindent osztogat. Én is tudok olyat aki ment az osztogatásra, mert csak annyi volt, hogy valami megbeszélés lesz, ő meg elment. És ott konkrétan müzlit, lisztet, cukrot osztogattak. De volt ahol vető krumplit osztogattak, vagy ruhát. De ettől még nem szavaz mindenki rájuk, csak szimplán kis zsiványok, hogy az ingyen cucc jöhet, de attól még nem fog szavazni.

Meg értem én azt is, hogy az ukránok is szavaznak, mert nekik megéri, elvégre is a fizetésük ötszörösét is kapják itt nyugdíjba és ha nem a fidesz lenne akkor ezt nem tehetnék meg.

De ettől még a nagy mutogatást nem értem, hogy mégis ki szavaz rájuk, melyik korosztály vagy melyik réteg??

Én pl fiatal vagyok, több ezer emberrel beszélgettem már politika kapcsán személyesen és ők se ismernek olyat, akik a fideszre szavaztak volna, sőt azok ismerősei se. (egyik ismerősömnek, az ismerősének az ismerőse tudott mondani kb 10 embert aki fideszes szavazó)

Nyugdíjas körbe megint nem igazán tudnék rá példát mondani. Közösségi oldalakon is ahogy olvasgatom, ott is csak szidják őket, ha leül mellém buszon, vonaton, parkban vagy bárhol egy nyugdíjas az is csak panaszkodik a kormányra.

Itt meg írogatnak össze vissza mindent, hogy ez és ez szavaz rá, aztán meg hogy nem azok szavaznak hanem amazok.

2020. febr. 20. 23:52
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

#4

Amíg nincs jobb, én is a fideszre szavazok, de egy olyan elvakulttal, mint te, maximum itt állok le politizálni. -Aki még azt sem tudja, hogy a nyugdíjfizetések alapja egy annak idején a Szovjetúnióval megkötött kétoldalú egyezmény, melyet Ukrajna megalakulása után megerősítettek. Jó sok kormányváltás történt már azóta.

2020. febr. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

"Kik a fideszes szavazók?"

A csendes többség.

2020. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

a valóságot a választási eredmények darabra megmutatják. csak te é a hozzád hasonlók annyira elvakultak vagytok, hogy egyszerűen nem vagytok hajlandóak elfogadni.

Az a "fideszes" aki a választáson a fideszre szavaz. Pont. Ez a legutóbbi országos listás választáson, az EU parlamenti választáson 1 824 220 ember volt, az összes akkor szavazó 53%-a. Vagyis állíthatod hogy nincsenek is fideszesek, de ez csak annyit jelent hogy valamiért senki nem köti az orrodra.

Nagy valószínűséggel azért mert már ismerik a véleményedet, tudják hogy menthetetlen vagy és vitára képtelen, és mivel több eszük van nálad, nem is állnak le veled politikázni.

2020. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Nos, olvastam a kérdést és az eddigi válaszokat.

Fideszes szimpatizánst vidéken, falun bőven lehet találni. Itt Dk-s, Momentumos nem nagyon terem. Miért? Mert a falusi, főleg ha gazdálkodik, az természetközeli. Nem hagyja hitegetni magát. És itt jó minőségű Cavintont szedünk. Arról nem is beszélve, hogy azt a krumplit, amit állítólag nekünk osztogatnak, azt mi termeljük meg.

A tapasztalatok, tények tettek minket fidesz szavazóvá. Tudjuk ki(k) nem fizették ki a libák árát. Azt is, hogy kik nem fizettek az alvállalkozókat.

Aki fideszes szavazóval akár találkozni, az jöjjön le falura, ha már a mai tüntetést nem ment el megnézni.

2020. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

" Nem is ismerek olyat aki fideszes lenne. "


Mindenkit akit ismersz bekísérsz a szavazófülkébe hogy megnézd kire húzza az X-et? Én a saját családomról sem tudom hogy kire szavaznak. De őszintén nem is érdekel ahogy a normális emberek jelentős részét sem. Normális ember nem fecsérli arra az idejét hogy ilyen hülyeségeken össze vitatkozzon a másikkal mert ez egyrészt nem a szavazók dolga hogy átcsábítsák az embereket hanem a pártoké.

2020. febr. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

Hogy szokták a szocik mondani annak idején?

"A csendes, józan többség elment szavazni!"


Például én is a fideszre szavaztam, nem mindha mindennel egyetertenék. Szavaztam már szocikra is de nem akarom hogy mégegyszer ennyire "elqrják", hogy a Gyurcsi szavaivval éljek.

Szoval nem verem nagy dobra. Ismerek néhány DKs szavazot. Hihetetlenül agresszívek es intoleránsak mindenkivel szembe(nem csak fidesz), aki nem az ő táborukba van. Jellemzően alacsony iskolázotságuak.

Egyszerűen nem fogok leállni egy sokkal butább és agresszívabb emberrel vitatkozni, inkább ráhagyok mindent, úgyse fogja fel az észérveket csak az indulatai vezerlik.

Az elenzéknek nincs mondanivalója, nincs koncepciója azonkivül hogy Orbán takarodj! Bárcsak lenne! Már ott tartanak hogy a Jobbik DKval szövetkezik? Ennél elvtelenebb dolgot még filmbe se láttam!

Hogy akarnak egy országot irányítani ha győznek 22-be? A választást megnyerni egy dolog, aztán jön a neheze! Egy ciklust se huznak ki együtt, a gazdaságot megint jól elqrják!

Simán lelehetne váltani a fideszt ha lenne csak egy félig normális ellenzék de nincs és ezt tényleg nagy baj.



Ezt se sok értelme volt megírni valószínüleg.

2020. febr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!