Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek milyen jó intézked...

A Fidesznek milyen jó intézkedései voltak/vannak?

Figyelt kérdés
Most azok is válaszoljanak akik nem szeretik a kormányt egyáltalán. Csak van legalább 1 jó amivel egyetértetek. Én pl jónak tartom az egykulcsos adórendszertnlegalább is nekem bejött eddig.

2020. febr. 26. 16:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
61%
Amit támogatni tudok, az a kerítés (nem a letelepítési kötvényekkel és az ukránokkal). Meg néha az EU-s pénzek jó helyekre kerültek, kár, hogy szétlopják :D
2020. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
64%
Az egykulcsos adó az egyik legnagyobb baromság amit bevezethettek - mondom ezt úgy, hogy nagy mértékben haszonélvezője vagyok! Ez még jobban hazavágja a vásárlóerőt, mélyíti a nyomort, amit utálok még nézni is!
2020. febr. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

# 8!


Beidézel tőlem 3 dolgot és egy téves következtetés után lehülyézel. :)

Gyanítom, hogy nincs akváriumod. :)

2020. febr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
15%

# 10!


Lehet "mészároslőrincezni", csak éppen semmi értelme. Inkább azokat érinti ez, akik neki dolgoznak.

Ha neked csak 300 forintot jelent, akkor az azért van, mert keveset keresel. Lehet tanulni és akár többet is dolgozni.

2020. febr. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
13%

Vicces, hogy mennyire ördögtől valónak tartjátok az egykulcso adórendszert. Még logikai hibáktól hemzsegő "érveket" is hoztok ellene.

Pedig Magyarország csak a 12. az EU-ban, amelyik bevezette. Ezen országot között a hazai SZJA kulcs átlagosnak mondható.


Gazgasági portlokon csak olyat lehet olvasni, hogy nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ez lenne egy adott ország sikertörténetének egyértelmű katalizátora. (Segítek értelmezni: Ahol bevezették, ott élénkült a gazdaság, de voltak más intézkedések is, tehát nem lehet kijelenteni, hogy csakis ennek köszönhető a siker.)


Az egész felháborodásotokban az a legviccesebb, hogy ez gyakorlatilag egy adócsökkentés. Aminek mindig tapsikoltok, hiszen mindenki kevesebb adót szeretne fizetni. Megkaptátok és még sírok is.

A kedvezőbb adőzás után megmaradt pénzt úgyis elköltöd és többnyire 27%-os áfát fizetsz ilyenkor. Win-win.


Akik az egykulcsos adó ellen vannak, azok ugye szeretnének 30% feletti áfát?

Én inkább azt szeretném, ha elbírna a gazdaság egy 20%-osat és be is vezetnék.

2020. febr. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
64%
25 - hát, az "érveiddel" nem meggyőztél, hanem pont azt bizonyítottad, hogy qrva nehéz elfogadható módon megmagyarázni az egykulcsos adót, mivel nem ez a gazdaság motorja, nem motivál, nem igazságos, össztársadalmilag többet árt mint használ; a szegényebb rétegnek (ez a sokkal vastagabb) kifejezetten árt, a tehetősebbeket jutalmazza és ezzel intenzíven nyitja a jövedelmi ollót, növeli a társadalmi feszültségeket.
2020. febr. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
79%

"Akik az egykulcsos adó ellen vannak, azok ugye szeretnének 30% feletti áfát?"

Nem látom a kettő hol következik egymásból, én kisebb államot akarok, kevesebb állami szerepvállalással és így kevesebb adóval.


"Az egész felháborodásotokban az a legviccesebb, hogy ez gyakorlatilag egy adócsökkentés"

Már akinek, az alacsony keresetűeknek (akikből azért elég sok van az országban) inkább adóemelés. Az államnak nem a gazdagokat kellene még gazdagabbá tenni.

2020. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

#25 nincs megmaradt pénz, mert az szja csökkentés mellé emelték a nyugdíj ADÓt (így már nem is kötelező belőle nyugdíjat adni, csak opcionális), képzési járulékot, és egy rakás új adót, vezettek be, vagy emeltek.

Persze ezeket az átlag birka nem tudja átlátni, ezért is csinálták. Nem tudja azt sem, hogy az útdíjat is ő fizeti a termékek árába epítve...

2020. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
66%
Nem kéretik lepontozni, mert nem vagyok fideszes, csak tényleg nem értem, azért kérdezem: ha 18%-ról lement a szja 15%-re, az miért rossz bárkinek is?
2020. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
#29: Ez önmagában nem rossz. Amit mi kifogásolunk itt, az a többkulcsos adó egykulcsossá tétele, és a minimálbér de facto adómentességének megszüntetése. Na meg az, hogy más adók pedig emelkedtek.
2020. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!