Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a Pesti srácok az egyik, ha nem a legalacsonyabb színvonalú közéleti témákkal foglalkozó weboldal jelenleg?

Figyelt kérdés

Mostanában olvastam írásokat különböző témákban azon az oldalon, de valami elkeserítő az egész légköre az oldalnak. A legtöbb cikk egy tömény fröcsögés, az objektivitás teljes hiánya, mocskolódás és demagógia az egész. Aztán ott van a kommentszekció is.... inkább nem kommentálnám bővebben, a szellemi színvonal viszont valami tragikus, a legtöbb ember mintha nem is látna attól a mérhetetlen ellenszenvtől, sőt, már-már gyűlölettől, ami felhalmozódott bennük.... az pedig már inkább csak a groteszk-kategóriába esik, hogy az oldal (a Wikipédia szócikke szerint) "keresztény szellemiségű".


Ez már csak egy ráadás, nem lényeges, inkább csak nevetséges és agyrohasztó: a következő történet például olyan groteszk, hogy akár egy kaotikus álom része is lehetne: egy általam is átnézett klímaváltozásról szóló cikk alatt a hozzászólók csak legyintgettek és nagyrészt olyan véleményeket olvastam, hogy "nem mi, emberek tehetünk róla/majd elmúlik, csak egy természetes folyamat/csak "balliberáliskommunista stb." propaganda", tehát a szokásos nulla objektív ismerettel rendelkező emberek "nagyszerű" meglátásai. Aztán ott volt egy másik cikk, amiben arról volt szó, hogy Olaszországban egy baloldali politikus tett egy olyan javaslatot, hogy a közintézményekben (pl. iskolák tantermei, stb.) a feszület helyett inkább rakhatnának ki térképeket. Az a tény pl. számomra is új volt, hogy Olaszországban ezek szerint nem csak az egyházi, hanem az állami iskolákban is ki szokás tenni a tantermekbe egy feszületet. De mindegy is, tehát a hozzászólók olyan mértékben feldühödtek ezt a katasztrofális, apokalipszis-előfutár cikket olvasva, hogy rögtön elkezdték is a szokásos jelzőkkel illetni az említett politikust (libsi-kommunista-marxista-leninista-blabla), olyan volt az egész hangulat, mintha csak valami világvége-hírt közöltek volna, mintha ez a teljesen banális esemény valami rettenetesnek lenne az előfutára, pedig csak egy nyomorult javaslatról van szó, még csak nem is szedtek le egy darab keresztet se. Tehát valós problémáról természetesen nem beszélhetünk. És ha ezt a klímaváltozás-cikk reakciói mellé rakja az ember gondolatban, nos, olyan mértékben groteszk összképet fog kapni, hogy már azt kezdi érezni, hogy a valóság egy nevetséges kabaré-műsor és a józan ész egyre távolabbi fogalomnak kezd tűnni. Ilyen mértékű (propaganda általi) félrevezetettség és emberi sötétség, ostobaság.... ez egyszerűem letaglózó és a kezdeti röhejesség után már inkább tragikus.



2020. febr. 22. 23:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akad versenytársuk a legalja kategóriában.
2020. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%

# 10!


Vágül is csak pár millió embert provokált ezzel az olasz miniszter az országában. Tényleg nem probléma. Ja, de éppen az!

Ha átgondolod, hogy mi van az egész mögöttm, akkor érted meg, hogy jóval nagyobb probléma ez, mint most gondolnád!


A kommentek pedig minden politikai oldalon siralmasak.

2020. febr. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ha valami problémának nevezhető ebben az esetben, akkor az az, hogy emiatt a javaslat miatt több millió ember (?) provokálva érzi magát. Teljesen természetes, hogy a politikai életben különböző vélemények vannak, szerintem ezt a kis kereszt-ügyet is le lehet tárgyalni egy civilizált, józan vita során a szembenálló felek között, a konzervatív fél felhozhatja azon érveit, hogy szerinte miért maradjon ott a kereszt a falakon. Továbbá, szerintem emiatt még nem kell rögtön olyan extrém dolgokra gondolni, hogy ez a kis hülyeség is már a "keresztény kultúra likvidálásának" előfutára, ezt csak a propaganda fújja fel, szimpla demagógia az egész. Egyszerűen csak józanul kell gondolkodni és a jelentős problémákra koncentrálni.
2020. febr. 24. 09:58
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

# 13!


Az fel szokott tűnni neked néha, hogy a saját véleményedet mindig józannak tartod, a tiédtől ertérőt pedig túlzottnak? A saját véleményedet a saját véleményeddel akarod alátámasztani. Propagandának nevezed azt, amivel nem értesz egyet. De érvelést, elemzést tőled nem láttam itt.


Bár nyilvánvaló, hogy a kérdés trollkodás, már csak azért is, mert a választ megkaptad: A 444.hu és a 24.hu sokkal alacsonyabb színvonalú szélsőséges portál (és sajnos már a hvg-ról is elmondható ez.)

2020. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak más alacsony színvonalú, hiteltelen oldalak is, azt nem mondtam, hogy a Pesti srácok lenne az egyetlen ilyen. Természetesen nem tartom "abszolút igazságnak" a saját véleményemet, nyilván valós és létező probléma a szekularizáció és a többi, én azt tartom túlzásnak, hogy ilyen javaslatok miatt már rögtön uszítani és gyűlölködni kell. Meg szerintem azt te sem tagadhatod, hogy még ha reális problémáról beszélünk is, nyilván van ennek az oldalnak egyfajta félelemkeltő retorikája, kissé felfújják az ilyen dolgokat a médiában, de ez sokszor igaz pl. a klímaváltozásra is, tehát mindkét oldalon megfigyelhető. A lenyeg az, hogy az uszítás és ellenségeskedés helyett civilizáltabb módon kéne megbeszélni az ilyen problémákat.
2020. febr. 24. 11:32
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy media eredeti szerepe a tájékoztatás lett volna. Mára véleményformálás lett ebből.


Nem tudhatjuk, hogy mi van felsújva és azt sem, hogy ha az egyik oldal felfúj valamit, akkor a másik oldalnak mit kell erre reagálnia. Ha felfújja, akkor populista lesz és hazugsággal, túlzással vádolják. Ha nem játssza túl a szerepét, akkor alig jut el valakihez a mondanivalója.

2020. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, épp ez a baj, hogy az objektívebb írásokra alig van igény.
2020. febr. 24. 15:03
 18/20 anonim ***** válasza:
Na ja. Ezzel is manipulálják az embereket. Így sokkal többet le lehet nyomni a torkukon. Torgyán abba bukott bele kb. hogy lift van a villájában, valakinek elég volt egy vagy igaz, vagy nem nokiás doboznyi pénz (nem mondom, hogy a baloldalon nincsenek korrupt emberek, csak azt, hogy ez a konkrét ügy elég ellentmondásos volt, mégis nagyon hangos), most meg már az se számít, ha erőművel viszik ki a pénzt, hogy az ország száz leggazdagabb embere csóró fideszesként kezdte... kit érdekel... csak annyit kell mondani, hogy migráncsgyurcsánysoros, és megy is a szavazat.
2020. márc. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%
biztos hogy nem abba bukott bele, gyurcsányért oda vannak a proli DK-sok, pedig az egyik leggusztustalanabb, legpofátlanabb karrierista politikus, aki bármikor képes a szemlőhegyi villájából a legszegényebbekért aggódni
2020. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Viktor meg legalább az Istenhegyi villájából és a Várból jól lenézi és jól kiröhögi a szegényeket, és még beléjük is rúg, de egyesek ezt szeretetként élik meg, és átszellemülten tapsolnak hozzá, mert Viktor elkiáltja magát, hogy jön a migráncssorosgyurcsány.
2020. márc. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!