Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk magyaroknál az is...

Nálunk magyaroknál az is fokozza a generációs ellentéteket, hogy az idősebbek még sokmindent máshogy tanultak az iskolában?

Figyelt kérdés
Pl. 56-ot akkoriban nemzetellenes lázadásként tanították az iskolában, ma meg hősforradalomként tanítják. Akárcsak az egész kommunizmus-szocialuzmus korszakát is teljesen más hogyan ítélték meg az akkori szemlélet szerint mint most. Vagy a Szovjet-Unióhoz való viszonyulás is teljesesen mást jelent egy mai fiatal és egy idősebb számára. Nem okoz ez társadalmi ellentéteket így, mivel gyakotlatilag két különböző ideológia csap össze?

2020. ápr. 11. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez aligha számít.
2020. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Még a nagyszülőkkel is nehéz kijönni. Még attól is félnek hogy elmenjenek szavazni. Mondjuk én már általános témákon kívül másról nem is beszélek náluk mert nincs értelme.
2020. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Generációs ellentétek csak a sötét rétegeknél létezik. Azokat lehet a szüleiknek, vagy a gyerekeiknek ugrasztani.
2020. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért az öregek jó része is forradalomnak tartja 56-ot, elég csak megnézni, hogy egy ilyen ünnepségen túlnyomó többségben a 40+ fölöttiek vannak hiába tanultak róla mást. Vagy a ruszkik hazát se azok írták fel a falakra 1990-ben akik csak akkor születtek.


Ez igaz volt mindig is, hogy az öregek és a fiatalok másképp látják a világot. Talán az is igaz, hogy a mai társadalomban ezek a világnézeti különbségek nagyobbak mint régen voltak de ehhez nem az oktatásnak sokkal inkább magának a világnak és a fejlődés felgyorsulásának lehet köze.

2020. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mert köztudott volt, hogy amit hivatalosan tanítani kellett, az mind hazugság volt. - A gyerekek látták otthon, hogy mi a helyzet.
2020. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 félnek elmenni szavazni? :D

Akkor hogy lehet, hogy a nyugdíjasok között sokkal többen járnak el szavazni arányaiban mint a 18-30-as korosztályban?

2020. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Az már nem az én hibám hogy egy másik korban ragadtak ilyen téren. Kb az udvaron nem lehetett beszélgetni mert figyelnek meg társai.

Pedig még besúgóról sem tudni az utcában. :D

2020. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mindig a vitapartnereken múlik a vita színvonala, ahogy a beszélgetőkön az hogy beszélgetnek, vitáznak vagy anyázzák egymást.

Az én családom sem egységes, az egyik nagyszülő totál ellentétesen látja a dolgokat, mint a másik, ahogy a szülők generációja és a fiatalabbaké is. Ettől még nem generációs különbségek vannak - hiszen van olyan aki velem hasonlóan gondolkozik a fiatalabbak és idősebbek között is, ahogy van ugyanígy mindhárom generációban aki meg totál ellentétesen.

Nem ideológiák csapnak össze, hanem vélemények. A kérdés az hogy mennyire értelmes ember az aki ezt a véleményt képviseli. Azon családtagjaim akik velem ellentétesen gondolkodnak a politikáról, nem szidnak engem, nem kezdenek el anyázni csak mert másképpen vélekedem valamiről, legyenek idősek vagy fiatalok - és én sem teszem ezt meg velük. Van amikor én hallgatom őket ahogy egymás között szidják azt az oldalt amivel én értek egyet és ennyi, ahogyan van amikor ők hallgatják meg az én véleményemet, vagy többen vagyunk akik velem értenek egyet - és ennyi. Ettől nem lesznek sem generációs ellentétek, sem más, csak bizonyos dolgokról nem beszélünk annyit, hogy ne bántsuk meg egymást.

2020. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, de majdnem.
2020. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettes: Hogy félnének már szavazni? Hát ők hozták össze Orbánnak két évvel ezelőtt a kétharmadot.
2020. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!