Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mi számíthat rémhírn...

Konkrétan mi számíthat rémhírnek és álhírnek?

Figyelt kérdés
A 444 cikke szerint nagy nyilvánosság előtt való álhír terjesztésről ír. Tehát ha vitázik valaki valakivel a neten és egy nem ismert ember ír egy olyat ami nem teljesen igaz az nem fogható fel álhírnek vagy rémhírnek? Most nem a direkt félrevezetésre gondolok hanem leírja ahogyan ő látja csak nem teljesen igaz amit ír. Vagy egy magánszemély akármit is ír valakinek mondjuk youtuben vagy máshol az nem lehet álhír? Most nem arról írok, hogy videót csinál hanem, hogy ír valakinek valamit. Tehát véletlenül nem írok igazat vagy én tudok rosszul valamit az nem lehet az ugye? Vagy ha valaki egy ember csoportnak próbál valamit elmagyarázni de ő maga rosszul tudja és így nem mond igazat? Tehát nem akar se rémhírt se álhírt de nem igaz teljesen amit ír vagy mond. De nem újságíróról beszélünk. Vagy ha valaki direkt beszólásból ír valakinek hülyeséget, mondjuk, hogy a magadfajták miatt jutott Olaszország odáig ahol van. Illetve erre azt mondjátok majd, hogy hülyeség de ha nyilvánvalóan kitalált kamunévről írok a youtuben az attól nem lesz álhírebb mintha a saját nevemen írnám nem? Ezek közül akármi számíthat annak?

2020. márc. 23. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem álhír, ha valaki megbízható hírforrásnak állítja be magát, (tehát nem véleményt ír) és ilyen minőségben tesz közzé valótlan, nagy tömegekben pánik és félelem keltésére alkalmas híreket.


Rémhír és álhír ilyen formában szerintem rokonok.

2020. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!