Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másnak is feltűnt ez az...

Másnak is feltűnt ez az erőteljes társadalmi széthúzás a koronavírus kapcsán? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, mintha ebben az országban csak a két véglet létezne.

Vannak akik rettegve ülnek az otthonaikban, ha rajtuk múlna, akár még évekig is fent tartanák ezeket a korlátozásokat, és lehurrogják azokat, akik felteszik a kérdést, hogy valóban jó ötlet-e ez a teljes társadalmi elzárkózás. És vannak akik azt mondják, hogy ez csak egy influenza szerű vírus, szabadon kéne engedni a terjedését, kár emiatt tönkre tenni a gazdaságot, és lehurrogják azokat, akik jobban félnek a vírustól, és féltik az idős rokonokat.

A helyzet az, hogy szerintem mindkét "tábornak" igaza van. Miért nem lehet a helyén kezelni ezt a vírust? Egyértelmű, hogy veszélyesebb ez a vírus mint az influenza, de az is egyértelmű hogy a védekezés miatt kinyírt gazdaság is ugyanolyan veszélyes. Miért jó megint ez a széthúzás? Miért nem lehet valamilyen köztes megoldást kitalálni? Tudom, tudom álmodj királylány, és hogy innen a fotelből könnyű osztani az észt, de akkor sem értem miért jó, ami most történik az országban meg a világban. Nem hiszem el, hogy csak ez a két véglet létezik.



2020. ápr. 13. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Általában mindig ez van nálunk, csak itt most komolyabb a tét, amit azért figyelembe kellene venni mindenkinek.
2020. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Koppányt úgy fenégyelték, Istvánt még elütötte a vadkan

Igen, most is van széthúzás, de nem kell azt külön húzni, homogén társadalom nincs.

Olyan ország sincs, amelyik ne bukna nagyot.

Semmi hiszti, a vendégek eltűntek a vendéglátó helyekről, ezért elküldték a gyerekemet is.

Stb.

Az európaiak elszoktak attól, hogy kb minden rendben megy.

Most meg nem, ezért ez a sok indulat.

2020. ápr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem szív senki semmit, volt szó másfél évről:


[link]

2020. ápr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%

Igen,feltűnt.Viszont nem gondolom,hogy teljes társadalmi elzárkózás van jelenleg.Szerintem a társadalom széthúzásának több oka is van,politika,egyéni fegyelmezetlenség és alkalmazkodóképesség hiánya.

Az még nem most lesz,hogy tisztábban lássunk,hogy melyik ország reagálta le a legjobban a járványhelyzetet.

Én mondjuk pont a középvonalra esek.Nincs pánik,nem halok éhen.Amúgyis remete vagyok 😁.De amiket javasolnak,betartom.

2020. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a világ ma egy nagy laboratórium. A korábbi nagy járványok tanulságai alapján folyik a védekezés több formában. A feloldott titkos levéltárak dokumentumai szerint a spanyolnátha tombolása idején az USA-ban legyengített vírussal történt vakcinázás, de mégsem csökkent a megbetegedések száma. Az utóbbi idők kutatásai adtak erre választ, mely szerint a legyengített vírus az emberi szervezetben képes visszaalakulni a sokkal pusztítóbb változattá. A Wikipédia írja: "a spanyolnátha egyedi jellemzője, hogy egy éven belül három hulláma is volt. Más influenzajárványokban, például az 1889/90-esben nyolc-kilenc hónap telt el az egyes hullámok között. A szórványos elbeszélések szerint az első hullámban megbetegedettek viszonylagos védelmet élveztek a második hullám idején. Ezt a spanyol statisztikai adatok is alátámasztják. A betegség egyeseknél gyorsan vérzéses tüdőgyulladássá fejlődött, és gyakran alig néhány óra alatt halálhoz vezetett: a vírusos pneumonia különösen a 20–40 éveseket sújtotta. Ezt egyes kutatócsoportok azzal magyarázzák, hogy az áldozatok immunrendszere túlreagálta a fertőzést, és elpusztította a tüdőszöveteket."

Szerintem a kijárás korlátozása azt a célt szolgálja, hogy a lehető legkevesebb vírus jusson be a szervezetbe. Lényegében minden emberben egy vakcina-kutató központ van. Az immunrendszer a kevés behatolóval könnyebben elbánik, tán még a betegség tünete sem jelentkezik, ezért kialakul egy ellenanyag, mely védelmet biztosít. (A svéd példa egy drasztikusabb kísérlet, ahol lehet, hogy "felsőbb" utasításra egy szélsőségesebb "ember kísérlet" folyik. Azt tudni kell, hogy az 1700-as évektől Svédországot szabadkőművesek irányítják!)

Szerintem már minden emberbe kis mértékben bent van a vírus (pl. szem nyálkahártyáján keresztül bejutott), a belső "vakcina-kutató központunk dolgozik", és ki fog alakulni egyfajta védelem. Az elkülönüléssel az immunrendszer túlreagálása ellen védenek minket. A kísérletezés kategóriába sorolom a következő cikket is: [link]

A cikk arról szól, hogy: Vannak orvosok, akik ventilátor helyett oxigén maszkra váltanak a koronavírusos betegek kezelésénél. Az ok: Szokatlanul magas halálozási arány.

Abban nem hiszek, hogy rövid időn belül találnak olyan oltóanyagot, mely minden népcsoportra, vércsoportra, korosztályra egyaránt hatékony lesz. Addig is legyünk türelmesek, mert a meghozott intézkedések beleillenek abba a feltételezésbe, amit erről gondoltam.

2020. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Megosztja ez az országot amúgy is, mert mostanság vannak a "hasznos emberek - hőseink" és vannak a többiek, akik valamelyest próbálnak maradjotthont játszani, közben pórul járnak, mert nuku fizetés, meg amúgy is be vannak zárva... És az a vicces, hogy az előbbiek lesznek kitüntetve, mert őnekik szerencséjük volt és tudtak dolgozni, akik meg otthon ültek, azok bizonyára a s@ggüket meresztették. (vannak ezek az önfényező fb-os keretek: pl. "Én nem maradhatok otthon. Én vasutas vagyok." - és társaik...
2020. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%

"Az, aki azt hiszi, hogy ha sokáig bezárkózunk, a vírus majd megunja, és eltűnik, az buta."


Az egy tudományosan bizonyított tény, hogy ha holnaptól kezdve senki nem találkozna senkivel, akkor 3 hét alatt eltűnne a vírus a föld színéről (legalábbis az emberekből). Persze nyilván ilyen szintű social distancing nem valósítható meg gyakorlatban.

2020. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Estádio de Felchút ***** válasza:

#17: 3 hét necces, de ha hermetikusan elzárkózunkmondjuk egy hónapra, írmagja sem marad a vírusnak

lesz helyette 10 millió halott az országban; na, ezt nevezem tradeoffnak

2020. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Felchút: Ezért írtam, hogy ez gyakorlatban nem megvalósítható, de elméletileg működne :D
2020. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A nagy USA is megroggyant a koronavírus miatt. A bizonytalanság és a tehetetlenség az oka annak, hogy ez is megosztja a társadalmat. A védekezés terén van mit tanulnunk még, mert a tudósok is állandó tanulásban vannak. Ehhez egy kis segítség:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=n-3WzqYjGZo&..

Az első részét törölte a YouTube. Nem véletlen!

2020. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!