Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségi vagy Tetőzés?

Érettségi vagy Tetőzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja a tvben láttam egy interjút Maruzsa Zoltán úrral, ahol elmondta, mi az oka annak, hogy úgy döntöttek, május 4-én kezdődnek az írásbeli érettségi vizsgák. Amit ott mondott, meggyőzött arról, hogy ebben a helyzetben ez egy korrekt döntés, hiszen azt mondta a járvány tetőzését későbbre, június-júliusra várják, ezért a halasztás nem lenne megfelelő opció. Ez rendben is van idáig, viszont akkor nem értem, most mi ez, amit a miniszterelnök úr és az Operatív Törzs mondott, hogy a tetőzést korábbra, május elejére várják. Ennek fényében, már egyáltalán nem értem, miért ragaszkodnak ennyire a május eleji érettségi kezdethez, miért nem tartják meg június közepén, amikor a szóbeli érettségik lennének alapból. Ez az időpont még az egyetemi felvételiket sem befolyásolná.


Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről!



2020. ápr. 20. 15:58
 1/4 Hellmano ***** válasza:
73%
Maguk se tudják, mikor lesz tetőzés... ürítik az ágyakat, halálra ítélnek beteg embereket stb. Most itt nem is az érettségi a legnagyobb baj, de ezek valamit titkolnak az tuti. Az érettségit simán tolhatták volna júliusra amúgy. A kettő meg, megint ellentmond egymásnak, ha tetőzés szerintük május 3, akkor május 4.-én feltétlen össze kell ám csődíteni azt a sok tanulót. Maguk se tudják mit csinálnak az a baj.
2020. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
mindegy, már most ez van ne variáljunk, jó ez így
2020. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Valójában nem akarták, hogy kiderüljön, hogy május elejére várják a tetőzést. Elvileg egy elszólás volt.

Titokban tartva elérhették volna azt, hogy ez ne zavarjon senkit.

2020. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tetőzés nem egy megjósolható időpont.


Ez a jelenlegi modellekből esett ki. A modellekben óriási a bizonytalanság... egyrészt mert pl majdnem 10x magasabb a halálozási ráta mint izraelben ahol rendesen tesztelnek. Csak következtetni lehet a halottak számából mekkora lehet a járvány.


Másrészt a fertőzöttszám attól függ hogy éppen hány fertőzött szaladgál kint. Ha enyhül a betartási kedv akkor a statisztikában 1-2 hét múlva látható a kiugrás.


Szóval lényegében totál mindegy mit mondanak.


Május 3-án és júniusban is kockázatos az érettségi.


Jó intézkedés nincsen.

2020. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!