Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijelenthető még, hogy hogy a...

Kijelenthető még, hogy hogy a nyugat-európai "átlag" (például németek, osztrákok, franciák) jobban él, mint a magyar "átlag"?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy Magyarország és a "Nyugat" között egyre kisebb a különbség. Rendben, én Budapesten élek, ami az ország legeslegfejlettebb része, de azon belül Kőbányán, ami a fővárosi viszonyok közt szegényebb kerületnek számít és itt is azt tapasztalom, hogy az itt élő emberek nem sokban különböznek azoktól, akiket például Ausztriában vagy Németországban láttam.

Nem tudom, hogy ez azért van, mert Nyugat-Európa csúszik le lassan hazánk szintjére vagy valóban Magyarország zárkózik fel hozzájuk, de én tényleg ezt tapasztalom.

Nem éltem még egyik helyen sem, de rendszeresen olvasom a Határátkelő blogot, ahol igazából nagyon sok negatív tapasztalatot olvasni (érzésre ezek vannak többségben). Tegnap például egy olyat olvastam, hogy egy srác egy McDonald's-ban dolgozik Ausztriában, és elmondása szerint semmivel sem jobb (fizetésügyileg sem), mintha itthon csinálná ugyanezt. Több bejegyzésben is olvastam már, hogy tapasztalatok alapján az "egyszerű" munkások Nyugat-Európában is ugyanolyan szarul élnek, mint itthon, pedig valljuk be, talán ez a legszélesebb réteg. De mint mondtam, nekem személyes tapasztalataim nincsenek ott-élés szempontjából, csak felszínes, "jártam már ott"-kategóriájúak.

Nektek mi a véleményetek erről?

19/f



2014. nov. 16. 10:36
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%
Nem kérdező, te azt tapasztalod, hogy vannak olyanok Nyugat Európában és Magyarországon, akik között egyre kisebb a különbség. De az átlag különbsége folyamatosan nő, csak más, mint mondjuk 20 éve.
2014. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%

" De az átlag különbsége folyamatosan nő, csak más, mint mondjuk 20 éve."


EZ téves, az ÁTLAG különbsége egyre csökken, csak VANNAK, akiknek jobban megy( vezetök, politikusok), de az meg mindenhol.

Ami különbsöeg NÖ, az az átlag ember és a felsö tízezer közötti, ez lesz egyre nagyobb

2014. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos nem. Én egy átlagos mérnök vagyok egy multinál. A nettóm kb. 1300 euró. Ez Magyarországon relatív jó fizetésnek számít, viszont ugyanennek a cégnek egy németországi gyárában a takarítónő visz ennyit haza (ezt nem lenézésből írom). Az én pozíciómban lévő német kolléga 3500-4000 eurót keres. Sokszor járok náluk, az árak sok mindenben hasonlóak, ami drágább, az sem arányosan. Egyedül a lakhatás kerül többe, de az sem a fizetésekkel arányosan. Tehát egy ottani kolléga sokkal jobban él a fizetéséből, mint én. Továbbá ne feledkezzünk meg, hogy én minimum 40 órát dolgozok hetente, még ők csak heti 36 órát. Nekik pénteken délben vége a napnak. Ráadásul ott semmi stressz, még nálunk állandó a feszültség. Az előbbi pedig megfizethetetlen.
2014. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Ma, Magyarországon a létminimum (ami nem az éhhalált vagy a "minden másnap eszünk csak, akkor is zsíroskenyeret zsír és kenyér nélkült" jelenti) a minimálbér alatt van.

Nyugaton fölötte. Miről beszélünk? (És az itthon megállapított még egy túlzóan alacsony létminimum is...)


Másképp: Egy kinti szalagmunkásnak, vagy mekis dolgozónak, ha nem bssza el két havi teljes fizetését 120 centis plazmaTV-re, akkor a számlák fizetése egyszerűen nem gond. Több külföldit is ismerek, számukra ez ismeretlen probléma. Pedig betanított munkás is van közte...

Magyarországon átlagban 2 szolgáltatónál 2 havi csekk van elmaradva. Ez azért nem ugyanaz :-(

2014. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 BlodDrunk ***** válasza:
58%

AZ a különbség Ausztria és magyarország között,hogy ezen kár rágódni.

Az ottani minimális kereset 1200euro/hó körül van.

SZakmával rendelkező embereknél pedig 2500 felett.


Míg magyarországon egy szakma nélküli ember keres 80ezer forintot.

SZakmával meg max 200-ezret.


SZimplán csak ennyi a különbség.

Jah és azt is hozzátenném nem drágább a kinti élet(élelmiszer,rezsi stb)

2014. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha azokat nézzük akik "aljamunkát" mentek ki végezni (mosogatás, Wc pucolás, szalagmunka stb) akkor tényleg nincs sok különbség. Főleg, hogy sokan nyelvismeret nélkül mennek ki.


De ha beszéled az adott ország nyelvét és van valami jó szakmád mellé (pl: ápoló, orvos, informatikus, mérnök, szakmunkás) akkor sokkal jobban meg lehet élni.

2014. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
30%

Én is így látom, ahogy a kérdező.

Én ráadásul miskolci vagyok.

Itt a Boschban, aki nem egy 8 általános idióta simán megkapja a 110-120 ezret, úgy, h mellette még etetik is, mert van étkeztetés, reggeli vagy ebéd.

Plusz ha jól tudom állják az utazást is.

De mondjuk, ha a Jabilba jársz akkor busszal hoznak-visznek.

Szal egyezzünk ki olyan 125 ezerben.

Ha van egy pár, akik ott dolgoznak akkor az már 250 ezer.

Ebből 50 ezerért már frankó albérletet lehet találni.

Akkor számoljunk a kajára 60 ezret, de mivel a város minden sarkán van hipermarket ezért ez a 60 ezer már nem a kiló kenyér meg 50 deka párizsi kategória.

Szal marad 140 ezrük.

Ebből mondjuk félreraknak havi 50 ezret akkor is marad havi 90 ezer szórakozásra, ruhára, egyéb kiadásra.

Havi 50 ezer megtakarítás meg egy éven belül 600 ezer, vagyis 5 év múlva van 3 millió önrészük, itt, ahol 5 millióért már 2 szobás lakást lehet venni.

Fentieket úgy írtam, hogy én nem dolgozok ott, de több ismerősöm is ott van a párjával és kb így jönnek ki a dolgokból, ilyen terveik vannak.

Jah és nem vettem számításba, hogy 12-eznek, szal van hogy 3 nap szabadjuk van, amikor lehet menni maszekolni.

Ezzel szemben voltam Londonban, abban a városban, ahol még a takarító is havi 300 ezret keres és 5ös BMWvel járkál.

Ismerőshöz mentem, mert hát miért ne?

Egy marha nagy lakásban lakik 500 emberrel együtt, olyan környéken, hogy egyedül be se mentem volna, mert így is méregettek.

Bérletet nem vesz, mert drága, az 5-ös BMW meg sehol.

A fizetése nagyrésze, kb harmada így is elmegy a bérlésre.

Elmentünk enni, 3500 forint körüli összeget gomboltak le rólam egy hambiért, egy kis krumpliért meg egy szaros üveg sörért.

Ezt itt a Bitang Joeba megkapom egy ezresért.

Abba ne is gondolkodjon senki, hogy majd elmegy bulizni és majd jól leissza magát meg sörözget világba, mert 1000-1200 forint egy üveg sör, a cigi még drágább, a belépőkről nem is beszélve.

Kérdeztem mennyit dolgozik?

168 óra?

Nevetett, 200 fölött nyomja, 1200-1300 fontért.

Kérdeztem, hogy mennyit tud félre rakni, mondta, hogy az elején még elpakolt 100 ezret is, de semmit nem élt, éhezett az évek pedig kikezdték, plusz rájött, hogy hiába pakolja a 100 ezret, ott szart se ér, 40-50 millió egy lakás.

Nyugdíj? Az ott se lesz...

Szal ennyit az átlag melósról meg a takarítóról, aki havi 300 ezret keres, 5ös BMWvel járkál meg a többi.

2014. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
92%

Ha az osztrák árakat és az ottani fizetést nézzük, akkor tényleg csak egy kicsit jobb ott a helyzet. De ha mondjuk azt vesszük, hogy aki itthon akar egyetemre járni és munkát vállal annak a lakbéren felül a több százezres tandíjat is fizetnie kell félévente. Míg Ausztriában ingyen tanulhatsz és kijössz a fizetésedből, itthon kénytelen leszel diákhitelt felvenni.


Szerintem továbbra is érvényes, hogy nyugatabbra jobban élnek az emberek. És sajnos csak negatív irányba érzek változást.

2014. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
20%

"Másképp: Egy kinti szalagmunkásnak, vagy mekis dolgozónak, ha nem bssza el két havi teljes fizetését 120 centis plazmaTV-re, akkor a számlák fizetése egyszerűen nem gond. Több külföldit is ismerek, számukra ez ismeretlen probléma. Pedig betanított munkás is van közte... "


Na ez az év kajlija, de kíváncsian várom a várost, hogy hol is van ez, mert gondolom csak tudod, hogy hol laknak a nagy spanjaid.

2014. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
17%

"e ha mondjuk azt vesszük, hogy aki itthon akar egyetemre járni és munkát vállal annak a lakbéren felül a több százezres tandíjat is fizetnie kell félévente."


Kajli 2.

Nem kell fizetned, nem tudom honnan vetted ezt a baromságot.

2014. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!