Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy ezért zárják be...

Lehet, hogy ezért zárják be az iskolákat?

Figyelt kérdés

Mi van ha azért zárják be az egyetemeket és az iskolákat, mert a tanárok folyton csak háborognak?

Nem pászol semmi nekik amit a kormány kitalál, csak szidják a nagyra becsült Orbánt és a vezetést. Meg még több fizezést akarnak.

Így meg ha működne a táv oktatás akkor hosszabb távon lehet nem lenne szükség tanárra és iskolákra se. Minden mehetne elektronikus úton.



Félreértés ne essék, nem nézem le a tanárokat és semmi egyéb. Szerintem se jó az oktatás úgy ahogy van, túl sokat szóltak bele olyan emberek akik nem látják a helyzetet. Csak szimplán jött egy ilyen gondolat, hogy mi van, ha nem csak a vírus miatt lenne ez, hanem kicsi hátsó szándék. Mint pl az önkiszolgáló kasszák, mikor 5-6 "pénztárhoz" elég 1-2 alkalmazott.



2020. márc. 14. 19:30
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

#20

Az lehet hogy sok tanár van, de ebből sok ugyan abból a szakból vagy szakokból van.

Fizika vagy szakmai tanárok azok hiány szakmák. Nekünk régebben középsuliban volt vagy 10 magyar szakos, 5 töri szakos, 5 tesi szakos, meg ugye a nyelv tanárok. Volt mellette kb 6 infó szakos, de ebből csak 2 taníthatott szakközépben, mert a többiek nem tudtak volna minket tanítani. Meg 1 fizika, 1 kémia és 1 biológia szakos volt az egész iskolában. Hozzá tenném hogy a fizika szakos tanár az az a tanár aki szakközépben is taníthatott nem csak a szakmunkásokat, a másik meg kémia, biológia szakos tanár volt. Tehát lényegében 2 tanár fedte le ezeket a tárgyakat. Ha nem voltak a suliba elmaradt az óra. Általános suliban meg 1 fizika tanár volt, de ő is úgy hogy nyugdíj után tanított még 10 évig kb, néha a mondat közepén elfelejtette már miről beszélt.

Szóval valóban van tanár hiány. Az hogy pl a magyar szakosok egymást tapossák az egy dolog. Ha pl urulógusból sok van egy kórházban akkor se kezdünk el tapsikolni, hogy mennyi orvosunk van, mert ha urulógus kell akkor jó, de ha már szív műtétre váraz akkor ki vagy segítve az urulógussal??

Meg amúgy a tanár hiány köztudott, de ott se minden szak hiány szak.

2020. márc. 14. 22:38
 22/26 anonim ***** válasza:
46%
#10, miért engem idézel felháborodva, aki pont egy szóval sem hülyéztem le a kérdezőt? És senki mást sem.
2020. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
48%

#22, egy cseppet sem voltam felháborodva, teljesen normális stílusban írtam.

Azért téged idéztelek, mert te tetted fel azt a kérdést, amire írtam egy hosszabb választ.

2020. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én egyetemen tanítok, ezt az opciót már régen is reális jövőnek gondoltam.

Az online oktatás azzá silányul, hogy felvesznek videókra egy fél évnyi előadást, (adnak érte pár százezer forintot, hogy örülnek), aztán meg mehetek a csába. A hallgatók még nézzék otthonról, az épületet meg ki lehet adni kupinak, plázának, vagy irodaházak.

Igaz, szarabb lesz a színvonal, de az meg az elmúlt 40-50 éve világszerte az.


Alsóbb iskolákban ez azért túl durva lenne, mert nekik nyilván több a kérdésük, ezért nemigen megy a konzerv.

De ez nem magyar eredetű kór, csak most erőre kap, mert így is lehet imitálni az oktatást.

Ezért lehet az USA-ban a fiatalok 40%-a diplomás, miközben át nem jutna egy magyarországi érettségin se.

2020. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az USA-ban pont nem diplomás a fiatalok közel fele, mivel ott a felsőoktatást csak a legesleggazdagabbak engedhetik meg maguknak.


A magyar érettségi meg évek óta vicc kategória. Minden évben azon röhögünk a kollégákkal, hogy minek ül végig a gyerek 4 évet a középiskolában, mikor az érettségin jóformán semmi olyat nem kérdeznek, ami tananyag volt. (Jó, matekból igen.)


Ahogy írsz, és amiket írsz, az engem egyáltalán nem győzött meg, hogy te valóban egyetemen tanítasz.

Vagy úgy értetted, hogy tartasz ott vmi tanfolyamot, mert béreled az egyik termet?

2020. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#25, nem akarlak én semmiről meggyőzni, ugyan minek tenném?

Kicsit le vagy maradva, mint a tanárok túlnyomó többsége.

Még jó, hogy nem azt írtad, hogy Amerikában verik a négereket!

Nyolc éves cikk, azóta nőttek a számok:



[link]

2020. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!