Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek milyen jó intézked...

A Fidesznek milyen jó intézkedései voltak/vannak?

Figyelt kérdés
Most azok is válaszoljanak akik nem szeretik a kormányt egyáltalán. Csak van legalább 1 jó amivel egyetértetek. Én pl jónak tartom az egykulcsos adórendszertnlegalább is nekem bejött eddig.

2020. febr. 26. 16:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
#29 mert mellette párhuzamosan több adó felment, amit a birka nem lát. Tehát csak egy sima szemfényvesztés az szja csökkentés.
2020. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
hát akkor a többi adóval van a baj, nem ezzel...
2020. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

# 26!


Minden egyes kijelentésed hazugság. De azt látom, hogy téged érvekkel, tényekkel nem lehet meggyőzni.

2020. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

"Nem látom a kettő hol következik egymásból, én kisebb államot akarok, kevesebb állami szerepvállalással és így kevesebb adóval."


Arról ment itt a sírás, hogy az egykulcsos adó miatt óriási bevétel kiesése lett az államnak. Tehát a kommentelők valójában adóemelést szeretnének.

Kevesebb az adó. Voltam vállalkozó 10 évvel ezelőtt is és nemrég szintén válllakozó lettem. Ég és föld a kettő. 10 éve Mo. volt erre az egyik legalkalmatlanabb hely, most pedig az egyik legjobb. (Ha valamit szindni lehet, akkor azok a NAV-os online űrlapok, mert UX szekembert nem látott...)


Kevesebb állami szerepvállalást szeretnél? Szuper, akkor örülsz az egykulcsos adónak! Így nincs az, hogy nem lehet az inflácóval arányosan emelni a béredet, mert úgyis kevesebbet érni. És az sincs, hogy utólag megemelik a határt és szívni fogsz.



"Már akinek, az alacsony keresetűeknek (akikből azért elég sok van az országban) inkább adóemelés. Az államnak nem a gazdagokat kellene még gazdagabbá tenni."


Ez a kijelentésed olyan, mint amikor az egészségügyi dolgozók béremelésénél azt mondanád, hogy nem a söfőröket kellene elszegényíteni. Nem tesz az állam gazdagabbá senkit sem. Viszont nem tesz extra adót arra, aki jól teljesít. És el kell engedni ezt a gazdag-szegény témát! Nem havi 1 milliós fizetésnél volt a határ (2010-ban), hanem 142 ezer Forintnál! Azt hirtelen nem találtam meg, hogy ez netto vagy brutto, de egy átlagosnak mondható fizetés is 200-250 (netto) körül volt akkoriban. Gyakorlatilag mindenhol minimálbérre jelentettek be, a többi pedig ment a borítékba. Mondjuk úgy, hogy a gyakorlatban egykulcsos adó volt már korábban is. :)

Ezzel szemben most sokkal többen vannak bejelentve valós keresettel és ezért sokkal többet is adóznak.

2020. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
86%

"Arról ment itt a sírás, hogy az egykulcsos adó miatt óriási bevétel kiesése lett az államnak. Tehát a kommentelők valójában adóemelést szeretnének."


Ebben nincs összefüggés.

Az egykulcsos adó miatt kiesett adó annyit takar,hogy a tehetősebbek kisebb arányban veszik ki a részüket az adózásból,mint eddig.


Van egy X összeg,amiből működtetni kell az országot,és ezt a pénzt akkor is beszedik,csak nem SZJA-ból.

Vagy másik megoldás,hogy csökkentik az oktatásra és egészségügyre költött pénzt.

Vagy nem emelik a minimál jövedelmeket.

Ez meg is történt,sem a családi pótlék,sem a minimálnyugdíj nem emelkedett.


Közben az adófizetők pénzéből ingyen 10 milliókat osztogatnak a nagycsaládosoknak,leginkább a tehetősebb réteg,aki ezeket igénybe veszi.


Az lesz majd még a "vicces",amikor a hitelt nem tudják fizetni.

A kormány ezzel a bankoknak tett jót.A lakosság jó részét pedig eladósítja hosszú időre.

Aki nem nagycsaládos,annak meg jóval több hitelt kell felvennie lakásvásárlásra,mint eddig.


Másik az euró árfolyam.

Ez is úgy fog működni,mint a CSOK.

Az elején jól járnak azok,akik euróban kapják a fizetésüket.

De szépen lassan majd az árak is követik ezeket,így gyakorlatilag,az euróban fizetést kapó és több eurót fog költeni,mint eddig.

Aki pedig forintban kap fizetést,azoknak drasztikus lesz.

Úgy,mint a 3 gyerekeseknek nem változik az ingatlanpiac,a többieknek többet kell fizetni.


Valódi nyertesei ezeknek az intézkedéseknek a nagytőkések,akik nem megélhetési szinten költekeznek az euróval,és nem csak lakhatási céllal vásárolnak ingatlant,hanem befektetési céllal.


Szóval az állam a tehetőseket pumpolja.

Csak ezzel az a baj,hogy ha nem támogatná őket az állam,már akkor is előnyben lennének.

2020. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
79%

"10 éve Mo. volt erre az egyik legalkalmatlanabb hely, most pedig az egyik legjobb"

Persze, aztán ha egy kicsit jobban megy a cégednek, vagy konkurenciát jelentesz valami fideszes erős embernek, akkor jönnek és tesznek egy visszautasíthatatlan ajánlatot. :)


"Kevesebb állami szerepvállalást szeretnél? Szuper, akkor örülsz az egykulcsos adónak!"

A kettő között semmiféle összefüggés nincsen.


"Így nincs az, hogy nem lehet az inflácóval arányosan emelni a béredet, mert úgyis kevesebbet érni."

Az már régen rossz, ha a te béredet csak a KSH által bekamuzott inflációval emelik évente, az bármilyen adórendszerben jóval kevesebbet fog érni, mint az előző évi fizetésed.


"És az sincs, hogy utólag megemelik a határt és szívni fogsz."

Mert most nyilván nem szívathatnak meg sehogy, nem emelhetik meg pl. az adókulcsot egyik napról a másikra.


"Ez a kijelentésed olyan, mint amikor az egészségügyi dolgozók béremelésénél azt mondanád, hogy nem a söfőröket kellene elszegényíteni."

Egyáltalán nem olyan.


"Nem tesz az állam gazdagabbá senkit sem"

Az állam a beszedett adókkal befolyásolni tudja, hogy mennyit viszel haza, ha még nem tűnt volna fel.


"Viszont nem tesz extra adót arra, aki jól teljesít."

Igen, belehalnának a milliós keresetűek ha nem tudnának évente háromszor nyaralni menni, csak kétszer. Brühühü. Mikroökonómia, csökkenő határhasznosság elve.


"És el kell engedni ezt a gazdag-szegény témát"

Nem, nem kell elengedni, az adóztatás egyik fontos funkciója a redisztribúció (újraelosztás), a társadalmi egyenlőtlenségek csökkkentése.


"Nem havi 1 milliós fizetésnél volt a határ (2010-ban), hanem 142 ezer Forintnál!"

És ki mondta, hogy ha újra bevezetnénk egy többkulcsos adórendszert, akkor annak pontosan ugyanúgy kellene kinéznie, mint ami volt a szocik alatt?


"egy átlagosnak mondható fizetés is 200-250 (netto) körül volt akkoriban"

A nettó átlagkereset a KSH szétkozmetikázott (pl. kihagyják az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozásokat, akik jellemzően minimálbérre jelentenek be) statisztikái szerint is 244 609 forint volt tavaly év végén, szóval maradjunk annyiban hogy még a nettó 200 ezer is legtöbbeknek egy álom volt 2010 körül. (persze, akkor többet ért a forint, mint most)


"Gyakorlatilag mindenhol minimálbérre jelentettek be, a többi pedig ment a borítékba."

Ez most is így van, akik ezzel trükköznek, azok most is minimálbérre jelentenek be, és a többit zsebbe adják, szóval ez sem érv az egykulcsos adó mellett. Ezt nem az adórendszerrel lehet megoldani, hanem egyrészt NAV ellenőrzésekkel, másrészt a magyarok mentalitásának kellene változni, hogy ne legyen sikk a "megoldjukokosba".


"Ezzel szemben most sokkal többen vannak bejelentve valós keresettel és ezért sokkal többet is adóznak."

A mondatod első részére valami forrást igazán linkelhetnél, különben kénytelen leszek azt hinni, hogy ezt te csak szeretnéd, a valóságnak pedig nem sok köze van hozzá.

2020. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
Távol tartják a politikától a töketlen balfék ellenzéket.
2020. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tudom, de több kulcsös adó esetén 1200ft-al fizettem többet, egy mészáros kaliberű köcsög meg 300 millióval.
2020. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

#36!


Reagáltál minden sorra, csak semmit sem támasztottál alá semmivel sem.


Ráadásul tele vagy önellentmondással:


"

"egy átlagosnak mondható fizetés is 200-250 (netto) körül volt akkoriban"


A nettó átlagkereset a KSH szétkozmetikázott (pl. kihagyják az 5 főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozásokat, akik jellemzően minimálbérre jelentenek be) statisztikái szerint is 244 609 forint volt tavaly év végén, szóval maradjunk annyiban hogy még a nettó 200 ezer is legtöbbeknek egy álom volt 2010 körül. (persze, akkor többet ért a forint, mint most)"

"


Amilyen vérbaloldali ismerőseim dolgoztak a KSH-ban, nem hiszem, hogy abba az iránya kozmetikáztak volna, mint ahogy gyanusítod őket. (Bizonyítottan éppen 2010-ben, Gyurcsány alatt volt probléma a KSH-val.) Nem nézem utána a KSH adatainak, csak az emlékeimből írtam. Lehet, hogy sokaknak a 200 ezer elérhetetlen volt, de 250 alatt akkor egyik ismerősöm sem keresett.

Tehát az én oldalamon van egy tapasztalás és a KSH, te meg annyit tudsz mondani, hogy sokaknak ez álomfizu volt. Máshonnan merítünk.

2020. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

#39: A KSH szerint 2010-ben 132 825 forint volt a nettó átlagfizetés. Lépj ki a buborékodból.

[link]

Ha akkoriban is torzítottak, az még inkább engem támaszt alá, mert még messzebb volt az átlag a valóságban az általad gondolt 200-250 ezer nettótól.


"Bizonyítottan éppen 2010-ben, Gyurcsány alatt volt probléma a KSH-val."

Egyébként 2010-ben már nem is Gyurcsány volt kormányon, de ne zavartasd magad.


Az meg hogy a KSH hogyan torzít most pl. az öt főnél kevesebbet foglalkoztató vállalkozások kihagyásával, azt nem a kisujjamból szoptam ki, ők maguk írják le a módszertanukban. Például itt: [link]

"Az adatok vonatkozási köre a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások"


Szóval ámíthatod magadat nyugodtan, de attól a valóság nem fog változni.

2020. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!