Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt a verset tényleg Wass...

Ezt a verset tényleg Wass Albert írta volna?

Figyelt kérdés

Annyira unatkozom már itthon, hogy elkeseredésemben bekapcsoltam Bolgár György és a Hallgatók műsorát. Egy betelefonáló bácsi felolvasott egy Wass Albertnek tulajdonított verset, amire Bolgár György és a Hallgatók is azt mondták, hogy kizártnak tartja, hogy ez Wass vers legyen. Nem szeretem Wass Albertet, de én is szkeptikus vagyok, de lehet, hogy vannak nálam okosabbak, akik tudnak erről valamit.



Wass Albert - Kiszámoló (1944)


Gyere ide, Pista, Náci

Mesél nektek Albi bácsi.

Te is ülj le, fiam János

Ha a fütyid nem hiányos.


Te ne gyere, kicsi Sára

Halott leszel nemsokára.

Szatócsfia, kis Weiss Ernő

Bőréből lesz lámpaernyő.


Horgasorrú a kis Samu

Nem lesz belőle, csak hamu.

Nem kell félned, magyar gyerek

Én Wass bácsi, megvédelek!


Muszka bácsi, oláh bácsi

Én azt mondom nektek: ácsi!

Ne bántsátok, heil, a magyart

Amér’ másnak rosszat akart!


Ezeréves honát védi

Hegyvidéki, völgyvidéki

Hazájára örök jussa:

Húzzá’ haza, kommenista!!!


2020. ápr. 14. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Albi bácsi náci volt, mi meglepő lenne abban, ha esetleg ő írta ezt a verset?
2020. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

T0ba, én erre azt mondom, hogy Wass Albi bácsi egészen biztosan irredenta volt, nagy valószínűséggel háborús bűnös is (nem véletlenül ítélték el Romániában), és valószínűleg antiszemita is volt. De ha már Bolgár György is kételkedik...


Miközben hegesztettem a vacsorámat tovább gondoltam a dolgot. 1944-ben lehetett már tudni, hogy a büdös nácik mit művelnek a táborokban?


Egyébként most mondta be Bolgár György adásban, hogy a kollégái elkezdtek utánanézni, és szerintük kamu a vers.


Persze abban igazad van, ettől Wass Albert az, ami.

2020. ápr. 14. 17:37
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Ja "nem véletlenül ítélték el...", csak éppen az amerikaiak se tartották azt az ítéletet semmire. Pedig azok is elég elfogultak.

A (ráadásul komcsi) románoknak kellett a Wass család birtoka-tulajdona, ennyi.


Ez egy csasztuska, annak is gyagya.

2020. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
3-as, nektek miért baj az, hogy ha lenácizzák Wass Albertet? Hiszen hova tovább ti is azok vagytok. Ha én szélsőséges lennék (szerencsére nem vagyok az), simán bevállalnám, mert tagadni férfiatlan, magyartalan.
2020. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

4

Azt nácizol, akit akarsz, attól még nem lesz az. Írhatsz ilyen ökör kínrímeket is, attól se leszel költő.

2020. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván nem attól leszel te náci, hogy én azt írom. A tényektől lesz valaki náci. A tények pedig makacs dolgok.
2020. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Kizárt, hogy ő írta volna. Az írója még csak meg sem próbálta az ő stílusát utánozni.
2020. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Hát akkor konkrétan felsorolhatnád azokat a tényeket, amik szerint Wass Albert náci.
2020. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
Én soroljam fel? Sorold fel te azoknak a cáfolatát, amik szerint történészek azt állítják, hogy az volt!
2020. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Az Usában nem is egyszer megvizsgáltak ilyesféle rágalmakat, de nem találtak alapot rá. Még a Wiesenthálék feljelentését is ejtették. Pedig az aztán mindenható, főleg Amerikában.


Szerinted hülyék az amerikai jogászok-történészek stb?

Csak a magyar történészfélék, meg a román érdektörténészek értenek ahhoz, hogy ki náci, ki nem?


Mellesleg, ki hallott már olyat, hogy negatívumot bizonyítsunk? Bizonyítani állítást kell, és most te állítottál, azt, hogy valaki náci.

2020. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!