Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán mégis miért szavaztatta...

Orbán mégis miért szavaztatta meg magának a tejhatalmat ha még egy kijárási tilalmat sincs bátorsága bevezetni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy ennek így mi értelme volt. Hetekig ment a cirkusz a tejhatalom miatt, erre mikor megkapja, és lenne lehetősége hogy meghozzon egy fontos, kemény döntést, beijed. Ma reggel természetesen megtörtént amitől féltem. A fél utca kocsiba ült, és egyszerre tódultak kifele rokonlátogatásra.

2020. ápr. 10. 12:30
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Akkor én megválaszolom a kérdéseidet:


"- Mi a céloktól a kijárási tilalommal?

Azt ne írjátok, hogy azzal vége lesz a járványnak"


Vége nem lesz most már, mert hála a fegyelmezetlen emberiségnek már elharapódzott. Februárban lehetett volna egy több hetes karanténnel megállítani. Most az lenne a célja, hogy minél kevesebben legyenek egyszerre betegek, és ne legyen véglegesen leterhetelve az egészségügyi rendszer. Ehhez pedig az kell, hogy az emberek otthon legyenek.


"- Meddig tartanának fenn a kijárási tilalmat?"


A Húsvéti hosszú hétvégére mindenképpen reális, és indokolt lett volna.


"- Mi értelme korlátozni olyan emberek szabadságjogát, akik nem tartanak a vírustól, sőt valószínűleg át is estek rajta?"


Tipikus önző XXI. századi emberi mentalitás. Én jól vagyok, más meg megdögölhet. Munkába, boltba járni muszáj tilalom alatt is. Ebben az időben is simán megfertőzhetsz bárkit.


"- Hogyan kezeléd a gazdasági válságot, amit ez az intézkedés okozna? "


Miért nekem kéne kezelni? Nem a kormány dolga lenne? Persze egy ilyen tutyi-mutyi vezetővel aki hagyja, hogy egy hosszú hétvégén szabadon csalingázzanak össze-vissza az országba és szórják a vírust a levegőbe, nem is tudom mit verunk.


"- Hogyan áll arányban a vírus elleni szabadságjogok korlátozása az alaptörvény arányossági kritériumaival? Bezársz 9,5 millió embert 1 hónapra"


A hosszú hétvége baromira nem egy hónapig tart, de egyébként egy fegyelmezett normális aggyal rendelkező társadalom ki kéne hogy bírjon egy hónapot bandázás, meg kirándulgatás nélkül.

2020. ápr. 11. 00:38
 22/23 anonim ***** válasza:

A teljes kijárási tilalom sem ér semmit.


Boltba menni kell.

Gyógyszertárba menni kell.

Ha komolyabb baja van valakinek, orvoshoz menni kell.

Dolgozni menni kell, akinek még van munkája.


Teljesen nem lehet megállítani az életet.


Ott vannak az olaszok. Teljes tilalom mellett sem tudták lecsökkenteni az esetszámokat. Ahogy a Spanyolok se, és az Amerikaiak se.

2020. ápr. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
A hosszú hétvégére meg lehetett volna oldani egy teljes tilalmaz, hogy megakadályozzák az ide-oda mászkálást, meg az eszetlen rokonlátogatást.
2020. ápr. 13. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!