Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus tetőzése, hogyan...

Koronavírus tetőzése, hogyan kell érteni?

Figyelt kérdés

Ugye nálunk Júliusra becsülik a vírus tetőzését, vagyis onnantól kezdve már kevesebb lesz a fertőzött elvileg... de... én ezt nem értem igazán.


Mármint nem akkor beszélhetünk konkrétan tetőzésről, ha az embereknek több, mint a fele elkapta a vírust? Tegyük fel Júliusra lesz 20 000 fertőzött az országban... hogyan lehet elképzelni azt, hogy innentől már csökkenni fog napról-napra az újabb esetek száma? Legyen a lakosság kereken 10 millió, a tetőzés nálunk nem azt jelentené, hogy 5 000 001 fertőzött van? Mert onnantól már tényleg kevesebb magyar kapná el.


Ha most 1300-nál nem tudunk megállni, akkor miért pont Júliusban sikerülne? Amikor feltehetően addigra már jóval többen lesznek fertőzöttek, és még többen olyanok, akik hordozók.



2020. ápr. 12. 02:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Félreérted. Júliusra az első hullám tetőzik, ahogy lassan az olaszoknál. Még így is durván túlbecsülve 3-6 millió fertőzöttnél vannak, azaz 5-10%. Még kéne 6-8 ilyen járvány.


Nálunk az első hullám olyan 100K-1 milliót érinthet júliusra. Bár ha maradnak az intézkedések, 100-200 ezernél tetőzhet. 2-3000 halottnál... és mi is elérjük a nyájimmunitás 5-10%-át július végére.

2020. ápr. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tehát oltóanyag híján előbb vagy utóbb, de szinte mindenki megfogja tapasztalni a vírust?
2020. ápr. 12. 02:29
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen tetőzésre érted - kb. 2-3 hét eltolódás van közte (nagyjából annyi a betegség átlagos gyógyulási ideje).

A fertőzésszám tetőzése azt jelenti, hogy akkor van a legtöbb új fertőzés, utána már naponta egyre kevesebb új eset.

A betegség tetőzése azt, hogy akkor van a legtöbb ellátott, akut eset (azaz beteg). Utána már az új betegek száma kevesebb mint ahányan felgyógyulnak belőle.


Akkor fog fordulni a trend, ha a korlátozások elérik a hatásukat - kb. 5-7 nap a lappangási ideje, most még terjedőben van a vírus, de egyre több helyen szakadhat meg a fertőzési lánc ha betartjuk a szükséges intézkedéseket.

2020. ápr. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Szeiff ***** válasza:
95%

Azért nem érted, mert jó állsz hozzá. Nem keverednek a vágyaid a számításaiddal.

1) Magyarországon túlfékeztük a járványt.

2) Ha már így alakult, akkor arra kellet volna használni a nyert időt, hogy új férőhelyeket alakítsunk ki. E helyet a meglévőekből ollózunk ki 36000 férőhelyet, 60%-ot.


Mintha a magyar kórházakban nem lett volna már "békeidőben" is jellemző, hogy sürgős esetek miatt nem sürgős eseteket hazaküldtek volna. Viszont azt csak hetekre, és nem hónapokra sorolták hátra.

Mintha az esetek mindig szétválaszthatók lennének, melyik sürgős. Az orvosok nyakába lesz varrva a felelősség. Sok orvost fog megviselni, hogy a hazaküldései egy részéből, baj lett.

Mintha a fertőzötteknek nem a legjobb helye, a potenciálisan veszélyeztetett egyéb sürgős betegek mellett.

2020. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Szóval tényleg beválhat a kormány számítása, miszerint Júliustól már csökkennő tendenciában lesznek újabb fertőzöttek? +/- néhány hét eltolódással, de pár hónapon belül eljöhet a fordulópont?
2020. ápr. 12. 12:51
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a kormány számítása (sőt inkább remélem), egy csomó kutató izzad most ezen a kérdésen. Meg azon is, hogy mi a jó stratégia.


De a tetőzés nem azt jelenti, hogy utána föl lehet oldani a korlátozásokat, mert akkor újraindulna a járvány. Valamennyit föl lehet belőle oldani, aztán meglátjuk, mennyire lehet kiengedni a gyeplőt, ha nem akarjuk, hogy (ismét) dugig legyenek a kórházak. Persze ha ügyesek vagyunk, akkor az első hullámot is sikerül a kórházak befogadási képessége alatt tartani.


A kritikus amúgy nem a halottak száma. A koronavírusba nem csak belehalni lehet, hanem mindenféle egyéb maradandó károsodást is okoz sok esetben. Ezért se erőltetik annyira az "engedjük szabadjára a vírust, hogy kialakuljon a nyájimmunitás" stratégiát.

2020. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
Én kezdem azt hinni hogy túl van lihegve ez az egész.
2020. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Szeiff ***** válasza:
86%

Kedves #6 válaszoló!


" Ezért se erőltetik annyira az "engedjük szabadjára a vírust, hogy kialakuljon a nyájimmunitás" stratégiát. "


Kérlek áruld már el, hogy akkor meg mit akarnak. Nem akarom, hogy a lovak közé dobják a gyeplőt, de ne is fékezzék túl. És ne hitegessék az embereket, hogy a járvány a nyájimmunitás beállta előtt stabilan megfékezhető.

Mert amit mondasz, az úgy hangzik, mintha az idő nekünk dolgozna, mintha a hosszú önmegtartóztatás valamifajta gyümölccsel kecsegtetne.

Szerintem ez egy mérgezett alma lesz. A bezártság és a stressz folyamatosan rombolja az emberek immunrendszerét, minél később kapja meg valaki, annál nagyobb eséllyel lesz súlyosabb a lefutás. Minél tovább húzzuk, annál reménytelenebb lesz megvédeni az idősotthonokat. Minél tovább húzzuk, annál több ember fog meghalni, vagy károsodni egyéb betegségtől a megkéset ellátás miatt.

2020. ápr. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha az olaszoknál is csak 10%-án lehetünk túl a járványnak... erősen túlbecsülve 2-6 millió fertőzöttel... akkor teljesen mindegy hogy Magyarországon túlfékeztük-e a járványt.


Ezt tényleg csak lassítani lehet, aztán reménykedni hogy addig találnak valami működő antivirális szert és az oltöanyag is beválik.


Nincs jó megoldás és ez nagyon kétségbeejtö.

2020. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs oltóanyag, addig a járványt csak lassítani lehet, de a terjedését megakadályozni nem. A lassítás célja, hogy ne egyszerre 1 millió beteg zúduljon a kórházba, hanem mondjuk csak 2ezer. És amíg a lakosság 60-70%-a nincs átfertőződve, nem lesz nyájimmunitás. Így a járvány több hullámban fog támadni. Hacsak nem lesz addigra oltóanyag, vagy vmi csodagyógyszer.
2020. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!