Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fogja fel az ellenzék,...

Mikor fogja fel az ellenzék, hogy ha nem állnak be egy párt mögé, hanem csak Orbánt szidalmazzák, akkor sose nyernek? Egyedül a DK-nál látok mozgósítást.

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tudják, csak egyszerűen nem hajlandóak.
2019. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

Te mennyit fizet neked ezért a DK?


Nem igazán kedvelem őket, de most épp nincs állásom és szívesen dolgoznék itthonról bérkérdező/bérhozzászólóként.

2019. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én meg azt látom, hogy a DK most is csak méredzkedik ahelyett, hogy a magyarok érdekében összefogtak volna. Egyedül az MSZP meg a Párbeszéd fogta fel, mekkora dolog lenne az EP szavazáson csinálni egy összefogás főpróbát, a többiek most is csak a kis pártérdekeikkel vanna elfoglalva.
2019. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

#2-nek:


Ezért nem fizetnek, elhivatottságból teszi mint ahogy én is szoktam. :D

2019. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nem érthető azon, hogy sok párt különféle nézetekkel nem igazán egyeztethető 1 párt mögé?
2019. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Pénz, emberek, sajtófelületek, stb. nélkül elég nehéz a dolog. Az a helyzet, hogy a Fidesz gyakorlatilag megszüntette az ellenzéki pártokat. Az LMP nem egy párt, hanem a maradék kb. 10 ember. A Jobbik teljesen beomlott, felmerült már többször a párt megszűnése. Az MSZP ugye MSZP-re és DK-ra esett szét, az LMP PM-re, a Jobbik a Mi Hazánk mozgalomra. Stb.

Fel kéne fogni, hogy milyen rendszerben élünk. A Fidesznek lassan több milliószor több pénze lesz, mint a teljes ellenzéknek együttesen. Nem tudnak tanácsadókat, szakértőket felfogadni. Nem tudnak plakáthelyeket vásárolni. Nincsen semmi. Van a Viktátor, meg vannak azok akik meghúzzák magukat.

Nincsen demokrácia, nincsenek ellenzéki pártok, nincsen semmi. A Fidesz totális győzelmet aratott, és Orbán haláláig a hatalom minden formájának korlátlan birtokosa. Próbálj meg 250 forintból országos kampányt csinálni, úgy hogy minden támogatódat kirúgták a médiából, minden média felületet megvett az ellenfeled, nem tudsz semmit csinálni. Az ellenzék meghúzza magát. Ez a tényállás.

Egy diktatúrát nem lehet rendszeren belül megdönteni, mert pont az a rendszer lényege, hogy a természeténél fogva lehetetlen legyen megdönteni. Egy diktatúrát vagy túlélsz vagy vérbe fojtasz. Nincsen olyan lehetőség, hogy a Viki bátyádat demokratikusan leváltják. És lehetne az ellenzék maga Jézus Krisztus, akkor se lenne. Ez nem személyiség függő, hanem rendszer függő.

2019. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

És ti mikor fogjátok megérteni, hogy ha lehetséges lenne, hogy minden ellenzéki egy párt mögé álljon be, akkor már megtörtént volna és már rég nem lenne ennyi különböző ellenzéki párt?

Hogy a szavazók pontosan azért szavaztak eddig ennyiféle pártra, mert bizony, ennyi félék az emberek? Hogy ha hajlandó lenne a jobbikos a dk-val szövetkezni akkor már nem lenne jobbikos, hanem dk-s lenne, vagy hogy ha az lmp-s hajlandó lenne egy mszp-s kormányt elfogadni, akkor nem az lmp-re szavazott volna eddig sem?

Amúgy nem baj, hergeljétek csak egymást nyugodtan az összefogásra. Nekem jó, hogy nem veszitek észre pont emiatt van egyre kevesebb szavazótok.

2019. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#6

Nagyon kínlódsz. Csak olyan egyszerű dolgokat nem veszel figyelembe, hogy a jelenlegi ellenzéknek rengeteg pénze volt még akkor amikor ellenzékbe került kormányról éppen. Az mszp. dk, az akkori szdsz hatalmas pénzek fölött rendelkezett, a fidesz, a kdnp pedig nem. Ahogyan az lmp-nek korábban sem volt kevesebb vagy több a pénze és a jobbik több pénzből gazdálkodhatott 2010 után, mint előtte, a momentum, az, MKKP pedig még nem is léteztek. Valahogy ma mégis egyformára mérik őket pár % eltéréssel.

Nincs demokrácia? Mert az emberek úgy döntöttek, hogy arra szavaznak aki eddig is kormányon volt? 2006-ban sem volt demokrácia? Hiszen akkor is úgy döntöttek, vagy az nem számít?

A pártok a választási eredményük függvényében kapnak állami támogatást. Ahogyan előtte a kampányhoz is kapnak pénzeket. Most egyenlő feltételekkel lehet indulni, mert senki nem adhat előnyt a neki tetsző pártnak csak mert övé egy tévé vagy egy rádió, újság. Politikai párthírdetést csak az összes pártnak egyformán lehet biztosítani. Hogy ennek ellenére az emberek nem kérnek belőletek? Az nem demokrácia, csak mert nem úgy döntenek ami nektek tetszik? Vicces vagy - bár helyesebb úgy, hogy inkább nevetséges.

2019. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem unod még?

Én ellenzéki vagyok, de már nekem tele a tököm azzal, hogy ezt a kérdést hetente felrakod különböző változatokban.

2019. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha már Vona Gábor egy nappal a kommentem után döntött úgy hogy megerősít mindent amit írtam, akkor már belinkelem:

[link]

Orbánt nem lehet leváltani. Más szavakkal, Orbán rendszere egy diktatúra és Orbán egy diktátor. Egy diktatúrát nem lehet a saját szabályai szerint megdönteni, mert a szabályai pontosan azzal a céllal íródtak, hogy ne lehessen. Csak úgy mondom. Aztán lehet a teljesen nyilvánvalót vitatni, vagy mutogatni hogy bezzeg az MSZP mit csinált 20 évvel ezelőtt. A tény az, hogy Magyarországon minden hatalom Orbán Viktor kezében van, és nincsen semmilyen lehetőség ennek a megváltozására, kivéve a halálát vagy önkéntes lemondását.

2019. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!