Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a tapasztalatod a kijárási...

Mi a tapasztalatod a kijárási korlátozással kapcsolatban abban a városban, ahol élsz?

Figyelt kérdés
Mit tesz, tesz-e valamit az önkormányzat a betartása érdekében? Vagy érdekli-e egyáltalán őket?

2020. ápr. 10. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Kevesebben vannak az utcákon, a tömegközlekedésen, de a külföldi diákok itt ragadtak és ők mászkálnak, sőt még éjjel is kint piknikeznek a belvárosban a padon. Kínaiak, arabok, négerek.
2020. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk magasról tesznek rá.

Szomszéd faluban a polgi húsvét idejére tilalmat rendelt el. De a közeli nagyvárosban szintén letojják,sétálnak, tele az utca.

2020. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Azért Magyar emberek is mászkálnak. Nyilván akik félnek azok vannak otthon.


Debrecen ez a város.

2020. ápr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem nagyon járok ki, csak a mellettünk levő boltba megyek néha, levegőzni is csak a környező utcákba így nem tudom. Nem a belvárosban lakunk, itt betartják az emberek a korlátozásokat.
2020. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnossal" kell kezdenem...


Sajnos,mióta bejelentették a korlátozások szabályait sokkal többen vannak az utcákon.(mert szabály szerint lehet...stb)

Tegnapi,önkormányzati/polgármesteri felhívás arra vonatkozott, hogy szigorúbban ellenőrzik a korlátozás szabályainak betartatását,illetve a lakosság vegye komolyan a szigorítást a hosszú hétvégére.

Ma a vasútállomás melletti focipályán-igaz, 6/6 fővel-meccset játszott két társaság...

EZT tapasztaltam.

2020. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A mi falunkban a polgármester facebook videókban szidja az utcán csoportosan járkáló fiatalokat. De van egy kis boltja, ami előtt/mellett csoportosan szokták inni az ott vett italokat. Azt azért még nem zárta be.
2020. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt Csepelen hazafele tartva konkrétan dugóba kerültem, a járdán is vidám kisgyerekesek, futók, idősek. Nem járok ki mindennap, csak kb heti kétszer kaját venni és segíteni a nagyinak, szóval lehet, hogy csak egy szerencsétlen nap, de ez nagyon gáz volt.
2020. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Noblesse Oblige válasza:

Amíg a karantén önkéntes volt jól működött. Utcán senki, boltokba alig.

Amikor hivatalos lett a dolog... jóval lazább lett a karantén kedv. Többen játszanak a parkolóban, az erdei ösvényen is sokkal több a család, szerelmes pár.

Amióta pedig időkorlátos a vásárlás, azóta mindig "tele" a szupermarket. Próbáltam olyan időbe, más napon, és több üzletbe is akkor menni mikor kevesen vannak... de lehetetlen. Képtelenség betartani a 2 m tisztes távot.

2020. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az egyedüli, amit úgy-ahogy betartanak, hogy 9-12-között a boltok/áruházak nem engedik be a 65 év alattiakat, azon kívül meg a 65 éven felülieket. nagyjából ezt tapasztaltam, ezt be lehet tartani, úgy-ahogy be is tartják-tartatják. A többi csak lózung, senki nem foglalkozik vele, ugyanolyan mozgás van, mintha mondjuk tavaszi szünet volna.

konkrétan tegnap reggel olyan tumultózus jelentnek voltam szemtanúja az egyik nagyáruházban, mint karácsony előtt.

2020. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én azt tapasztalom, március közepe óta vasárnapi forgalom van az utcákon, tehát érezhetően kevesebben vannak, mint pl februárban. Az is megfigyelhető, hogy akkor van nagyobb forgalom amikor az embereknek pénzük van. Ne felejtsükel, hogy a nyugdíjakat tegnap kiosztották, a fizetést is sokaknak.

Amit furcsállok az az, hogy valahogy a helyi vezetők sem aggódják túl a dolgot. Vagy lehet, hogy nem tudnak semmit se tenni.

2020. ápr. 10. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!