Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy visszamenőlegesen mindenki megkapja a diplomát nyelvvizsga nélkül?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 18. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20#


Az alapműveltséget csak Magyarországon misztifikálják túl az emberek.Részben kisebbségi komplexusból.


Amerikában, ha te jó vagy valamiből, akkor az oktatási rendszer is melletted áll és nem ellened van, mint itt.Például valakinek mennek a természettudományos tárgyak, de az irodalom meg.Nem kell elásnia magát.Ellenben, Magyarországon ,el kell.


Egy diplomásnak nem kell enciklopédiának lennie.

2020. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Utcán megállított emberek egy országot nem tudnak a térképen elhelyezni! Annyi volt a kérdés egy országot mutasson és nevezzen meg fejből, és ijesztő eredmények voltak. Buta, média mosott, álomvilágban élő, elvakult embereket nevel az a "diákbarát"."


EZT NE! A legdemagógabb, legostobább "érvelés" ez az utcán megállított videós baromság.

Ugyanaz a szint, mint azért nincs szegénység, mert sokan járnak a Tescoba és viszik a plazmatévét.


Ha már itt tartunk láttál magyar verziót ebből az utcán megállítósból? Mert akkor pontosan tudnád, hogy a műveletlenség nem országfüggő.

2020. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek vele. Nagyon sok oka lehet annak, hogy valakinek nem sikerült megszereznie, és nem merül ki annyiban, hogy lusta és meg sem próbálta.

Aki lusta és csak henyél, annak diplomával sem lesz jó helye és elismertsége. Aki viszont szorgalmas és jól dolgozik, annak ez nagyon nagy segítség. És aki ebben a helyzetben van, az nagyon meg fogja becsülni magát és a lehetőséget, amit kapott.

Nem csak a rosszat kellene feltételezni mindig másokról.

Több ezren vannak, akik elvégeztek egy egyetemet, mert abban szerettek volna dolgozni, aztán szégyellniük kellett magukat évekig mindenki előtt, de szó nélkül, becsülettel dolgozni kezdtek keményen, olyan munkakörökben, amik hivatalos végzettségüknek felel meg, így lefoglalva a helyeket olyanokról, akik érettségizett, OKJ tanfolyamot végeztek, de rosszabb munkába kényszerültek, mivel a munkáltató a nyelvvizsga híján diplomást részesítette előnyben.

És egyébként nem ők kérték, soha nem tüntettek a nyelvvizsga ellen, elfogadták, hogy nem tudják megcsinálni és elhelyezkedtek máshol.

Szerintem undorító, ahogy ezeket a fiatalokat bántják.

A kormány mondta ki, hogy ők többet tudnának tenni, nem ők követelték.

Sokakat hoz ez jobb helyzetbe, azokat is, akik nem kapnak diplomát, de jobb állásokhoz juthatnak.

Aki pedig nyelvvizsgát szerzett, annak a tudását ez nem veszi el és nem kisebbíti.

2020. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%

Én azt a hozzáállást nem értem, hogy "annyi pénzt és energiát beleöltem."

Én is rengeteg pénzt és energiát beleöltem, mégsem sikerült eddig megcsinálnom. Idén fogok végezni.

3 nyelvvel is próbálkoztam, alapszinten mind a 3 nyelven tudok beszélni.

Az írásbelivel vannak problémáim, több idő kellene nekem ahhoz, hogy jól megoldjam a feladatokat, át tudjam őket nézni, stb... Ha lenne több időm, meg is tudnám oldani.

Ráadásul igazából semmi, de semmi szükségem nincs rá, ha pedig mégis lenne 3 nyelven is meg tudom magam értetni. Az, hogy egy olyan szöveget kapok, ami direkt tele van szórva olyan szavakkal, amiket alapjáraton nem tanítanak az iskolában (mert miért kellene nekem később arról beszélnem valakivel, hogy milyen kincseket találtak annó a kutatók indiábn? (csak egy példa)), ezért meghatározott idő alatt ki kell keresnem a szótárból, az szerintem nem függ össze azzal, hogy valakivel el tudok-e beszélgetni, vagy sem.

És ilyenkor szokták kérdezni, hogy akkor minek nekem diploma, ha egy nyelvvizsgát nem tudok megcsinálni? Mert valamiért mostmár az óvónőknek is az kell... (mert már szinte mindenhez kell) De nem baj, folyamatosan ötösre vizsgázok olyan tárgyakból, amire az égvilágon semmi szükségem nincs ahhoz, hogy jó óvónő lehessek. Egyedül a nyelvvizsga hiányzik, úgyhogy köszi állambácsi.

2020. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Egyetértek, eddig is hülyeség volt. Egy ének szakos tanár pl mikor fogja hasznosítani a nyelvvizsgát? Rengeteg olyan emberről hallok, aki emiatt nem helyezkedhetett el, noha tényleg szíve, lelke az adott szakirány. Sajnos a mai világban nem azt nézik, nézzük, hogy valaki lelkesedéssel csinálja azt, amit szeret. Nem, nincs nyelvvizsgád, nincs PAPÍROD, akkor te egy tudatlan hülye vagy. Tipikus magyar mentalitás. S ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem fontos a nyelvtanulás, de ezzel az erőszakoskodással csak azt érték el, hogy aki esetleg a későbbiekben szeretett volna megtanulni egy nyelvet, teljesen megutálja. Úgyhogy remélem így is marad.
2020. ápr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#25 Szívemhez szóltál.
2020. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
ismerőseim mind megvették. Nem kell azt letenni. Simán piac, 200 ezer ft egy valódi, eredeti nyelvvizsga. Én bezzeg letettem, de soha sem kellett nekem.
2020. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!