Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálja ezt most a...

Miért csinálja ezt most a Magyar Állam? Hogyan lehet panaszt tenni?

Figyelt kérdés
Pár napja a fülembe jutott, hogy az egyik ismerősöm, aki önkormányzatnál dolgozik, most kapott 60ezer Ft-os fizetésemelést. Félre ne értse senki, nem sajnálom tőle, tudom, hogy keményen dolgozik és megérdemli. Viszont egy ilyen helyzetben szerintem a vállalkozásokat kéne, minden eszközzel támogatni, azokat akik tényleg bajban vannak. Eddig miért nem emelték a fizetésüket, miért most egy ilyen helyzetben, amikor minden pénzre szükség van. Szerintem ez felháborító és elfogadhatatlan, hogy ilyenkor azokat "támogatják" akiknek biztos a helyük és ilyen téren nincs félnivalójuk. És még egyszer mondom nem ettől az ismerőstől sajnálom, vagy irigylem, meg a munkatársaitól se, de ilyen körülmények között szerintem ilyet nem lehet. Amikor más ismerőseimnek, ahol több gyerek is van, egyik napról a másikra le kellett húzni a rolót...

2020. ápr. 10. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az ismerősöd jól keresett eddig, az önkormányzatos meg nem.
2020. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak kicsi fura, hogy évek óta ott dolgozik és eddig nem emelték a fizetését. Most viszont amikor pont, hogy nem az állami szférában dolgozók vannak bajban, akkor meg igen..
2020. ápr. 10. 17:43
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Kár volt ezt kiírnod, mindjárt kapod a válaszolóktól az ívet és a savat, hogy mit képzelsz magadról.
2020. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Biztosan nem azoktól, akiknek a vállalkozása egyik napról a másikra leállt és segítségre lenne szükségük..
2020. ápr. 10. 17:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen pozícióban dolgozik egyáltalán ? Aktívan bemegy minden nap ? Akkor lehet azért.Nálam úgy tudom hogy sokan nem dolgoznak most az önkormányzatnál,polgármester dönt egyedül sok mindenben,a vírus miatt sokaknak pihenőt adtak ki.
2020. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy mennyit kapnak az önkormányzatnál azt nem az állam dönti el hanem az önkormányzat vezetése. Szóval rajtuk kellene számonkérned miért szavaztak meg fizetésemelést ebben a helyzetben.
2020. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Közigazgatásban dolgozom, minden plusz juttatás befagyasztva (eddig se sok volt), a cafeteriat nem tudják kifizetni, az elvonások miatt aláírt szerződésben leírt összeget nem kapjuk meg xy feladatra (de el kell látni) és most sikerült a hónapokkal ezelőtti törvényben kiírtaknak megfelelve 70+ kollégát felvenni, és kaptak 13%-os fizu emelést. Most sajnáljam én is tőlük? Azt tudod, hogy még így is a béka segge alatt van a legtöbb fizu a közszférában? Most lehet mondani, hogy akkor lehet elmenni máshova, stb, de akkor hogyan lennének ellátva a feladatok, kötelezettségek? A közig nem a kormányablakokból áll... Hiába őket szidja mindenki. Na elkanyarodtam a témától!
2020. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudok róla és ha nem most emelték volna a fizetését, hanem, mondjuk egy évvel ezelőtt, akkor egy rossz szavam se lenne.. Sőt maximálisan egyetértenék vele! Csak egyszerűen szerintem ez most nagyon nem időszerű. Mert alapesetben, még ha kevesebbet is, de biztosan kapja a fizetését, sokaknak, meg teljesen lenullázódott a bevétele.
2020. ápr. 10. 18:13
 9/15 anonim ***** válasza:
A vállalkozások egy részét is segítik: megadott tevékenységi körű KATA-s vállalkozásokat, akik februárban már katáztak, mert nem kell nekik befizetni az általányt. Ennek fényében esetleg abban igazad van, hogy csak bizonyos köröknek szól ez és ha netán ezeken a körökön kívülieket is hátrányosan érint ez a szitu, akkor azok így jártak.
2020. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ezen a bizonyos körön kívüliek elég sokan vannak és egyre többen lesznek.
2020. ápr. 10. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!