Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A koronavírus inkább segíti...

EagleHUN kérdése:

A koronavírus inkább segíti vagy inkább buktatja a jelenlegi hatalmat?

Figyelt kérdés

Rövid és hosszútávon milyen hatásai lesznek/lehetnek a Magyar belpolitikára?

Ki tudnak egyáltalán jól jönni ebből?


Mindenki véleményére kíváncsi lennék.



2020. márc. 15. 23:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ki és miért pontozta le #8 -ast? Teljesen jó amit írt szerintem. Részemről zöld kéz ment. És a többieknek is.


Lehet véleményt nyilvánítani és valamiféle prognózist adni a jövőre vonatkozóan!

Miért is ne lehetne?

2020. márc. 16. 10:32
 12/15 A kérdező kommentje:

#5 "A legszomorúbb az egészben hogy ebből a helyzetből is képesek pártpolitikát csinálni egyesek (tisztelet a kivételnek).


Most megfogtok kövezni ezért de szerintem az ilyen gondolkodású embereket jobb volna ha elvinné a vírus"


Eddig is mindenféle válsághelyzetből pártpolitikát csináltak nem? Miért lenne ez kivétel?

A sima átlagember találgathat, prognosztizálhat és kérdezhet erről szabadon szerintem.


Hogyha csak a politikusokra gondoltál akkor egyet tudok érteni, igen vigye el őket az "ördög" (meg a vírus) az összeset, mármint a hatalmon lévőkön kívül az úgynevezett ellenzékieket is! Egyik sem fog hiányozni.

2020. márc. 16. 10:36
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább buktatja de ha belegondolunk akármilyen kormány lenne itt hatalmon ez a vírus bezavarna az ország állapotába. Ha a Momentum lenne hatalmon ha a Dk ez bezavarna. Mindenesetre most a kormány az emberek egészségére is figyel elvégre rá van kényszerítve. Szóval nem igaz, hogy csak Lőrinc bankszámlája az egyetlen dolog ami érdekli őket. Szerintem amúgy is akarják, hogy jobban éljünk mert akkor újraválasztjuk őket és ők többet lophatnak majd.
2020. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
8%

A népmesékben a főhőst több megpróbáltatás éri, amit sikeresen túljár. Ezen az analógia mentén haladva főhősünk utosó probatétele kihívása előtt áll. Első körben a bankok felett aratott győzelmet. Második körben a migránsoktól védte Európát, főhösünket idézve " én vagyok Európa DNS-e" Itt már utalva a harmadik küzdelmére, ami makroszkopikus.

Tehát főhősünk jelenleg a harmadik kihívás előtt áll, az egészségügy felvirágoztatása. Sikerül neki, tudod miért? Nézz utána mit jelent a Viktor név, vagy azt hiszed csak úgy hasraütés-szerűen adnak nevet egy főhősnek ebben a mesében.

2020. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóként itthon dolgozom, végignéztem délelőtt egy parlamenti közvetítést és két dolgot tapasztaltam:

1) Az ellenzék néhány tényleg agyhalott egyéntől eltekintve civilizáltan és segítő módon áll a helyzethez, kifejezetten üdvözölték a kormány számos döntését, támogatják is azokat. Nagy respect most nekik!

2) A kormány picit szűkszavúan nyilatkozik, ami miatt sokakban vannak kételyek (pl. miért csak ennyi teszt), vagy hibás elképzeléseik. Ezen fejleszteniük kellene, sok a rosszul tájékozott állampolgár.


Noha a java most kezdődik, eddig kifejezetten gyorsan reagáltak, nem tárgyalnak napokat, hogy mi legyen, hanem hallgatnak a szakértőkre. Ha ők azt mondják, vészhelyzet van, a kormány aznap, vagy másnap ezt kihirdeti. Ha azt mondják határzár, a kormány meglépi. Az ellenzék oktatási "szünetet" követelt, a kormány ezt először nem akarta, végül egyeztetett az ellenzékkel, és engedett. Én ezt pozitívan értékelem.


Végül -noha regionális tapasztalataim vannak csak és nyilván eltérő állapotok uralkodnak az ország más-más részein- Fejér megyében én határozottan elégedett vagyok, sőt kifejezetten pozitívan értékelem az egészségügyet. Súlyos műtéteken estünk át az elmúlt időszakban és nagyon gyorsan, szakszerűen láttak el. Alig egy év kellett, hogy egy daganat diagnosztizálásától a teljes gyógyultságig jussak sugár és kemoterápia alkalmazásával együtt (igaz, még a 3., egyben utolsó műtétből lábadozom). Végig nagyon alaposan tájékoztattak és még alig volt valami Olaszországban (!), mikor a folyosókon már osztogatták a nővéreknek, hogy mit és hogyan kell tenni, mire kell számítani, ha betör hozzánk a vírus. Ha nem harapódzik el nagyon ez nálunk (és időarányosan eddig kifejezetten az élvonalban vagyunk), akkor ez bizony a kormánypártnak fog kedvezni.

2020. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!