Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kritizálják sokan a...

Miért kritizálják sokan a digitális oktatást?

Figyelt kérdés

Természetesen sokaknak irritáló, hogy Magyarországon, ha más nem is, de a digitális oktatás bizony sikertörténet lett. Számos egyetemi oktatótól is azt hallani, hogy mennyire jól sikerült megoldani a digitális oktatást, annak ellenére is, hogy az egyetemi oktatók egyébként közismerten kormányellenesek. A középiskolai és általános iskolai tanárok is azt mondják, hogy meglepően jól ment az átállás és szinte hatékonyabb, átláthatóbb is lett az oktatás. Ha nem is tökéletes még, de megvan a lehetőség a fejlesztésre, illetve nemzetközi viszonylatban nehéz lenne olyan országot mondani, ahol sokkal jobban ment volna az átállás.

Olyan nehéz elfogadni, hogy ez a digitális oktatás most szerencsére jól kialakult?

Ui.: Ez mégpedig a pedagógusok érdeme, de ehhez a kormány döntése is kellett.



2020. márc. 26. 14:27
1 2
 11/18 Gugu Gabor ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy nem csak az egyetemekről szól a történet.

Sem a diákoknak, sem a tanároknak nem volt idejük felkészülni. Személyes tapasztalat: 5 tanár 5 különböző platformon "tartja" az órát.

Mi még szerencsések vagyunk, mert van net, számítógép és 16 éves a "gyerek"

Gyanítom ha 10 alatt lenne, vagy idén lenne az érettségi nagyon nem lennénk nyugodtak.


Nyilván jobb mint a semmi, de hogy sikertörténet lenne az marha erős túlzás

2020. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
Engem csak az érdekelne, hogy ha a kormány nagyon szeret központosítani, pl: NAT. De ilyen esetekben nem ajánl/tesz kötelezővé platformokat (én például a Discordot részesíteném előnyben a messengerrel és a skype-al szemben, a Kréta pedig nagyon lassú, szóval azt nem erőltetném)
2020. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Majd térjünk erre vissza a tanév végén / érettségik idején, illetve a következő tanévben. Akkor fog kiderülni mennyire működött ez az egész, az év vége / érettségik rögtön kiderülnek, hogy miként sikerülnek vagy egyáltalán megtarthatják-e míg, a következő tanévben a jegyek átlaga lehet árulkodó, ugye, hogy az előző évi anyag mennyire ment át.
2020. márc. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

#13 Nem, sajnos nem ezen fog múlni. Az átlag fiatalnál a "megtanult" anyag ahogy bement úgy el is párolog a nyári szünet alatt.

Még a tanítás kezdetekor én is azt hittem hogy jelent valamit hogy mire emlékeznek év elején az előző évben szereplő tananyagból és hogy valamit nem jól csinálhat a tanár akinél a gyerekek szinte semmire nem emlékszenek - aztán megtapasztaltam én magam is, hogy bár az adott téma tárgyalásakor nagyon ügyesek voltak, tudták a válaszokat, az információkat és összefüggésekben látták a témát, a dolgozataikban is jó eredményt mutattak, a következő szeptemberben olyanok voltak mintha az előző évben az a tantárgy nem is létezett volna.

Az érettséginél az fog megmutatkozni - pontosan úgy ahogy minden évben máskor is - hogy a diák mennyit tudott megtanulni, mennyire képes átlátni és visszaadni az ismereteit amikor nem a saját tanára vizsgáztatja. Nagyon sokszor torzít az iskolai osztályzat, és mindkét irányban. Pontosan ezért van külön vizsga és nem fogadjuk el az iskolai jegyet egyetlen mutatónak, mert lehet hogy 5-ös a jegye, de alig tud valamit, vagy fordítva is nagyon sokszor van, hogy a tanárral, az iskolai módszerrel, bármivel nem tudott addig a diák jól együtt dolgozni és valójában a tudása (szóbelinél azon a területen amelyik kérdést húzta) ennél sokkal jobb.

Általánosságban igazad van, ez a második félév nem lesz reális a jegyek és tudás viszonylatában. Hiszen a számonkérések nem lehetnek egyértelműek. Még ha egy időben is csináltatom meg a feladatsort dolgozatként online a diákokkal az osztályban, akkor sem tudom ellenőrizni hogy nem ül-e mellette az anyja, apja, tesója, hogy diktálja neki a válaszokat. Ahogy a feladatokat most talán könnyebben tudják egymás között átadni másolásra.

De sem negatív, sem pozitív irányba nem lenne jó ha abból vonnánk le következtetéseket hogy most az érettségik vagy a következő évben az ez évi tanulmányok mennyire köszönnek vissza, mert nagy tévedések jöhetnek ki belőle.

2020. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Én nem hallottam senkit se, hogy kritizálta volna a digitális oktatást. Most ez van ezt kell elfogadni.
2020. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De nem az összes tanár ellenőrzi le a feladatokat. A tesi tanárok meg kérnek sz@ros mozgásnaplót vagy mit. Azt még leosztájozzák. Van ennek értelme?
2020. ápr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

#16 "Van ennek értelme?"

VAN!

Nem kell nyáron is iskolába járnod, nem kell az év végén vizsgát tenned mert nem lesznek jegyeid.

2020. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
27%
Most már elég sokan kritizálják.
2020. nov. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!