Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a vírus miatt halasztom az...

Ha a vírus miatt halasztom az érettségit, akkor csak jövő tavasszal csinalhatom meg, vagy ősszel is?

Figyelt kérdés

Mert ugye most azt mondták, ha nem jelentkezek egyetemre, akkor halaszthatom az érettségit. Viszont azért örülnék neki, ha nem egy egész evet kéne várnom, hanem mondjuk ősszel megcsinalhatnam.

A mostani körülmények között inkább nem erettsegiznek le.. Káosz van. Érettségire kéne készülni, közben folyamatosan beadandokat kellene írni és készülni az év végi dolgozatokra, amiket még érettségi előtt meg akarnak íratni velünk. Nem értem, miért nem lehet legalább érettségi után megirni őket.. Hihetetlen.



2020. ápr. 11. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
csak ne aggódj tuti lesz érettségi
2020. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Én is ugyanígy vagyok vele. Meglátom, hogy jövő héten milyen döntés születik. Én ugyan jelentkeztem egyetemre, de a jelenlegi helyzetben inkább nem kockáztatok, féltem a saját és a családom egészségét. Ha kiderül, hogy megtartják, akkor én biztosan visszamondom az érettségit és lehetőség szerint idén ősszel vagy jövő májusban teszem le. Most egy év halasztás az egyetemen nem érdekel. Nekem csak az a fontos, hogy a szeretteim egészségesek legyenek.
2020. ápr. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem igazán szeretnék halasztani. nagyon stresszes és zsúfolt ez az időszak... az iskolánk kitalálta, hogy megalkotnak egy vizsga platformot, és a kisebb felmérők helyett legyenek több témát lezáró vizsgák... ezen a hét végén és jövő hét elején lesz 4 ilyen vizsgám. rádásul mivel február folyamán kórházba kerültem 5(!) tantárgyból maradtam le dogákról, nehányból többről is. Ezzel kapcsolatosan azt a választ kaptam a sulitól, hogy miután a mostani vizsgákat lebonyolították ebben a rendszerben, az én elmaradt dogáimat is így fogják megoldani. De hogy mikor, árról nem tudok semmitt... Május 4-e vészesen közeleg, már szívesebben fókuszálnék a tételek gyakorlására, de így elég nehéz...
2020. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Ősszel is. Ha az őszi rendesen meg lesz már tartva, amit remélünk.

Hogy lehetne már dolgozatot íratni érettségi után???? Ez az ötlet honnan jött? Az érettségit csak akkor kezdheted meg, ha le vagy zárva a 12. végén. Utána már nincs se beadandó, se osztályzat. Ezen nem változtat a vírus. Az a hihetetlen, hogy ilyen elvárásaid vannak. Megírhatnád nyugdíj után is.

2020. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Annak úgy tényleg semmi értelme, hogy egy sikeres érettségi után még kelljen írni dolgozatot abból, amiből érettségiztél. De nem minden suliba megy olyan prímán a digitális oktatás... Nem értem miért kell így ráripakodni valakire...
2020. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
65%

”Érettségire kéne készülni, közben folyamatosan beadandokat kellene írni és készülni az év végi dolgozatokra”


Ha ennyitől kikészülsz, akkor ha egyetemre mész majd valamikor, meg fogsz pusztulni. Ott ez csak egy átlagos vizsgaidőszak előtti hónap lenne.

2020. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráripakodni? Mert azt mondtam, hogy leírt valamit, amit végig se gondolt, hogy értelmes-e? Ennek mi köze a digitális oktatás minőségéhez?
2020. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem akarsz egyetemre menni, akkor nem kell érettségizned, hanem a jegyeid alapján fogják kiszámolni az érettségi jegyeidet. Ha majd mégis egyetemre szeretnél menni, akkor újra kell érettségizned.
2020. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
#8, ezt honnan veszed, amikor még a kormány se tudja?
2020. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha paràzol akkor jelentkezz az őszire. Reméljük, hogy az már nem lesz kàosz.

Egyébként érettségi után, hogy írnàtok dolgozatot? Minek? Minden dolgozat azt a cél szolgálja, hogy az érettségire legyen tudásod, akkor szerinted érettségi után lenne értelme megírni ezeket? Vagy ezt viccnek szántad? Ráadásul érettségire már le kell, hogy rég legyetek zárva minden tárgyból.

2020. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!