Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett divat az, hogy...

Miért lett divat az, hogy fikázzák az emberek azt az országot, ahol élnek?

Figyelt kérdés
Most konkrétan Magyarországra gondolok. Félre értés ne legyen, én szeretem a humort, viszont vannak dolgok, amikkel talán nem kéne viccelni. Pár napja egy ismerősöm a trianoni békediktátumról szóló "humoros" bejegyzést készített Facebookra, amire jó pár tetsziket is kapott sajnos. Amit nem értek, hogy ha a holokausztból nem lehet viccet csinálni meg az egyéb olyan történésekből sem, ahol emberek milliói haltak meg vagy milliók élete ment tönkre, akkor a magyarság tragédiájáról miért lehet. Nem megbüntetni akarnám az ilyeneket bár pl a Himnusz gyalázás úgy tudom büntetendő, meg gondolatrendőrséget sem játszanék mint egy bizonyos népcsoport, de nem értem miért jött divatba hogy fikázunk mindent, ami magyar vagy viccet csinálunk belőle. Ez régen is így volt?
2020. ápr. 6. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Én Ausztriában élek, sohasem fikáztam, mert nincs rá okom. Amikor még Magyarországon éltem, azért fikáztam mert élhetetlen volt és szar, minden téren.
2020. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem úgy értettem, hogy a mostani helyzetet miért fikázzák, mert mindig lesz aki elégedetlen, hanem hogy bizonyos emberek a régi rossz dolgokból próbálnak maguknak népszerűséget csinálni pár lájkért, olyat még eddig nem láttam, hogy mondjuk az USAban valaki poénkodna pl a Pearl Harbort ért támadáson vagy mondjuj szeptember 11.en. Persze a 300 millió emberből biztos van pár de ahogy észre vettem például a lehülyézett meg lesajnált amerikaiaknak szinte mindegyikének a házán kint van az USA zászló, itt meg aki kitenne egy magyart az is megjegyzéseket kap.
2020. ápr. 6. 15:45
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Arra gondolsz amikor Orbánék pökhendi vigyorral kivonultak az ülésteremből, mert nem akartak megemlékezni trianonról?
2020. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Gyenge élméjű egyedeknél ez alapvető pszichológiai viselkedés. Könnyebb mást okolni valamiért mintsem saját magunkban keresni a hibát és tenni ellene
2020. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

"azért fikáztam mert élhetetlen volt és szar, minden téren"

Ehhez Te is nagyban hozzájárultál.

2020. ápr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Csak gondolj bele. Ha a szomszédod egyik nap egy ferrarival hajtana el a házad előtt egy "k...a anyád" gondoloat az minimum hogy elhangzik a fejedben nemde?
2020. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

Én se szidom a hazámat, Szlovákiát.


Amíg anyáméknál éltem Magyarországon utáltam mint a sz*rt.

2020. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A Ferraris hasonlat nekem nem jött át, nem vagyok irigy senkire, aki jobban él mint én. Úgyhogy le se anyáznám, esetleg csak akkor, ha alapból is utálom, bár akkor sportautó nélkül is :)
2020. ápr. 6. 15:52
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

"Amit nem értek, hogy ha a holokausztból nem lehet viccet csinálni meg az egyéb olyan történésekből sem, ahol emberek milliói haltak meg vagy milliók élete ment tönkre, akkor a magyarság tragédiájáról miért lehet."


"Apám Auschwitz-ban halt meg, részegen leesett az őrtoronyból"


Nini viccet csináltam a holokausztból. Akkor csak lehet..

2020. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként pedig azért, mert magyarnak lenni ma is egy tragédia, ha csak nem tartozol a Fidesz kegyeltjei közé...
2020. ápr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!