Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány is már júniusra úgy...

Árokpart kérdése:

A kormány is már júniusra úgy számol, hogy lassacskán csitulhat a járvány?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ebben a veszélyhelyzetben sem hosszabbítják meg a munkanélküli járadékot legalább 6 hónapra. Gulyás Gergely miniszter ma azt mondta, hogy ha teszem azt valakit most vagy április elején elbocsájtanak, akkor szinte biztos, hogy 3 hónap múlva talál úgy munkahelyet. Na igen ám, de hol. Jó esetleg élelmiszeriparban meg egészségügyben, mezőgazdaságban talán mert már nagy része gépesítve van ott sem könnyű annyira máshol meg hol talál amíg veszélyhelyzet van. Magát a veszélyhelyzetet egy május végéig szerintem fent fogják tartani és addig a legtöbb szektor igazából áll. A szórakozó és vendéglátóhelyek is csak délután 3-ig lehetnek nyitva, itt eleve sztornó az új munkaerő felvételének lehetősége. Május közepén amennyiben marad a mostani helyzet és nem lesznek ennél szigorúbb intézkedések akkor az emberek mennek pár helyre kirándulni tavasszal, viszont a fő turista látványosságok zárva vannak. Ahová csak a szép táj miatt mennek ott ugyan vannak vendéglők amelyek délutánig nyitva vannak és dolgoznak, de gondolom azt is elbírják plussz munkaerő nélkül most. Szóval egy ilyen helyzetben nem kellene arra is gondolni, hogy esetleg megemelnék egy kicsit a munkanélküli járadék idejét?
2020. márc. 26. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen optimista becslések, de igazából ezt senki se tudja.
2020. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem inkább az döbbentett meg, hogy Gulyás még 2020-ban egy koronavilágjárvány idején is elővette az elmúltnyolcéves lemezt a tájékoztatóján, hogy ők nem követik el azt a hibát, hogy segélyt adjanak munka helyett és azelőzőballiberálisvezetésegyillegnagyobbhibája...

most komolyan itt tartunk?

Jó értem, hogy a hithú fideszesek bokáig fossák magukat, már akkor ha azt mondod, hogy gyur-gyalag mert már a gyur-ból azt hiszi, hogy Gyurcsányt dicséred, de komolyan egy világjárvány idején, is elővenni a balliberálisozós lemezt, hogy szerintük mi volt rossz 12-13 éve, hát több mint nevetséges szerintem.

2020. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!