Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért problémáznak azon,...

Most miért problémáznak azon, hogy nyelvvizsga nélkül is fognak diplomát kapni az emberek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fideszes, de ezt az intézkedést én is üdvözöltem.

A nyelvvizsga miatt több ezer ember nem tudott dolgozni szakmájában (vagy csak béren alul), mert nem volt kéznél a diplomájuk. Akinek szüksége volt rá, az nem a diploma miatt csinált nyelvvizsgát, akinek meg nincs szüksége rá és nincs nyelvérzéke, akadályozva volt.

Azt is tudjuk, hogy a "nyelvvizsga mentő program" befuccsolt, a nyelvoktatás meg egy kalap... Olyan amilyen.

Pont ezért örültem, hogy most megkaphatják a diplomát, nemsokára úgyis a felvétel feltétele lesz (mondjuk ezzel se feltétlenül érték egyet, de ez másik kérdés).

Ezt az intézkedést most miért éri ennyi kritika?


2020. ápr. 8. 11:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Nekem sincs meg minden vizsgám de azért elmegyek orvosnak embereket műteni, oké zsoké?
2020. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%
Igazából ez az ő szegénységi bizonyítányuk.Az én szememben emberileg egy nagy 0 az aki diplomásként nem beszél legalább 1 nyelvet (persze ha nyelvvizsga nélkül is beszéli akkor oké csak akkor meg mi a nyavajáért nem volt képes letenni egy vizsgát is)
2020. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

En sem értem,hogy miért pampognak.Most úgysem lehet ebben a helyzetben nyelvvizsgázni,legalább ez a koronavírus a diplomát nem veszi el(az más kérdés,hogy ennél fontosabb dolgokat igen).Szerintem aki diploma előtt van és nincs nyelvvizsgája most összeteszi a két kezét.Ha a kesőbbiekben lesz szüksege nyelvvizsgára akkor meg úgyis kénytelen lesz megcsinálni.Most szerintem főleg azok vannak felháborodva,akik szenvedtek a nyelvvizsgával a diplomájukért és most láthák,hogy más meg enélkül kapja meg.

Magyar mentalitás,nincs mit rajta szépíteni.En is megszenvedtem érte,akkor a többieknek se legyen könyebb.

Szörnyű ez az elv!

2020. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%

Ezért ciki:

[link]

2020. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Nekem sincs meg minden vizsgám de azért elmegyek orvosnak embereket műteni, oké zsoké?"


Mert az orvosnak a latinon kívül szüksége van nyelvtudásra? Előnynek előny, de szükséges? És egy ápoló, egy általános iskolai tanár, óvónő esetében?


"Az én szememben emberileg egy nagy 0 az aki diplomásként nem beszél legalább 1 nyelvet"


Amit az egyesnek írtam, rád is vonatkozik. Ráadásul mivel lesz kevesebb valaki, hogy nem beszél idegen nyelvet? Pláne ha nincs szüksége rá?

2020. ápr. 8. 12:22
 6/24 anonim ***** válasza:
32%

Nekem mindegy, de nehogy már egy bármilyen nyelvből ne lehessen egy középfokú nyelvvizsgát letenni. Ki vannak adva előre fix tételek, be lehet tanulni mindre 10 mondatot... Aki erre sem képes, az mit akar a munkaerőpiacon diplomásként? Elvileg egy diplomás pozíció, azért ér többet, mert képes vagy a folyamatos önálló fejlődésre, tanulásra, értő olvasásra, nem ijedsz meg, ha átlagot kell számolnod excel táblában, stb.


Most annyi fog történni, hogy kiadnak egy csomó diplomát olyanoknak akik a fentire képtelenek és néhány kivételtől (pl egy óvónőnek nem kell nyelvtudás) eltekintve, nem fognak kelleni senkinek.

2020. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Egy orvos szerintem pont tudjon 3 mondatot... Bármikor kerülhet külföldi a kezei közé, aki megbetegszik itt. A hol fáj, mi a panasz és ezek megértése kb 200 szavas szókincs, ennyi legyen már. De megyej tovább, hogy követi a tudományos cikkeket? Hogy néz utána valaminek, ha ritka betegsége van valakinek? Ismerek olyat személyesen, akinek 1 év volt, amire pontidan diagnosztizálták a laikus számára is egyértelmű születési rendellenességét, mert még nem láttak olyat egy kisvárosban. Végül külföldről kért segítséget az orvos. Utána elkezdett tanulni róla, utána nézni a műtéti legetőségeknek, stb. Nincs minden leírva magyarul...
2020. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

6-7# de ezekre pont igaz, hogy akinek szüksége van rá úgyis megtanulja.

Az orvos is azt a néhány száz szót, de ha cikkek miatt kell, akkor szakmai szinten meg fog tanulni, kényszer nélkül is.

2020. ápr. 8. 12:31
 9/24 anonim ***** válasza:
29%

Egyszer segítettem egy külföldinek a véradáson. Mivel a lapon lévő szókincset abszolút nem ismerem, sokat kellett szótáraznom. Bekísértem a dokihoz a srácot, aki szintén nehézkesen kérdezgette csak a palit. Na ezért kell egy orvosnak nyelvismeret.

Nekem is csak azért van nyelvvizsgám, mert kell a diplomához. Tökömnek sem volt kedve elmenni.

2020. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Ezen csak a prolik diplomáznak.

Ilyen hülyeséget is rég olvastam, hogy be kell tanulni 10 mondatot:D

2020. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!