Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te bevezetnéd a kijárási...

Te bevezetnéd a kijárási tilalmat Magyarországon a vírus miat?

Figyelt kérdés
2020. márc. 26. 20:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Jelenleg még biztosan nem.
2020. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 árokpart ***** válasza:
77%
Ahogyan a trendet látom nálunk erre semmiképpen sem lesz szükség. Inkább az a kérdés, hogy a veszélyhelyzet fokozatait mikor kezdik majd el fokozatosan csökkenteni. PL. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy kb. május elejére vajon hogyan állunk majd lesznek e még megbetegedések olyan mértékben, hogy egyáltalán ez téma maradjon a magyar közéletben.
2020. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 mindentudó99 ***** válasza:
90%
#12 Szerintem nagyon is téma lesz még. De bár neked lenne igazad
2020. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
igen..én arra gondolok, hogy melyik "jobb"? Ha a gazdaság vagy az egészség ellátás omlik össze?
2020. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%
Annak akkor lenne értelme, ha tüntetések lennének, vagy hasonló dolgok, amik az embereket az utcára vonzzák. Jelen pillanatban az emberek elsősorban boltba meg munkába mennek, ahová a korlátozás után is lehetne. Azaz a gyakorlatban nem változna semmi, a közhangulatot meg erősen befolyásolná és további pánikot keltene.
2020. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, nem értek hozzá. Mondja meg az, akinek ez a munkája.
2020. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
41%

Nem.

Igazából kevés beteg van.

Nézd meg ezt a térképet:


[link]


Igazából megyénként 1-2 fertőzött ember van, + némi halmozódás itt-ott, + Bp-en és agglomerációjában egy rakás.

Namost megyénként 1-2 ember, az Győr-Moson-Sopron megyében pl. azt jelenti, hogy Győrben nulla fő fertőzött van, Sopronban szintén nulla. Az, hogy egy kistelepülésen van egy fertőzött, aki Spanyolországban, Olaszországban vagy Ausztriában dolgozott, az smafu.

Igazából nem jelent plusz veszélyt a bev.központok vagy plázák látogatása sem, a tömegközlekedés használata sem (sem helyi, sem helyközi). Annyi korlátozás bőven elég, hogy meccsek, mozik, színházak és egyéb csoportos rendezvények nincsenek, ill. közönség nélkül mennek, továbbá bölcsődék, óvodák, iskolák zárva vannak, kórházakban, idős otthonokban szigorú látogatási tilalom van. Bp-en és Pest megyén kívül a játszóterek lezárása sem lenne indokolt, ill. a visszavonultan élő rokonok húsvéti látogatása sem jelent veszélyt (ha addig nem romlik lényegesen a helyzet). Egyszerűen annyira esélytelen, hogy vírushordozóval találkozz.

Ja, és természetesen a találkozás során se szükségszerű, hogy elkapd tőle a vírust. Ölelés, kézfogás és puszi ne legyen, és máris nagyon-nagyon lecsökken az esély, még ha a rokonod éppen vírushordozó is lenne.


Ha a helyzet nem lesz ennél lényegesen rosszabb, akkor talán végleg megúszhatjuk a kijárási tilalmat.

2020. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy vagyok vele,hogy MÉG nem. Sokan jönnek ezzel,hogy rengeteg ember elvesztette az állását,stb.Sajnos ez ezzel jár,Európa szerte ez a helyzet.Azt is hozzá kell számolni,hogy mi úgymond lépéselőnyben vagyunk. Én nagyon remélem,hogy ez pár héten belül meg fog látszani,de most tényleg az a legfontosabb ami a csapbol is folyil,hogy maradjunk minél többet otthon. Eleinte én is lesz*rtam a vírust és az olyan emberek táborát erősítettem,akik rögtön az influenzával példálóztak. Nos,ez a látásmódom kb.1 hónapja változott meg,amikor a rég nem látott orvos nénikém hazajött Olaszországból és önkéntes karanténba vonult,majd utána mesélt a helyzetről.Majd órákhosszát olasz tudósításokat néztem és megértettem a lényeget,hogy az egészség mindennél fontosabb,még annál is,hogy elveszthetjük az állásunkat. Bocsi a kis kitérőért,ezzel csak azt suerettem volna mondani,hogy mindenki vegye komolyan,mert ha mindenki betartja a szabályokat Magyarország nem jut súlyos szintre és nem kell kijárási tilalmat sem bevezetni és hamarabb,kevesebb áldozattal mehetünk tovább.
2020. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
43%
Goldmund, szerinted az olaszoknál hogy kezdődött? Pont ezt próbálja az ország most elkerülni. Én nem értek hozzá, elhiszem, hogy nem tartják indokoltnak a kijárási tilalmat, de az még nekem is nyilvánvaló, hogy amit te írsz, az baromság, hogy itt semmi járvány nincs és nem is lesz. Jézusom ember, gondolkozz már mielőtt beszélsz. Azt ugye tudod, hogy nem csak azok a betegek vannak, akik megjelennek a statisztikában? Nem véletlen van így beszarva a világ, a magyarok sem immunisak. A lényeg az, hogy ne egyszerre szakadjon rá a szar a kórházakra, az nem kérdés, hogy rengeteg beteg lesz.
2020. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Estádio de Felchút ***** válasza:
81%
Nem, semmi értelme. Aki akar, maradjon otthon a sejhaján, de más falloszával nem kell verni a csanalat.
2020. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!