Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális helyeken (Ausztria,...

Normális helyeken (Ausztria, Franciaország) kijárási tilalmat rendeltek el, Magyarországon miért nem?

Figyelt kérdés
Vagy megvárjuk amig több száz, ezer fertőzött lesz?
2020. márc. 15. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem komolyan érdekel, erről még sehol nem olvastam: ha ilyesmi történne, hogy jutnánk ételhez?

Én nem tudok betárazni, nincs kocsim, a kistelepülésemen nincs értelmes bolt, és amit naponta a megyeszékhelyen lévő boltból haza tudok hozni, az igencsak véges, konkrétan csak 1-2 napi kaja. DE ugye nem csak kaja kell.

Szóval hogy jutnánk el boltokba, ha leállítanák a tömegközlekedést például?

Nem eszeveszett vásárlási láz miatt, csak aki mondjuk tényleg vidéki, és semmi lehetősége nincs.

Vagy hogy működik ez a valóságban?

Ha nem mehetek be dolgozni, akkor nem kapok fizetést? A cég nem küldhet el fizetés nélkülire, úgy tudom.

Ha egy hónap múlva nem kapok fizetést, akkor a következő hónapban nem tudok számlákat fizetni vagy ételt venni.

Ilyen gyakorlati dolgokat írnátok nekem? Köszi.

2020. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

#1


Elég egyszerű pedig ha kicsit gondolkodásra használja az eszét az ember, már ha bírja kapacitással.


Ha nem tudsz boltba eljutni/nincs a környéken akkor majd állami hatáskörben visznek neked és a környékbelieknek akik igénylik ételt.


Kiveszed a szabadságod, jelenleg 1 hónapnyi még biztos van márciusban ha nem idén kezdtél el dolgozni.

Ha ezen túl megy akkor táppénz.


Mi lesz a kirúgnak és nem lesz pénzed mert semmit nem tettél félre eddig? Hát amíg tudsz el vagy , ételt adnak neked majd a vészhelyzet alatt, utána meg vagy talpra állsz vagy mész az utcára. Hajléktalanok is odakerülnek valamiért, általában felelőtlen döntések miatt.


Az is felelőtlen döntés amikor egy ember nem tesz félre 1 forintot se, de valahogy iphone a zsebbe, új tv, ruhák azokra mindig van pénz.

2020. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van némi megtakarításom, de nem ez volt a kérdésem.

A stílusod meg elég gáz, én normálisan kérdeztem...

Nem azt írtam, hogy kirúgnak, hanem egy hónapra nem kapok fizetést.

De mindegy.

A kaja fontosabb. Az önkormányzat szerinted elindul és összeírja, ki mit igényel? Nyilván mindenki mindent. De ki fog körbejárni? Senki. Házról házra becsengetni, hogy holnapra tetszenek-e kenyeret igényelni?

Az önkormányzat honnan fog beszerezni több ezer kilót minden másnap, meg mondjuk meleg ételt, vagy konzerveket, mikor már most sem lehet kapni sok helyen?

Mert ha kijárási tilalom lesz, nem csak az én kis falum lesz elzárva, hanem az összes település, de akkor nem lesznek boltok nyitva, nem lesznek üzemi konyhák, nem lesznek pékek sem, akik kenyeret sütnek.

HA lesznek, akkor sem tudnak minden igényt kiszolgálni.

És ki fogja kihordani az ételt?

Az önkormányzatnak se embere, bár ezt még meg is lehet oldani, de kocsija sincs ennyi. Szerintem van 2 vagy 3 és kész.

2020. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Nem írok most hosszabban mert látom nem megy át az információ.


Nyilván nem a 100 fős település önkormányzata fogja ellátni ezt hanem állami ellátás lesz.


Arra meg, hogy 1 hónapig nem kapnál pénzt már leírtam, hogy SZABADSÁG kivétele. Ha feketén dolgozol akkor meg mindegy , nincs jogod kövtelőzni.

Ha meg van félrerakásod akkor 1 hónapnyi kiesés nem hinném, hogy probléma, utána majd visszaáll a rend.

2020. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az információ átjön, köszönöm a flegma kioktatást, ettől nem leszel intelligensebb, és nem a kérdésre válaszoltál.

Nem feketén dolgozom, szó sem volt ilyesmiről, sem követelőzésről.


Nem érted a kérdést, és neked áll feljebb.

Ha állami ellátás lesz, szerinted mikorra történne meg az összeírás, vagy az ételosztás? És állami szinten honnan?

Kicsit gondolkozni kéne, mert most neked semmi más célod nem volt, csak beszólni, de értelmeset nem sikerült.

2020. márc. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincsen se Franciaországban, se Ausztriában kijárási tilalom Franciaországban, nem tudom honnan szdted. éppen ma tartanak helyhatósági választásokat Ausztriában csak egyes épületek vannak zárva, de az utara akkor mész ki amikor akarsz, egyedül Tirolban, ami közvetlenül az olasz határ mellett fekszik, ott lettek karanténzóak kialakítva, de az nem azt jelenti, hogy az utcára se léphetsz ki, hanem van egy kB 20-30 kmes körzet, Amin belül mozoghatsz.
2020. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ami van a fagyóban meg az udvaron azt esszük, ha nincs akkor is azt...
2020. márc. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!