Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Leírnátok nekem az országunk...

Leírnátok nekem az országunk gazdasági helyzetét a rendszerváltástól napjainkig?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok régen nem követtem a politikát a rendszerváltáskor még nem is éltem. Sokan írjátok, hogy a szomszédos országok, a V4 ek elhúztak mellőlünk mikor a rendszerváltáskor más volt a helyzet. SZóval valami részletes meglátást várnék, hogy a rendszerváltáskor mik voltak a mi jövőképeink és a szomszédoknak, a V! eknek és ma mi a miénk és az övék, nemcsqak jövőkép hanem jelenlegi helyzet is szóba jöhet és jó is lenne ha szóba jönne. Valami objektív statisztikai összevetés régen vs most.

2020. ápr. 27. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Olvass kevesebb index-hvg-444-t, és nézz több kormány médiát. Akkor nem csak az érem egyik oldalát fogod látni.
2020. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Az egyeshez annyit fűznék hozzá, hogy természetesen nehogy nézz külföldi vagy ensz statisztikákat, wikipediát vagy bármi más objektív mérőszámot, mert csak a kormánymédia a megbízható, hihető forrás.
2020. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Rákerestem, hátha találok könyvet a témában, de vagy nem íródott még, vagy nem adja ki a kereső. (Gazdasági szakkönyvek vannak, de gondolom, közérthetőt szeretnél.) Egyelőre ez a legjobb forrás, amit találtam:


[link]



És egy megjegyzés, ami kikívánkozik belőlem: nem tudom, miféle betegagyúnak (bocsánat a kifejezésért) kell lenni ahhoz, hogy az első válaszolóhoz hasonlóan az ember a kormánymédiát valamiféle szentírásnak lássa, ami mindenre IS választ ad. Megjegyzés off.

2020. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy az #1-és írja. Legmegbizhatóbb forrás, mikor a kormány értékeli saját magát. “Nehogy már az elfogult vizsga bizottság mondja meg, hogy hányas lesz az erettségid, kérdezzünk meg téged”
2020. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kettest annyival egészíteném ki, hogy olvass index-et, hvg-t, kormánymédiát és külföldi médiát, hivatalos kimutatásokat is, így valóban lehet egy szélesebb körű rálátásod a dolgokra. Én próbálok mindig minden oldalt meghallgatni és abból levonni a tanulságot. Az is lehet, hogy néha kicsit mindegyiknek igaza van, csak mindenki a saját szemszögéből emel ki dolgokat.

Itt például nyomon lehet követni egy csomó adatot, más országokkal is össze tudod hasonlítani:

tradingeconomics.com/hungary/gdp-per-capita

De jó még például az eurostats vagy ksh is egy kiindulópontnak.

2020. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából én olyasmire gondolok, hogy a rendszerváltáskor ki ott voltunk közben Csehország és Szlovénia és Szlovákia ott ma pedig mi itt vagyunk és ők meg ott és ott és ott. Ezt kérném kifejtve, hogy ti hogy látjátok!
2020. ápr. 27. 16:19
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

szar, jó, jó, jó, jó, szar, szar, szar


('90-től, 4 éves periódusokra lebontva)

2020. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm. Utolsó előtti kérlek érvekkel támaszd alá és írd le, hogy konkrétan milyen ország hagyott le minket aki onnan indult mint mi és miért. Ez is hasznos de nem részletes leírás. Olyat szeretnék, hogy a Csehek egy szinten voltak mint mi most ők ott vabnnak mi itt valami magyarázattal. Ezzel én nem kapom mg amit akarok. AZ utolsónak köszönöm és mindenkinek is, csak nem megyek valamikkel sokra.
2020. ápr. 27. 18:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem nagyon találok olyan ábrát, ami a rendszerváltás óta mutatja a helyzet alakulását. Ez 2000 után mutatja, de nem rossz:


[link]


Ez a GDP per capita, vagyis az egy főre jutó bruttó nemzeti termék. (Nyilván sok más mutató is van, amivel a gazdaság jellemezhető, de talán ez a legfontosabb.) Itt látszik, hogy 2000-ben még csak a csehek voltak előttünk, aztán megelőztek minket a szlovákok, és legújabban a lengyelek is. Nagyjából tíz évvel ezelőtt kerültünk a V4-ek átlaga alá.

2020. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!