Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most miért problémáznak azon,...

Most miért problémáznak azon, hogy nyelvvizsga nélkül is fognak diplomát kapni az emberek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fideszes, de ezt az intézkedést én is üdvözöltem.

A nyelvvizsga miatt több ezer ember nem tudott dolgozni szakmájában (vagy csak béren alul), mert nem volt kéznél a diplomájuk. Akinek szüksége volt rá, az nem a diploma miatt csinált nyelvvizsgát, akinek meg nincs szüksége rá és nincs nyelvérzéke, akadályozva volt.

Azt is tudjuk, hogy a "nyelvvizsga mentő program" befuccsolt, a nyelvoktatás meg egy kalap... Olyan amilyen.

Pont ezért örültem, hogy most megkaphatják a diplomát, nemsokára úgyis a felvétel feltétele lesz (mondjuk ezzel se feltétlenül érték egyet, de ez másik kérdés).

Ezt az intézkedést most miért éri ennyi kritika?


2020. ápr. 8. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
52%
Mert igazságtalan! Rendben van, hogy most megkapják a diplomát, de az nincs, hogy később se kell majd teljesíteniük! És érthetetlen, hogy valakinek évekig nem lett meg a nyelvvizsga. Nehogy már egy felnőtt ember ne legyen képes megcsinálni, ha nekem 17 évesen átlagos képességekkel elsőre sikerült..és ha egy államvizsgát teljesíteni tud, ezt miért nem?
2020. ápr. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11# akkor minden 2015 előtt végzett embernek is le kéne vizsgáznia?

Mert csak 2015-től feltétele a diplomának a nyelvvizsga.

Mellesleg az, hogy neked sikerült elsőre nagyon szuper, de nem egy embert ismerek, akinek csak többedjére sikerült.

2020. ápr. 9. 11:40
 13/24 anonim válasza:
25%
Kérdező miről beszélsz? Be se kerülhetettem 2015-ben az egyetemre nyelvvizsga NÉLKÜL. Feltétele volt még a bejutásnak is!
2020. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
0%
Úgy értem 2015 előtt egyetemre se járattál nyelvvizsga nélkül..
2020. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
8%
Figyelj kérdező, aki nem tud letenni egy középfokot, de félévente 6 vizsgát és szigorlatot megcsinál az egyetemen, az elég vicces.
2020. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

A kormány úgy van vele, hogy egy koloncot ledob ezzel magáról úgy, hogy neki ez egy fillérjébe sem kerül. Ellentétben a diplomamentő csomaggal, amikor fizette a felkészítő órákat. Kevesen éltek vele, ez is azt mutatja, hogy a nagy százaléka a beragadt diplomáknak úgy is maradt volna, mert ezek az emberek nem képesek letenni maguktól.

Szerintem hiba volt és igazságtalan a másik csoporttal szemben.

Sebaj, Orbi viszont megszerezte magának 75.000 ember szimpátiáját.

Én csak azoknak engedtem volna el a kötelezettséget, akik már bejelentkeztek a vizsgákra, de a helyzet miatt nem tudtak elmenni, legyen az egyetemista, vagy épp középiskolában végzős, akinek számított volna az a plusz pont a felvételihez(róluk nincs is szó).

Mert valljuk be, az égvilágon semmi köze nincs a járványhoz annak, hogy xy-nak évek óta beragadt diplomája van és segíteni kell neki. Mint ahogy a jövőre esedékes 13.havi nyugdíjnak sincs semmi köze a mostani helyzethez. De ez egy másik történet.

2020. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%
Én történész vagyok és soha nem volt szükség idegen nyelv tudására. Minden szakmai könyv megjelenik magyarul.
2020. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 EVA800 ***** válasza:
39%
Akkor majd jövőre a záróvizsgát is töröljék el
2020. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%
Én meg egyáltalán nem üdvözöltem ezt a döntést sem. Mostmár tényleg minden hülye kaphat diplomát. Gratulálok. Aki 12 év alatt nem tud egy nyelvet megtanulni, annak semmi keresnivalója a felsőoktatásban, nemhogy diplomát adni a kezébe. Nem az a helyes megoldás, hogy az amúgy sem magas színvonalat lejjebb visszük. Nekem sem volt minőségi oktatásom, mégis megcsináltam a nyelvvizsgát. Aki nem, az azért, mert órán leghátra üllt és mással foglalkozott, csak dolgozatok előtt tanulta a minimumot, egyébként semmit.
2020. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 EVA800 ***** válasza:
0%
Akkor majd jövőre a záróvizsgát is töröljék el
2020. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!