Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha megtartják az érettségit,...

Ha megtartják az érettségit, mert a vírus mégsem olyan vészes akkor minek zárták be az iskolákat?

Figyelt kérdés
Miért nem tudták megoldani úgy, hogy csak az idős tanárokat nem engedik tanítani, a többiek pedig ugyanúgy taníthatnának és a diákok tanulhatnának. A digitális oktatás szart sem ér(legalábbis Magyarországon). Miért kellett az egész országot megbénítani ha csak az idősekre veszélyes? Nem logikátlan ez, hogy bezárják az iskolákat de azért az érettségit megtartják, mert mégsem olyan veszélyes? Ezt csak én nem tudom követni?

2020. ápr. 26. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
1-2 hónappal ezelőtt sokkal kevesebbet tudtunk a vírusról, ezért születtek drasztikus intézkedések szerte a világon. Most, hogy többet tudunk, lazítás várható.
2020. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert mindenki hisztizett, Orbán nem akarta bezáratni, de nyilván nem vállalta azt a rizikót, hogy a tömeges fertőzést ennek tulajdonítsák
2020. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező

Lapozz vissza 6 hetet akár ezen a fórumon, akár bármelyik médiában! Szinte őrjöngésig ment a hisztéria ahogy követelték a járvány miatt az iskolák azonnali bezárását.

Nem Orbán akarta bezárni az iskolákat, még nem volt rá ok, hogy akkor megtegyék, ráért volna egy hetet, másfelet és előre hozni a tavaszi szünetet kissé. De a társadalom, a szülők akkora része követelte az azonnali cselekvést, hogy nem nagyon volt más választásuk.

A pedagógusok majdnem 40%-a van 50 éves kor felett, még ha kitoljuk 55 évre akkor is legalább 30% nem vehet részt az oktatásban.

Tudom hogy diákként ez nem annyira látszik, de egy téli vírusos időszakban ha egy tanári kar 40-45 tagjából megbetegszik és hiányzik 6-8 pedagógus, akkor már szinte megoldhatatlan a folyamatos helyettesítés és tanítás. és ez még a 20%-t sem éri el hiányzásban, csak 1-2 hétre.

Ha az "idős" tanárok nem taníthatnának, akkor nem lehetne megoldani az iskolai oktatást.

Amúgy a diákok most is tanulhatnak - csak otthon, digitális tanrenddel.

Eddig olyan nagyon büszke volt az ifjabb generáció arra, hogy mennyivel otthonosabban mozognak a digitális térben, hallottam eleget, hogy milyen elmaradottak, elavultak a tanárok módszerei és felesleges az iskolában annyit tanulni, hiszen ott az internet. Most itt az alkalom hogy a fiatalok meg is mutassák, hogy milyen jól tudják használni az internetet.

A tanárok már megmutatták, 1 hét alatt elindították az iskolákban a digitális oktatást és 3 hét után már rá kellett szólni a kollégákra , mert kezdtek túlzásokba esni és túl sok volt a gyerekeknek az online oktatás meg a sok kiadott feladat.

2020. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

"Miért nem tudták megoldani úgy, hogy csak az idős tanárokat nem engedik tanítani, a többiek pedig ugyanúgy taníthatnának és a diákok tanulhatnának. "


Mert ezzel kiesne a tanároknak legalább a fele, vagy több.


"Nem logikátlan ez, hogy bezárják az iskolákat de azért az érettségit megtartják, mert mégsem olyan veszélyes?"


Azt ugye tudod, hogy utólag nagyon könnyű okosnak lenni, bár sokaknak az sem megy.


"Ezt csak én nem tudom követni?"


Például erről beszélek...

2020. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Érettségi az kell oktatni lehet távban is.
2020. ápr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem azért enyhítenek, hogy ne mondhassák, hiába volt a sok beszerzett cucc és felépített kórház, de persze majd a gazdaságra meg a nyájimmunitásra fogják.
2020. ápr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

JOGOS!!


Én is ezt kérdezem mostanában..Március közepén alig volt fertőzött, bezárták a középiskolákat, az egyetemeket, most az érettségi idejére lesz több, mint 3 ezer fertőzött, de azért menjünk be érettségizni...ez teljesen logikátlan.

Az is érdekes, hogy nem oldják fel a korlátozást csak az érettségi napjától. Addig veszélyes utána már nem? Különösen hogy a csúcs május 3. lesz, másnap meg kiterelnek több tízezer tanulót és több ezer tanárt az érettségire.

Ha lesz érettségi tényleg semmi értelme nem volt a bezárásoknak...a hajrában hagytak minket magunkra, magántanárok nem vállaltak órát főleg matekból volt ez probléma , nem volt online oktatás se belőle legalábbis nekünk de azért menjünk vizsgázni.

Másból se nagyon, nekünk csak 2 online óra volt a héten, magyar és történelem.

Hát dunsztom sincs hogy fognak sikerülni az érettségik...én nem érzem magamat felkészültnek, de őszig nem akarom tolni.

2020. ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 "Március közepén alig volt fertőzött, bezárták a középiskolákat, az egyetemeket, most az érettségi idejére lesz több, mint 3 ezer fertőzött, de azért menjünk be érettségizni...ez teljesen logikátlan."

Azért kellett bezárni akkor az iskolákat, hogy a március közepi kevés fertőzöttből ne legyen több tízezer, mint ahogy lett az olaszoknál, spanyoloknál, briteknél, amerikaiaknál, belgáknál és lassan a svédeknél is. Pontosan amiatt lehet most megtartani az érettségiket, mert időben (szerintem még túl korán is) meglépték a korlátozásokat és mostanra is megmaradtunk az alacsony fertőzöttszámnál, a viszonylag kevés kórházi ellátást igénylő betegnél.

A logikát nem ott kell nézni hogy akkor X most meg Y és az Y több, tehát most lenne ok az iskolabezárásra - hanem úgy hogy azért zárták be X-nél hogy ne Y+10000 legyen mostanra a fertőzöttek száma, mert akkor nem lehetne megtartani az érettségit. Mivel nem lett Y+10000, csak Y, így sikeres volt az akció és a megfelelő óvintézkedések mellett meg lehet tartani az érettségit.

2020. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

#7 " hajrában hagytak minket magunkra, magántanárok nem vállaltak órát főleg matekból volt ez probléma , nem volt online oktatás se belőle legalábbis nekünk de azért menjünk vizsgázni."

Az érettségire készülő gyerekem itt van velem a lakásban. Számára jobb volt ez az időszak - pont az érettségi miatt, mert jobban tudott rá készülni. Persze ehhez kellett a megfelelő iskolai segítség, a tanárok hozzáállása és ő maga is.

Most valóban magatokra voltatok utalva. De gondolom te magad is annyiszor mondtad már ki korábban hogy mennyi minden nem jó és felesleges az iskolában. Akkor most megmutathattad volna hogy nélküle is lehet csinálni - mert lehet.

Rengeteg olyan tanulási lehetőség van a neten, amivel fel lehet készülni az érettségire és ráadásul szabadon megválaszthatod azt amelyik neked jobban fekszik. Sajnálom ha az iskolából nem kaptál hozzá elegendő segítséget, de eléggé felnőtt vagy már ahhoz, hogy a neten rákeress és megtaláld azokat a felületeket amik segíthetnek. A Zanza tévé, mateking oldalaktól egészen a fizetős portálokig. Csak egy pár belőlük, remélem feleslegsen mert már sokkal többet használtál.

[link]

[link]

[link]

2020. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem elég, hogy a helyszínt biztosítják. Sokan fognak tömegközlekedni másik helységbe, és sokaknak van 65 év feletti a háztartásában.
2020. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!