Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a Pesti srácok az egyik, ha nem a legalacsonyabb színvonalú közéleti témákkal foglalkozó weboldal jelenleg?

Figyelt kérdés

Mostanában olvastam írásokat különböző témákban azon az oldalon, de valami elkeserítő az egész légköre az oldalnak. A legtöbb cikk egy tömény fröcsögés, az objektivitás teljes hiánya, mocskolódás és demagógia az egész. Aztán ott van a kommentszekció is.... inkább nem kommentálnám bővebben, a szellemi színvonal viszont valami tragikus, a legtöbb ember mintha nem is látna attól a mérhetetlen ellenszenvtől, sőt, már-már gyűlölettől, ami felhalmozódott bennük.... az pedig már inkább csak a groteszk-kategóriába esik, hogy az oldal (a Wikipédia szócikke szerint) "keresztény szellemiségű".


Ez már csak egy ráadás, nem lényeges, inkább csak nevetséges és agyrohasztó: a következő történet például olyan groteszk, hogy akár egy kaotikus álom része is lehetne: egy általam is átnézett klímaváltozásról szóló cikk alatt a hozzászólók csak legyintgettek és nagyrészt olyan véleményeket olvastam, hogy "nem mi, emberek tehetünk róla/majd elmúlik, csak egy természetes folyamat/csak "balliberáliskommunista stb." propaganda", tehát a szokásos nulla objektív ismerettel rendelkező emberek "nagyszerű" meglátásai. Aztán ott volt egy másik cikk, amiben arról volt szó, hogy Olaszországban egy baloldali politikus tett egy olyan javaslatot, hogy a közintézményekben (pl. iskolák tantermei, stb.) a feszület helyett inkább rakhatnának ki térképeket. Az a tény pl. számomra is új volt, hogy Olaszországban ezek szerint nem csak az egyházi, hanem az állami iskolákban is ki szokás tenni a tantermekbe egy feszületet. De mindegy is, tehát a hozzászólók olyan mértékben feldühödtek ezt a katasztrofális, apokalipszis-előfutár cikket olvasva, hogy rögtön elkezdték is a szokásos jelzőkkel illetni az említett politikust (libsi-kommunista-marxista-leninista-blabla), olyan volt az egész hangulat, mintha csak valami világvége-hírt közöltek volna, mintha ez a teljesen banális esemény valami rettenetesnek lenne az előfutára, pedig csak egy nyomorult javaslatról van szó, még csak nem is szedtek le egy darab keresztet se. Tehát valós problémáról természetesen nem beszélhetünk. És ha ezt a klímaváltozás-cikk reakciói mellé rakja az ember gondolatban, nos, olyan mértékben groteszk összképet fog kapni, hogy már azt kezdi érezni, hogy a valóság egy nevetséges kabaré-műsor és a józan ész egyre távolabbi fogalomnak kezd tűnni. Ilyen mértékű (propaganda általi) félrevezetettség és emberi sötétség, ostobaság.... ez egyszerűem letaglózó és a kezdeti röhejesség után már inkább tragikus.



2020. febr. 22. 23:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Nézőpont kérdése. Én például belehallgattam orbán évértékelőjébe.

Voltak akik ott tapsoltak éljeneztek. Én csak annyit kérdeztem, hogy melyik országról beszél ez az ember ?

Különbözőek vagyunk.

2020. febr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
A másik pedig a 444, vagy épp a Jobbik-közeli Kurucinfó (amelyet az utóbbi időben a baloldal "valamiért" elfelejt támadni). Amúgy amíg van rá igéyn, mindenki olyan lapot csinál, amilyet akar. A PS-t amúgy ritkán olvasom, de akiket ismerek (Huth Gergely, Szarvas Szilveszter) mind felkészült, rutinos újságírók. Vállaltan kormánypártiak, amihez joguk van.
2020. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
te biztos a nyugatifény.hu-t írtad be a pestisrácok helyett
2020. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Az igazi szennylapok aminek semmi köze a valósághoz és csak az uszítás megy: 444, 888, Kurucinfó
2020. febr. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

Nem csak te gondolod úgy, de aki úgy gondolja, az TÉVED.


Mi bajod van pl. az A Hálózat rovattal? Most éppen a Börtönből a Mazsihisz ügyvezetői székébe agrobankos ügyletekről írt. De ahogy egyre több kutatható irat kerül elő, szépen helyükre kerülnek az annak idején furcsának, érthetetlennek tartott történések.


Vagy nem éppen a PS oknyomozója nézett utána a szegedi bíróság bírónőinek?


A klíma változásról te utánaolvastál NASA-s kutatásokról írtaknak? Hasznos lenne.


Érdekes lenne tudni, hogy milyen más weboldalakat olvashatsz, amikhez képest a PS-at "az egyik legalacsonyabb színvonalúnak" tartod.

2020. febr. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem csak te gondolod így, de a Pesti srácok 1000x magasabb színvonalat képvisel, mint pl. a 444. Utóbbi képes az ország számára egyértelműen pozitív dolgokról is olyan cikkeket megjelentetni, amelyeknek a 90%-a a tényeket teljesen mellőző fröcsögés.


Ha utána nézel, hogy milyen klimatikus viszonyok voltak régebben, akkor egyértelműen látható, hogy sokkal komplexebb ez a dolog, mint ahogy a klímahiszis oldal tálalja. Európa szívja meg legjobban a változást, de ha bejönnek a jóslatok, akkor nyertesei is lesznek. Jó lenne, ha nem az a forgatóköny játszódna le, de lássuk be, hogy mindkét oldalon mondanak ugyanolyan blődségeket. Amúgy a cikk (amit elsőnek találtam a Ps-en a témába) bárhol megjelenhetett volna, teljesen korrekt.


Van olyan ismerősöm, aki a 24.hu FB-n kiposztolt cikkeire reagál nagyon aktívan. Amit olvas a balli propaganda oldalakon, azt ki is írja. Ha nem ismerném 20 éve akkor egy totál buta embernek tartanám. Valamiért rá van kattanva erre és észre sem veszi, hogy mennyire ciki az, hogy minden nap írja a gondolkodás nélküli kommentjeit. Legalább Nincs azzal semmi baj, ha téved vagy mást gondolunk valamiről, de egyetlen saját gondolata sincs! És szinte ilyen az összes komment.


A katolikus egyházat szokás római katolikus egyháznak is nevezni. Sokkal inkább történelmi, kulturális szimbólum Olaszországban az iskolákban is jelen lévő kereszt, mint vallási. Ez viszont durva csúsztatás vagy butaság a részedről: "...még csak nem is szedtek le egy darab keresztet se. Tehát valós problémáról természetesen nem beszélhetünk."

Tehát egy politikus, az adott ország oktatási minisztere szeretne elérni valami. A kereszténység európai központjának tekinthető országban szeretné eltávolítani a vallás szimbólumait. Ez eléggé valós problémának tűnik...

2020. febr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem csak te gondolod úgy, én is ezen a nézeten vagyok.
2020. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
Az egyik, igen. De még ott a többi kormány által fizetett komcsi média, pl origo, 888, mtva, tv2 és a többi. Változó, hogy melyik aljább. Verseny van.
2020. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Nagy a verseny. Prostisrácok, 444, 888, hvg, bármelyik nagy eséllyel indulna ezért a címért.

A kuruc.info-t viszont megvédeném. Ugyanolyan elfogult, mint az említett oldalak, viszont ott nem olvastam még szándékos hazugságot. Sőt, a szerkesztők névtelenségét kihasználva megírják azt is, amit egyébként nem szabad.

2020. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

6-os!


A klímaváltozásról szóló cikkel kapcsolatban nem volt kifogásom, csak az alatta lévő kommentek voltak siralmasak. Az emberek úgy tettek, mintha nem is lenne olyan említésre méltó probléma és abszolút nem értékelték a cikket. Aztán ezzel összehasonlítva a kereszt-levételes javaslatról szóló cikk meg indokolatlanul heves reakciókat kapott, és ez a két tény együtt egyszerűen nevetséges. Továbbá még mindig tartom azt a meggyőződésemet, hogy ez nem nevezhető problémának. Ezzel ellentétben a természeti katasztrófák, vagy pl. a (sokszor akár keresztények ellen is elkövetett) terrorcselekmények viszont igen. Tehát inkább ezekkel kéne foglalkozni, nem pedig ilyen piti, banális ügyekkel. Az is fontos, hogy gyűlölködni-uszítani pedig aztán végképp nem szabad egy ilyen semmi kis ügyben, a kommentekben pedig sajnos nagyon is azt tették az emberek, ami egészen elkeserítő.

2020. febr. 23. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!