Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a maszk-mánia? A járvány...

Mi ez a maszk-mánia? A járvány elején azt harsogták, hogy semmit sem ér a maszk, felesleges hordani (ez egyébként igaz is), most meg Fehérváron pl. kötelező lett.

Figyelt kérdés
Az emberi hülyeségnek tényleg nincs határa...

2020. ápr. 11. 11:05
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Nem vagy egyedül, aki nem érti ezt. Mert nem is lehet.
2020. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Rettentő, hogy a nyakunkon egy gazdasági válság a városvezetőink meg azon problémáznak, hogy takarjuk el az arcunk. "A sál is jó" - olvasom sok helyütt, hát kész röhej.
2020. ápr. 19. 19:50
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

40-es


Magából indul ki látszik.Nekem nincs sálam/kendőm mert ilyeneket nem hordok ahogy kesztyűt se és sapkát se még télen sem.És vannak még jópáran akik olyanok mint én.Szóval jó lenne ha nem feltételezné mindenki rögtön ezt,mintahogy én sem hogy minden háztartásban van plazma tévé és internet ez csak egy példa akart lenni.Továbbá nem iszom,nem dohányzom.



Továbbá a maszk hordás mellett ellenérvek is vannak ám.Tehát pro kontra.


Mondom az én ellenérveimet.Allergiásként nem jó viselni mert húzogatom le-fel az orrfolyás/tüsszögés miatt.Tehát zavar.És sok allergiás van ám.Hogy ön nem az örüljön neki.


Továbbá én is amikor viseltem,alapjáraton az arcomhoz nem nyúltam kb.csak 10 x ha van rajtam maszk ez jóval a többszöröse.Hogy ez hogy lehetséges?Most a maszkosok gondolom azzal jönnek ha rajtam a maszk csak a maszkhoz nyúlok.Hát elárulom hogy nem a maszkba viszket az arcom akkor reflexből automatikusan,vagy tudatos automatikusan alányúlok és úgy vakarom meg az arcom.És hányan lehetnek még így csak nem merik leírni vagy nem foglalkoznak vele vagy letagadják vagy bármi.


Szóval az arcomon nem lehet semmilyen vírus ha rajtam van a maszk.Tehát ha én,pl. köhögök,tüsszentek,kilégzek a saját maszkomba akkor a vírusból nem kerül az arcomra.Mert ha nem kerül semmi rá akkor nincs gond gondolom azzal se hogy maszkkal vagy 100 x hozzányúlok,mint anélkül.

2020. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

Én allergiás vagyok és kifújom az orrom ez van megoldom, nem nyúlkálok az arcomhoz, mert meg tudom állni. aki erre felnőttként nem képes ami egy 5 évesnek is megtanítható, hát az ellen tenni nem lehet.

Piacon árulnak sálat is és van jó szomszéd is, aki tudna akár kölcsön adni max kimosom. Minden egyéb csak kifogás aki nem akarja nem néz utána és nem hordja( amúgy csak bevásárláshoz vagy munkába menéshez kéne hordani ami nem egy 1 napos dolog).

Szóval jelentse inkább ki, "nem akarok maszkot hordani mert tojok magamra és a körülöttem levőkre" és akkor legalább önnön magával is őszinte.

2020. ápr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó.


Az allergiának is vannak fokozatai,valakinek 5 percenként folyik az orra,és 100 tüsszög,és könnyezik a szeme,annyi más és más ember van,istenem.Nos nekem a az orrom folyik 5 percente és 5 percenként le-fel húzogatni a maszkot köszönöm de nem.És a piac önnek közel van gratulálok és örülök de tőlem hiáa lakok Pesten a legközelebbi piac 40-45 perc várakozási idővel ez jóval több és nem fogok 1 órával azért felkelni hogy eljussak oda.Bocs de amit lehet a közelbe veszem meg.És igen több helyen is írták a lakosság fele rosszul használja a maszkot úgy mint én,mert ön hogy szerencsés és nem vakarja meg az arcát,nem izzad bele az arca stb és nem zavarja egy dolog de másokat ez még zavarhat.

2020. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
36%

persze hogy zavar a maszk,de inkább elviselem azt hogy viszket, meleg és hogy folyik a taknyom, minthogy elkapjam a vírust. Önuralommal felnőttként kéne tudni rendelkezni.

Amúgy sálat neten is lehet rendelni -.-"

Ennyire nem életképesek az emberek?! XD

2020. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

"nyakunkon egy gazdasági válság a városvezetőink meg azon problémáznak, hogy takarjuk el az arcunk"


Szokásos trükk, pedig semmi más mint egyszerű figyelemelterelés. :) Hülyék lesznek kirakatba rakni a saját balfaxságukat, rákenik a vírusra és a gaz emberekre.

2020. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

"Bár a hatalmon lévők szerint az elmúlt tíz év a gazdasági prosperitás és fejlődés időszaka volt, valójában az elszalasztott lehetőségek évtizedének kellene nevezni. Egy korszak, amikor a kedvező nemzetközi feltételeket a kelet-közép európai országok kihasználhatták volna arra, hogy megreformálják és fejleszti az egészségügyet, az oktatást és a szociális integrációt. A legtöbben elmulasztották ezt. És ez nem csak és kizárólag ezeknek a kormányoknak a felelőssége, de azoknak a nyugat-európai kormányoknak is, amelyek készséggel szemet hunytak az integrációra fordított milliárdok elsikkasztása, a demokrácia leépítése és a nagy rendszerek reformjának elmulasztása felett, ameddig a keleti tagállamok biztosították az olcsó munkaerőt és nyitva hagyták a fogyasztói piacaikat a nyugati nagyvállalatok számára."


[link]

2020. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
utolsó ez már nem a maszkról szól, indíts inkább saját új kérdést...
2020. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
46 Hát az már csak téged jellemez. Hogy hagyod hagyd follyon. Én szeretném kifújnj az orrom, azt viszont másképp nem tudom másképp tenni. És igen ne mondd tényleg lehet rendelni neten is? Valóban? Na ne mondd. Akkor ez is kifogas lesz a részemről legalábbis te ezt fogod írni. Rendeljek egy vékonyka sálat amit kb. 3 hónapra fogok hordani, a sál ára legyen 8500 Ft plusz a szállítási költség. És keressek olyat aki mondjuk nem postán külsi el,hanem ért foxposthoz vagy gls hez stb. Mert sok ilyenbe botlottam hogy hirdet 3-400 ert es nem tud csak postazni. Postaval meg egy baj hogy a mi keruletunkbe elég xarul működik most meg náluk is változás van az ajánlottat csak bedobják. Én a saját káromon tanultam, nás meg más kárán. Amúgy előző lakhelyemen belváros semmi gond nem volt velük csak meitt ahol most lakok.
2020. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!