Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a maszk-mánia? A járvány...

Mi ez a maszk-mánia? A járvány elején azt harsogták, hogy semmit sem ér a maszk, felesleges hordani (ez egyébként igaz is), most meg Fehérváron pl. kötelező lett.

Figyelt kérdés
Az emberi hülyeségnek tényleg nincs határa...

2020. ápr. 11. 11:05
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
66%

Most Mi a francnak kellett már megint kitorolni a valaszomat!


Mi van?Nincs szólás szabadsag ebben az orszagban? Pedig Szijjarto azt állította!


Akkor megegyszer leírom.


Most azért kell a szajmaszk mert beindult a gyartasa es sok penzt akarnak belole bezsebelni.

2020. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 Alex Fly ***** válasza:
79%

Szerintem inkább (legalábbis részben) pszichológiai oka van.

Az eddigi korlátozások valahogy itt sem igazán érték el a céljukat; az emberek ugyanúgy mászkáltak mindenfelé, vitték a gyerekeket a parkokba játszani, bandáztak, stb.

A kötelező maszkviselésnek (az eddigi kommentelők által is említett védekezésen kívül) van két hatása: először is macerás minden egyes alkalommal felvenni a maszkot, kényelmetlen, stb. -ha nem fontos kimenni a lakásból, akkor az ember inkább nem vacakol vele.

Másrészt pedig a vírus sokaknak megfoghatatlanb közvetlenül nem megtapasztalhatób hipotetikus veszélyt jelent -a maszk segít ezt kézzelfoghatóvá tenni, így az egységsugarú átlagember számára könnyebb komolyan venni a kockázatot.

Szóval a kötelező maszkhasználat elrendelése nem akkora hülyeség, mint aminek első hallásra tűnik.

2020. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy náthás vagyok, lehet, hogy influenzás. Lehet, hogy koronavírusos vagyok; de lehet, hogy csak az allergiám jelentkezik köhögés formában. Mindenesetre felveszem az egyszerű szövetmaszkomat, ami véd téged, vagy legalábbis megnyugtat. Bármim van, nem kapod el attól, hogy szólok hozzád, vagy elkezdek köhögni, és nem tudok időben elővenni egy zsebkendőt.
2020. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
0%

nagyon egyszerű, van tünetmentes beteg is. Na mármost ha van rajtad maszk nem fogsz fertőzni, mellékesen ha melletted valaki elköhögi magát akkor kisebb felületen tudsz fertőződni (csak a szemen keresztül), így kisebb az esély a betegség elkapására.

Ha nem akarsz fertőzni vagy fertőződni kibírod azt az 1-2 óra maszk viselést amíg vásárolsz. Ne légy lusta ilyen egyszerű.

2020. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom neked utcsó, hogy akinek kilégzőszelepes maszkja van, mint Viktornak is a TV felvételeken, az pont ugyanúgy fog fertőzni. Az a maszk a viselőjét védi, nem a környezetét, porvédő maszknak tökéletes.
2020. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
17%
a kilégzőszelepen van szűrő (tudom mert én is ilyenben dolgoztam anno) ha valamihez nem értesz akkor tartsd magadban.
2020. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Éveken keresztül dolgoztam kilégzőszelepes 3M-es maszkban. A kilégzőszelepen nincs kifújt levegő-szűrő, az csak egy gumi, vagy szilikonlap ami levegőkifújás után visszazáródik, pont azért van, hogy ne torlódjon fel a maszkon belül a kiléálegzett levegőben levő vízpára. Szemövegeseknek áldás. A sok idióta pont azért szedi le az orráról a maszkot, mert a szemüvege bepárásodik, vagy eleve nem kap benne levegőt, mert szoros, de így a belélegzett levegője nem lesz szűrve, röviden xart se ér.
2020. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%
ha az a 3m-es maszk egy FFFP3 3m-es maszk akkor jó a vírus ellen,a te gyári maszkod igen erre nem jó , de messziről a kettő ugyanúgy néz ki, biztos kinagyítod a tv képernyőjén a maszkot és lecsekkolod a gyártási számot :P
2020. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!