Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az országban miért nem képesek...

Az országban miért nem képesek az emberek magukról gondoskodni? Miért várják mindig hogy az állam kimentse őket ha valami negatív dolog történik?

Figyelt kérdés

Nem értem miért nem képesek az emberek megtakarítani előbb-utóbb úgyis jön valami gázos helyzet.

Most a vírus miatti munkanélküliség korábban a deviza hitelek miatt kellett kimenteni oket stb...



2020. ápr. 3. 17:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%
Te valószínűleg sosem dolgoztál, és a szüleid tartanak el. Tudod, vannak olyan szakterületek, amikkel esélyed sincs annyit keresni, amennyiből meg lehet élni. Mondom ezt úgy, hogy nekem "szerencsésebb" végzettségem van, és megtakarításaim is vannak.
2020. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Pont hogy dolgozok nem hogy engem tartanak el nekem van gyerekem akit én tartok el. Ha nem így lenne én is itt sírnék hogy mentsen ki az állam te okos...
2020. ápr. 3. 18:30
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha 100 féle adónemet kell fizetni, az Európai Unió legmagasabb áfáját stb, akkor már el lehet várni valamit az államtól szerintem..
2020. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
„Ne azt kérdezd, hogy mit tud érted tenni a hazád, hanem azt, hogy te mit tudsz tenni a hazádért” - J. F. Kennedy
2020. ápr. 3. 19:03
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Naiv vagy, ha azt hiszed, hogy a hazának adózunk.
2020. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kettős érzésem van mindig ezzel a témával kapcsolatban, mert A, valóban nem mindenki tudja megtenni, még egyedülállóként sem, hogy félretegyen havi szinten X összeget, azonban B, nem értem, hogy akkor miért költenek sokan mégis inkább a cigire, a piára? Az utóbbi hamarabbi "megoldást" ad a problémákra (pia, cigi), a takarékoskodás hosszútávút, de megbízhatóbbat.
2020. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

16:

Nekem sok ismerősöm van aki naprol napra el kb amire elmegy: cigi, pia, meg mindenféle áruhitel tv, laptop, telefon. Ahogy lejar a 2 ev pl a telefonra veszi az ujabb iphonet hitelre...

Egy átlag magyar szerintem simán tudna megtakarítani ha akarna, de inkább a fentiekre elszórja.

2020. ápr. 3. 21:07
 18/23 anonim válasza:
0%

Mert nem vállanak felelősséget a saját èletükért ez a kamunizmus szánalmas hozadéka.

Mindent oldjon meg más,mindenki hibás csak saját maga nem.


Itt bújik ki,hogy valaki iskola kerülő,nem fejleszti magát.


Lustaság végett van,ezzel lehet hárítani a felelősséget.

2020. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Szeiff ***** válasza:
100%

Azért, mert gyakran maga az állam keveri lehetetlen helyzetbe az "alatvalóit".

Például, ha olimpiai stadionok helyett inkább az egészségügyre költött volna többet, akkor ma nem vernék az emberek orrát bele, mint a kiskutyának, ki rossz helyre pisil, hogy azért kell a hosszú kijárási korlátozás, hogy ne terhelődjön túl az ellátás.

Gyakran az állami apparátus lapít, a helyett, hogy figyelmeztetne, ha a lakosság túlságosan eladósodik, sőt, inkább hagyja, mert az élénkíti a gazdaságot. És az élénkülésre meg nagyon büszke, és veri a mellét. És tömegesen keverhet vele baba embereket.


És talán el kéne dugulni avval a tenyérbemászó felsőbbrendű gőggel, miszerint ha valakinek kisebb a fizetése, az biztosan azért van mert kevesebbet ér. Persze van ilyen is, de nyomorult dolog ezt általánosítani. Például nem véletlen, hogy sok helyen szerződésben kötelezik a dolgozókat, hogy tarcsák titokban a jövedelmüket. A cél aljas, és nyilvánvaló. Aki szerény, azt kilehessen használni. így lehet az emberekből kiölni a szerénységet.

De sokan nem tudnak ugrálni nagyobb fizetésű hely után, mert el vannak köteleződve. És őket is ki szokták használni. Elköteleződve például egy hivatáshoz, szülőföldjéhez, egy ápolandó rokonhoz akinek a közelében kell állást találnia, stb-stb.

És ha már kommunistázott előbb valaki. Volt kisztitkári szöveg: "A felelősségnek ott kell lenni, ahol a hatalom. A hatalomnak ott kell lenni, ahol a felelősség."

2020. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szeretem ezeket a kíírásokat, ahol erősen azt sugallják, mintha az emberek most tömegesen, önszántukból otthagyták volna a munkájukat, és most feltett lábbal követelnék a sült galambot. Persze lehet kanapéfilozofálni, és gőgösen bírálni ismeretlen emberek körülményeit, még turkálni más emberek pénztárcájában. Rettentő reális kép például az is, hogy tömegesen kellett volna felmondania minden minimálbéresnek, mert az megoldott volna mindent...azért a cinizmunak is vannak határai, még az álnaivságnak is.Te is nyilván inkább hagynád éhezni a gyereked, ha olyan helyzetbe kényszerülnél, mert neked elveid vannak...remélem, nem így van. Mert bármilyen hihetetlen, bármikor megeshet bárkivel, hogy olyan helyzetbe kerül, hogy lejjebb adnia kényszerül, vagy segítségre szorul. Például olyan beteg lesz valaki a családból, hogy minden megtakarításod rámegy a kezelésre. Vagy egy család egyik kereső tagja hirtelen elhalálozik. Hogy csak két olyan példát írják, ami bárkivel megeshet, akármilyen jó pozícióban volt is előtte esetleg.
2020. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!