Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most jó hogy nem követtük azt...

Most jó hogy nem követtük azt a politikát amit régen elkezdtek?

Figyelt kérdés
A baloldal régen és most is azt javasolta hogy az egészségügy jobb állapotba hozása végett zárjunk kórházakat, kevesebb orvosi ágyat tartsunk fent. Azt is felvetették hogy az egészségügy egyes részeit privatizálják és fizetőssé teszik a gazdag betegek előnyére. Ha akkor tört volna ki a járvány, mikor ez befejeződött volna, akkor most olyan helyzet lenne mint más országokban? Ahol embereket kapcsolnak le? Vagy más totális járvány kitőrése esetén?

2020. márc. 23. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

"a akkor tört volna ki a járvány, mikor ez befejeződött volna, akkor most olyan helyzet lenne mint más országokban? Ahol embereket kapcsolnak le? "


Konkrétan melyik országokban?

Húzz már máshova kamuzni...

2020. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Arról hogy te homokba dugtad akkor a fejed, én nem tehetek.
2020. márc. 23. 13:38
 3/17 A kérdező kommentje:
Nézd már meg milyen hírek voltak.
2020. márc. 23. 13:38
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

A magyar egészségügyre így is úgy is ráférne egy komoly reform, csak épp ezt senki se meri meglépni.


Nem igazán tudom, hogy ha privatizálták volna az egészségügyet most mi lenne. Talán kisebb lenne a kormány mozgástere, mert elég furán venné ki magát ha magáncégeknek venne védőfelszerelést.


De ha tudsz konkért eseteket, hogy máshol mi van akkor linkelhetnél, mert én nem sok mindent olvastam ebben a témában. (amit olvastam abból is az jött le, hogy a világ leggazdagabb országai sincsenek felkészülve erre és az emberek viselkedése, hozzáállása, általános egészségügyi állapota(mit eszel, mennyit mozogsz, hogy élsz), milyen az időjárás többet számít mint az, hogy mennyit költenek egészségügyre)

2020. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát inkább legyen kevesebb hely de jobb ellátás, mint több hely de rosszabb ellátás...

Látod hogy kb mindenhol rossz állapotok vannak és alig van egy-két ország ahol megbírkóznak a járvánnyal.

Tehát akár ez, akár az lenne most Magyarországon, a járványokat mindenhogy megszívnánk.

A rendes hétköznapokon viszont sokkal többet számít az, hogy az a kevés beteg milyen ellátást kap.

Tehát szerintem összességében jobban jártunk volna azzal a rendszerrel. De ezt már nem tudjuk meg, így alakult, ebből kell kihozni a maximumot.

2020. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az számít hogy milyen állapotban van. Hanem hogy legyen elegendő hely, mert az a probléma itt is még sok helyen hogy nincs elegendő hely. Na meg felszerelés is kell. Nem csak az épületek állapotát kell nézni. Azokat úgy is idővel átfestik, építenek újakat. Amerikai példa jól mutatja, hogy milyen az ha jó a helyzet, de sz@r az egész rendszer, mert fizetni kell és a gazdagoknak kedvez. Az ha bezárnak a kórházak, nem lesz hely a szegényeknek, csak a gazdag betegeknek, az nem vezet jóra. Így is sokan privathoz fordulnak.
2020. márc. 23. 14:23
 7/17 A kérdező kommentje:
Örüljünk hogy nálunk van elég lélegeztető gép, van elég kórházi ágy. És nem kapcsolják le a 80 éves embereket. [link]
2020. márc. 23. 14:24
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha a link nem lenne megfelelő, csak úgy mondom a NYF is lehozta...!
2020. márc. 23. 14:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Hat amikor meg csak 160 beteg volt, Olaszországban is jutott mindenkinek lélegeztető.
2020. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igaz, viszont még nálunk dupla annyi lélegeztető gép van mint az olaszoknál. Szóval dupla annyi embernek fog jutni. A lakosság számához mérten. De kaptunk valamit még Kínaiaktól.
2020. márc. 23. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!